به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چک لیست مهم قبل از شروع کسب و کار خانگی

راه اندازی یک کسب و کار خانگی در عین کوچک بودن و سادگی، تا حدودی نیز پیچیده است. اگر تصمیم دارید یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنید بهتر است چک لیست زیر را که در بر گیرنده نکات مهم و الزامات اولیه یک کسب و کار خانگی است برای موفقیت  در کسب و کارتان حتماً مد نظر داشته باشید.

‎١- تهیه کردن طرح کسب و کار (Business Plan)
‎حتی اگر شما تنها کسی هستید که آنرا می خوانید! داشتن طرح برای شناخت بهتر خود و کسب و کارتان و مهمتر از آن دانستن “وضعیت فعالیتها” در هر مرحله از کسب و کار مهم است.

‎۲-تعیین ساختار کسب و کار
‎می خواهید تنها کار کنید یا شریک داشته باشید؟ کارتان را در قالب ایجاد یک شرکت با مالکیت خصوصی انجام دهید یا به صورت تعاونی؟ قبل از راه اندازی کار باید ساختار و نوع کسب و کار خود را مشخص کرده باشید.

‎۳- قوانین حقوقی 
‎قبل از راه اندازی کسب و کارخانگی بهتر است از قوانین حقوقی و مسائل مربوط به قوانین مرتبط با آن کسب و کار آشنایی لازم را پیدا کرده باشید. حتی در صورت نیاز باید مجوزها و گواهینامه های لازم را تهیه کنید.

‎۴- آگاهی از قیمتهای خدمات مشابه شما
‎قبل از اینکه کسب و کارتان به دلیل عدم آشنایی با قیمت محصولات یا خدمات مشابه و قوانین مرتبط با آنها ناگهان به مشکل برخورد پیدا کند بهتر است ببینید در منطقه مورد نظر شما، کسب و کارهای مشابه، خدمات خود را با چه قیمتی به خریداران عرضه می کنند.

‎ ۵- سر و سامان دادن به دفتر کار 
‎اگر می خواهید تمرکز مناسبی بر روی کسب و کارتان داشته باشید سعی کنید دفتر کار مجزایی با حداقل مزاحمتها برای خود در نظر بگیرید.

‎۶- خرید تجهیزات
‎کلیه تجهیزات مورد نظرتان را به موقع تهیه کنید تا در صورت نیاز فوری به آنها دستپاچه و دچار مشکل نشوید.

‎۷- راه اندازی سایت 
‎با راه اندازی توأم سایت و کسب و کار می توانید بهتر برای معرفی محصولات یا خدمات خود برنامه ریزی و اقدام کنید.

‎۸- تهیه برنامه زمانبندی 
‎حتی اگر کار شما به صورت پاره وقت و در ساعات غیر اداری و در زیر زمین یا پارکینگ منزل شماست، داشتن برنامه زمانبندی برای دستیابی به اهداف لازم الاجرا و بسیار ضروری است.

‎۹- در نظر گرفتن انبار کالاها
‎اگر شما محصولاتی برای ارائه دارید حتماً باید جای مناسب، تمیز، بی خطر و منظمی را برای انبار کردن آنها در نظر بگیرید.

‎۱۰- مشخص کردن نحوه ارسال کالاها
‎اگر محصولی برای ارسال دارید باید حتماً قبل از شروع کار بدانید چگونه آن را را برای مشتری ارسال می کنید و چه ملزوماتی مورد نیاز است؛ جعبه، پاکت نامه، پاکت حبابدار، دفترچه یا CD راهنما، برچسب و … همه چیز باید از اول تدارک دیده شده باشد.

دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور