به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مشاوره مدیریت و منابع انسانی

مشاوره مدیریت و منابع انسانی به شما کمک می‌کند تا با استفاده از دانش و تجربه متخصصان حوزه‌های مختلف مدیریت، از جمله: برنامه‌ریزی استراتژیک، توسعه سازمانی، فرهنگ سازمانی، ارزیابی عملکرد، کوچینگ و منتورینگ و غیره، بتوانید بهبود و تحول در سازمان خود ایجاد کنید. همچنین فرایندهای مربوط به جذب، نگهداری، توسعه و انگیزش نیروی انسانی را بهینه‌سازی کرده و از پتانسیل‌های آنها به نحو احسن استفاده نمایید.

مشاوران حوزه‌ «مدیریت و منابع انسانی»

مسعود یحیی آبادی

مشاور مدیریت و قانون کار

اگر بعنوان مدیر کسب و کار، به دنبال افزایش بهره…

فرزانه برجیان

مشاور توسعه کسب و کار و مدیریت فروش

اگر می خواهید کسب و کاری چابک مبتنی بر تحولات…

سعید ناصری

مشاور منابع انسانی و روابط کار

اگر بعنوان مدیر و صاحب کسب و کار به دنبال…

شقایق شمالی

کوچ شغلی و مشاور منابع انسانی

اگر در کوچینگ شغلی، مصاحبه شایستگی محور، تعیین شایستگی و…

امید اشکانی

مشاور سیستم‌های فنی و کیفی

اگر به دنبال تفکر و برنامه ریزی استراتژیک و یا…

مریم آئینی

مشاور روانشناسی استرس و بحران

اگر به کارآفرینی یا ورود به بازارهای جدید علاقمندید اما…

ایوب اسماعیلی

مشاور مدیریت منابع انسانی و توسعه فردی

اگر به دنبال رفع مشکلات مربوط به حوزه مدیریت منابع…

زیبا پذیرفته

مشاور کارآفرینی، مدیریت، امور مالی و سرمایه گذاری

اگر در هریک از حوزه‌های کارآفرینی، مدیریت، امور مالی و…

محبوبه مظاهری

کوچینگ عمومی و شغلی و مشاور مدیریت منابع انسانی

اگر به کوچ عمومی یا شغلی و یا حتی به…

زهرا باقری

مشاور مدیریت، برنامه‌ریزی و سئو

اگر به دنبال بکارگیری آخرین متدهای جهانی مدیریت منابع انسانی…

مهدی باغبان

مشاور مدیریت منابع انسانی

اگر به دنبال موفقیت در رفع اصولی و زیربنایی مسائل…

هاست سنتر

به کمک خدمات حرفه‌ای هاست سنتر ساکوراد، با خیال راحت به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر کنید!​

مشاوره مدیریت و منابع انسانی چگونه است؟

اکثر مشاوران فقط در یک زمینه مشخص فعالیت میکنند اما مشاوره مدیریت در یک سازمان در رابطه با موارد مختلفی مشاوره میدهد و در نتیجه موجب بالا رفتن بازدهی کار میگردد. بر خلاف آنچه که همه تصور میکنند که مشاوره مدیریت فقط در زمان بروز مشکلات پیش آمده در کار میتواند مفید واقع شود، این مشاور حتی در زمانی که شرایط برای ما مطلوب است نیز کارایی دارد و میتواند مانع از آن گردد که مسیر کاری شما دچار انحراف شود. در کل مشاوره مدیریت موجب میگردد تا عملکرد کاری شما در مسیر مشخصی قرار گرفته و رو به پیشرفت رود.

مشاوره مدیریت برای آنکه کار خود را به درستی انجام دهد ابتدا تمامی راه هایی که میتواند منجر به موفقیت کاری شود را بررسی نموده و سپس از میان آنها بهترین راه را انتخاب مینماید. بهترین راه انتخابی معمولا راهی است که در عین کم هزینه بودن، بالاترین بازدهی را داشته باشد. مشاوره مدیریت زمانی باعث موفقیت سازمان و بهبود عملکرد کاری میگرد که به بررسی مسائلی میپردازد که از دید مدیران آن سازمان پنهان مانده است و مشاور با دید درست از زوایا و جهات مختلف توانسته آنها را بیاید، بررسی نماید و به برطرف نمودشان بپردازد.

 

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

چه تفاوتی میان مشاور مدیر و مدیر وجود دارد؟

طبیعتا وظایف مشاور و مدیر کاملا از هم متفاوت است. به طور معمول مسئولیت امور، تصمیم گیری در خصوص امور و تغییرات آن بر عهده مدیر میباشد. اما مشاور تنها نقش یک راهنما و تاثیرگذار بر یک سازمان یا افراد آن را دارد. و قدرت تصمیم گیری و اجرای تغییرات را ندارد. 

مشاور با ارائه برنامه ها و پیشنهادات خود در زمینه های مختلف مربوط به فعالیت کاری از جمله برنامه ریزی، ارائه توصیه های لازم، حمایت و پیشنهاد در امور مربوط به نیروی انسانی، مدیریت مالی، بازرسی، تحلیل سیستم، تحقیقات بازار، طراحی محصول، برنامه ریزی بلند مدت، اثربخشی سازمانی، امنیت توسعه منابع انسانی و … به مدیر سعی در بهبود عملکرد سازمان دارد، اما در نهایت این مدیر است که تصمیم میگیرد که کدام یک از این پیشنهادات به مرحله اجرایی شدن برسد. نکته قابل توجه این است که مشاور از ذینفعان سازمان نیست و در نتیجه راهکارهایی که ارائه میدهد با دیدی کاملا مستقل بوده جهت گیری خاصی ندارد. پس یک مدیر  میتواند برای پیشرفت و ارتقا عملکرد با خیال راحت به پیشنهادات مشاور گوش داده و با کمک او بهترین گزینه را انتخاب نماید.

 

نمونه مسئولیت ها و وظایف مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت در سازمانهای مختلف با توجه به نوع فعالیت آنها خدمات گوناگونی ارائه میدهد که به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم:

  • زمانیکه مدیر یا کارفرما مسائل و مشکلات شرکت خود را مطرح میکند این وظیفه مشاور است که شرایط را بررسی نموده و پس از جمع آوری اطلاعات لازم بهترین راه حل را به مدیر ارائه دهد.
  • مشاوره مدیریت با تمام کارمندان شرکت در جایگاههای مختلف مصاحبه نموده و با بازدید از قسمت های گوناگون سازمان، اطلاعاتی و روشهایی که برای ارائه به مدیر دارد را جمع آوری میکند.
  • کنترل مسائل مالی شرکت از قبیل درآمدها، هزینه ها و … به جهت شناخت دقیق از وضعیت مالی شرکت و استفاده از این اطلاعات بابت حل مسائل مالی که توسط مدیر مطرح میگردد.
  • ارائه راه حل ها و شیوه های جایگزین به مدیران و کارفرمایان بر اساس نیازی که آنها اعلام می کنند
  • مشاوره مدیریت بر اساس تجربه خود میتواند نقاط ضعف و نقاط قوت هر شرکت را پیدا کند در صورتیکه خود مدیران از آن بی خبر باشند زیرا مشاور نگاه درون سازمانی به مسائل نداشته و از زاویه ای خارج از شرکت به این موارد مینگرد پس میتواند دید درستی داشته و با ارزیابی های دقیق راه حل های مناسبی نیز برای آنها داشته باشد.

مشاوران ساکوراد با سابقه چندین ساله در زمینه های مختلف مشاوره از جمله راه اندازی کسب و کار ، مشاوره فروش ، مشاوره مدیریت و رهبری و  … می توانند همواره راهنمای شما در این راه باشند. 

مشاوره روانشناسی

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

ویژگی های یک مشاوره مدیریت و رهبری خوب چیست؟

مشاوره مدیریت در وهله اول باید مورد اعتماد مدیر قرار گیرد و ثابت کند که در کار مشاوره تخصص و مهارت کافی را دارد و در صورت نیاز به فراگیری دانش روز در حیطه کاری مربوطه نیز میپردازد. از نکات دیگری که در مورد انتخاب مشاور حائز اهمیت است، تحصیلات و سابقه کاری او میباشد. مشاوره مدیریت انواع گوناگونی مانند: مشاوره مدیریت منابع انسانی، مشاوره مدیریت پروژه، مشاوره مدیریت برندسازی، مشاوره مدیریت بازاریابی و فروش و … دارد.

 

در پایان

با توجه به مواردی که ذکر شد میتوانیم به این نتیجه برسیم که چرا به مشاوره مدیریت نیاز داریم. فرقی نمیکند که شما مدیر یک کسب و کار تازه راه اندازی شده باشید یا یک کسب و کار قدیمی. در هر حال برای آنکه از بروز مشکلات احتمالی و ضررهای وارده به کار خود جلوگیری نمایید و کسب و کار تان را از نابودی نجات داده و به پیشرفت روزافزون برسید و همچنین در حیطه کاری خود از رقبا عقب نمانید باید از وجود یک مشاوره مدیریت با تجربه و متبحر بهره گیرید.

 

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور