به کمک نیاز داری؟

گروه کسب و کار ساکوراد
فهرست
راه اندازی کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی

 کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار نوپا کار راحتی نیست و قطعاً مستلزم بررسی اصولی چالش‌های پیشرویتان است. همچنین باید عوامل موفقیت و عدم موفقیت، فرصت‌ها و تهدیدهای محیط و قوت‌ها و ضعف‌هایتان کاملاً بررسی گردد.

البته در اینجا بررسی به تنهایی و بدون مشاوره راه اندازی کسب و کار نیز میسر است ولی همانگونه که میدانید راهنمایی فردی بیرونی که تجربیات و پیش فرضهای متفاوتی با شما دارد قطعاً در تسهیل تصمیم گیری و اجرایی نمودن مقدمات کارتان بسیار مفید خواهد بود و میتواند نوع نگاه شما را تغییر دهد.

از جمله کارهایی که در مشاوره راه اندازی کسب و کار انجام میشود، بررسی مشکلات موجود در سر راه یک کارآفرین و ارائه راهکارهای مناسب برای حل و رفع آن است.

کارشناسان و متخصصین مشاوره کسب و کار با توجه به بینش دقیق و کاملی که از بازار کار دارند و تجربیاتی که طی سالیان دراز از نمونه های کارآفرینی به دست آوردند و شناختی که نسبت به روند تغییرات بازار دارند، میتوانند راهنمایان خوبی برای راه اندازی کسب و کار شما باشند.

مشاوره کسب و کار جهت راه اندازی کسب و کار موفق در شرایط مختلف سرمایه گذاری و یا بدون سرمایه در تخصص گروه مشاوران ساکوراد می باشد. جهت مشاوره با ما تماس بگیرید.

اعضای شبکه مشاوران در حوزه «کارآفرینی و راه‌اندازی کسب و کار»

گلچینی از برترین و مجرب‌ترین اساتید و متخصصان

مشاور کارآفرینی، بازاریابی، سرمایه‌گذاری و مهاجرت در ترکیه | مترجم زبان ترکی استانبولی

اگر بدنبال مهاجرت، ثبت شرکت، فعالیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری، توسعه کسب…

مشاور راه اندازی و توسعه کسب و کار

اگر به دنبال موفقیت در کارآفرینی و یا داشتن کسب…

مشاور کسب و کار

اگر بعنوان یک کارآفرین یا فعال اقتصادی با مسائل و…

مشاور راه‌اندازی و مدیریت کافه‌، پشتیبانی مشتریان (CRM) و کنترل کیفیت خدمات

اگر در کافه‌داری، پشتیبانی مشتریان (CRM) برای تبدیل آنها به…

مشاور کارآفرینی هنری و صنایع دستی

اگر به دنبال شروع کارآفرینی هنری و یا کارآفرینی خانگی…

مشاور کارآفرینی فرهنگی

اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار موفق…

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

چرا به مشاوره راه اندازی کسب و کار نیاز داریم ؟

کسانی که می خواهند یک کسب و کار را راه اندازی کنند در قدم های اولیه مدعی می شوند که نیاز به مشاوره کسب و کار و کمک گرفتن از کسی ندارند. اما هر چقدر که در این مسیر پیش می روند احساس نیاز به مشاور کسب و کار را بیشتر احساس می کنند.

برخی از دلایل نیاز به مشاوره به شرح ذیل می باشد:

نیاز به تجربه در راه اندازی کسب و کار

اولین چیزی که ما را وادار می کند که به مشاور مراجعه کنیم این است که راهی که ما قصد طی کردنش را داریم آنها از قبل طی کرده اند و یا آنکه با فراز و نشیب های احتمالی آن آشنا هستند و بدون آنکه نیاز به سعی و خطا باشد می توانیم از تجربیات آنها برای رسیدن به موفقیت سریع تر بهره ببریم.

مشاوره کسب و کار

نیاز به اطلاع از بقیه کسب و کار ها

مشاوران کسب و کار چون به اکثر کسب و کار ها مشاوره میدهند مسلما از وضعیت آنها با خبر هستند. بنابراین اگر کسب و کاری وجود داشته باشد که به موضوع کسب و کار شما مرتبط بوده و موفق شده باشد، می توانند راه های موفقیت آن کسب و کار را به شما پیشنهاد دهند.

نیاز به شبکه ارتباطی گسترده

مشاوران کسب و کار به دلیل داشتن ارتباط با مردم و شرکت ها مسلما شبکه ارتباطی خوبی دارند. پس اگر مشکلی داشته باشید که افراد خاص بتوانند آن را حل کنند و یا نیاز به افراد متخصص در زمینه های خاصی داشته باشید میتوانند آنها را به شما معرفی کرده و به این ترتیب مشکلات شما را حل کنند.

نیاز به دانستن قوانین ناشناخته در ایجاد کسب و کار

همیشه مجموعه ای از قوانین در هر کسب و کاری وجود دارد که در کتاب ها و آموزش ها نیست و تا زمانی که شما وارد آن کار نشوید به آنها نمی رسید. مشاورهایی که چندین سال است وارد کار شده اند با این قوانین ناشناخته آشنایی دارند. پس میتوانند شما را با این قوانین آشنا کنند تا با مشکل های طاقت فرسا مواجه نشوید.

 

آیا برای راه اندازی کسب و کار به سرمایه نیاز داریم یا بدون سرمایه هم می توان کاری را راه اندازی کرد؟

آغاز یک تجارت و کسب و کار، کار ساده ای نیست مخصوصا زمانی که از کسب و کار اینترنتی بدون هیچ سرمایه ای صحبت می‌کنیم. خطرات و چالش‌های خود را دارد. چه با پس انداز خود این کار را انجام دهید و چه اینکه پولی در اختیار نداشته باشید.
واضح است که راه اندازی کسب و کار همه ی مشکلات را برطرف نمی‌کند. برای رشد یک تجارت و بیزینس، بدون هیچ گونه بودجه و تامین مالی، یا مجبورید شنا کنید و یا غرق شوید. باید بسیار خلاق باشید و بتوانید به صورت بسیار حرفه ای پیش بروید تا بتوانید کارآفرین موفقی باشید و متوجه شوید که چگونه کسب و کار خود را بدون پول راه‌اندازی و اداره کنید.
 

اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار

اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار بدون پول، تغییر دادن طرز فکر است. بسیاری از افراد باور ندارند که می شود کسب و کاری را بدون پول شروع نمود. آنها اعتقاد دارند که برای تاسیس یک کسب و کار میلیون ها تومان پول لازم است، اما یک کارآفرین خلاق و مصمم می داند که شما حتی اگر هیچ پولی هم نداشته باشید می توانید به موفقیت برسید.

 

خدمات تخصصی ترجمه

به کمک شبکه مترجمین کسب و کار ساکوراد، با خیال راحت به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر کن!​

کلیدهای طلایی تاسیس کسب و کار موفق

سه کلید برای تاسیس کسب و کار وجود دارد. اولین کلید ایده، دومی افراد و سومی پول است. اما به ندرت در آغاز کسب و کار هر سه این ها موجودند. به عنوان کارآفرین، این وظیفه شماست که یکی از این کلیدها را پیدا کرده و سفر را شروع کنید. بقیه کلید ها را در ادامه مسیر خواهید یافت، اگرچه ممکن است این کار چندین سال طول بکشد- رابرت کیوساکی

 

جوهر کلام نقل شده در بالا این است که شما حتی اگر یک ایده هم داشته باشید می توانید کسب و کاری را شروع کنید. به هر حال اگر می خواهید در ماموریتتان پیروز شوید باید این حقیقت که بدون پول هم می شود آغازگر بود را بپذیرید.

 

اکنون که سه کلید شروع کسب و کار را شناختید، سوال اینجاست که شما کدام قسمت را در اختیار دارید؟ پول دارید؟ایده یا افراد؟ اگر هر کدام از این ها را دارید این برای شما یک نقطه قوت محسوب می شود و زمینه خوبی برای شروع خواهد بود.

 

شروع کسب و کار بدون داشتن پول

برای شروع کسب و کار بدون داشتن پول، ایده خوب اهمیت زیادی دارد. ایده کسب و کار پیشنهادی شما باید نیازی را برآورده یا مشکلی را حل کند. ایده شما باید آنقدر خوب باشد که علاقه هر کسی که آن را می شنود را برانگیزاند و همچنین باید پتانسیل سود زیادی نیز داشته باشد.

پس از اینکه ایده عالی را یافتید و طرح کسب و کارتان را نوشتید گام بعدی تاسیس کسب و کار است. بسیاری از افراد نمی توانند داشتن یک کسب و کار بدون داشتن سرمایه اولیه را تصور کنند و می پرسند:

 • چگونه بدون هیچ سرمایه ای، فضای اداری یا فروشگاهی اجاره کنم؟
 • وقتی پولی ندارم، چطور محصولاتم را تولید کنم؟

جواب این است که شما نمی توانید این کارها را انجام دهید اما باید کارهای دیگری کنید.

بسیاری از افراد همچنان به روش سنتی شروع کسب و کار اعتقاد دارند، که مستلزم اجارۀ مکان، انبار کردن کالاها، استخدام کارکنان و پیدا کردن مشتریان است. با این حال، یک کارآفرین خلاق وقتی سرمایه ای ندارد می تواند راه های دیگری را برای شروع کار خود انجام دهد.

و اینجاست که نیاز شما به مشاوره کسب و کار کاملا مشخص می شود. شما می توانید به جای ناامیدی و نگرانی از چگونگی انجام کار ، از طریق افراد با تجربه در این زمینه مشاوره کسب نمایید.

مشاورین گروه کسب و کار ساکوراد آماده ارائه هر گونه مشاوره در زمینه راه اندازی کسب و کار و بازاریابی فروش و افزایش درآمد می باشند.

مشاوره حقوقی و امور قراردادها

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!


چه کسانی می توانند بهترین مشاوره راه اندازی کسب و کار باشند؟

در نگاه اول بهترین مشاور کسب و کار کسانی می توانند باشند که با کسب و کار شما آشنا بوده و تجربه انجام آن کار را داشته و با دانش و تخصصی که در این زمینه دارند پس از تجزیه و تحلیل کسب و کار ، نقاط قوت و ضعف کسب و کار را به شما نشان دهند و در ادامه با همفکری و تجربه خود، نقاط ضعف را پوشش داده و برنامه های لازم برای فروش بهتر و موفقیت در کار را ارائه دهند.
اما اگر امکان دسترسی به چنین مشاوره ای برای راه اندازی این کسب و کار خاص وجود نداشته باشد، به چه مشاوره ای می توان اعتماد کرد؟

شما می توانید مشاوره کسب و کار با ویژگی های ذیل را انتخاب نمایید :

 • تجربه کاری حرفه ای و موفق از کسب و کارهای قبلی و معرفی آنها به شما به عنوان مرجعی از تخصص و مشاوره خود
 • داشتن سابقه همکاری و مشاوره با شرکت های مختلف
 • ارائه راهکارها و استراتژی های بروز و متناسب با کسب و کار و بودجه شما
 • مشخص نمودن خطرات و چالش های احتمالی و ارائه راهکارهای موفقیت کسب و کار
 • داشتن دانش، تجربه و اطلاعات کافی در زمینه ی کسب و کار های مختلف و بازار مشتریان آنها
 • تعامل و همکاری مستمر با شما و سازمان شما

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

6 پاسخ

 1. سلام. من نادیا جعفرجوزانی هستم 23 سالمه و خانه دارم.
  می خواستم بدونم اگه 50 میلیون داشته باشم، در چه حوزه ای کسب و کاری رو شروع کنم که احتمال موفقبتش بالا باشه و سود بیشتری بدست بیارم؟

  1. سلام خانم جعفرجوزانی عزیز.
   با این مبلغ می توانید کسب و کارهای مختلفی در حوزه های مختلف راه اندازی کنید.
   کارآفرینی بسیار ساده تر از حفظ کسب و کارهای موجود است اما در این مسیر باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید:
   در حوزه ای کارآفرینی کنید که در آن حوزه تجربه کافی دارید. بهتر است مدتی را هم در کنار یک فرد خُبره، کاراموزی یا شاگردی کنید.
   درمورد بازار هدف و مشتریان احتمالی خود تا حد امکان تحقیق کنید. ممکن است کاری پر رونق باشد اما در شهر محل سکونت شما رونق کافی نداشته باشد.
   از آنجاییکه با پیشرفت کار، به پول بیشتر نیاز خواهید داشت، نباید تمام این مبلغ را یکجا هزینه کنید و حتما مبلغی را برای روز مبادا نگه دارید تا از کسب و کار خود بتوانید پشتیبانی کنید. بعبارت ساده، هوشمندانه هزینه کنید.
   کارهای خدماتی در ایران بیشترین بازدهی را دارند و مشاغل زود بازده محسوب می شوند. اگر علاقمند به فعالیت در این حوزه باشید، با 50 میلیون تومان براحتی می توانید در بسیاری از زمینه های خدماتی موفق شده و شروع خوبی داشته باشید.
   ایام به کام

 2. درود. خسته نباشید.
  من 25 سالمه و میخوام اگه بشه خط تولید نایلون راه اندازی کنم. دو تا سوال ازتون داشتم:
  1- برای این کار به چقدر سرمایه نیاز دارم؟
  2- اگه مشاوره و اموزش نیاز باشه، باید به کجا مراجعه کنم؟
  ممنون از اینکه بهم جواب میدید

  1. سلام جناب میرزاحسنی عزیز
   هزینه خط تولید به فاکتورها زیادی بستگی داشته و معمولا هزینه آن به دلار محاسبه میشود. چون بیش از 90 درصد قطعات موردنیاز، مستقیم یا غیرمستقیم، وارداتی می باشند. دستگاههای تزریق پلاستیک ظرفیت متفاوتی بین 20 تا 3000 تن دارند. حتی ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از این ظرفیت نیز باشند.
   در انتخاب نوع ماشین تزیق پلاستیک باید تعیین کنید که قصد تولید چه محصولی را دارید و متناسب با آن دستگاه موردنیاز خود را خریداری نمایید. زیرا دستگاهی با حجم بالا می تواند یک میلیون دلار برای شما هزینه داشته باشد.
   البته این را هم مدنظر داشته باشید که: تولید کنندگانی هستند که دستگاه های تزریق پلاستیک آنها با ظرفیت کامل کار نمی کند. بنابراین به شما توصیه میکنم که قبل از خرید دستگاه با این تولید کنندگان ارتباط برقرار کرده و با هزینه بسیار کمتر و بدون دردسر، از ظرفیت خالی آنها استفاده نمایید. در اینصورت در آینده ای نزدیک می توانید بدون نگرانی از فروش محصولات خود، کارخانه یا کارگاه تولیدی خود را احداث نمایید زیرا طی این مدت، هم تعدادی مشتری جذب خواهید کرد و هم بر بازار هدف خود تسلط بیشتری دارید و احتمال موفقیت شما بسیار بالاتر خواهید بود.
   ایام به کام

 3. با سلام و احترام
  من از کارمندی خسته شدم و می خواهم کسب و کار خودم را راه اندازی کنم کمی در مورد راه اندازی کسب و کار در اینترنت مطالعه کردم ولی هر ایده ای داشتم قبلا راه اندازی شده بود . می خواستم از شما به عنوان مشاوره کسب و کار راهنمایی بگیرم که کار کاملا جدیدی پیدا کنم که در بازار بسیار کم باشد تا به این ترتیب رقیبان کمتری داشته باشم و یا کاری را انتخاب کنم که مردم کاملا با آن آشنایی دارند و مسئله داشتن رقیب خیلی مهم نیست؟

  1. سلام جناب ارجمندی عزیز
   بعنوان شخصی که سالهاست هم بعنوان کارآفرین و هم بعنوان مشاور راه اندازی کسب و کار در ایران و حتی سایر کشورها تجربیات متفاوتی کسب کرده است، باید یک نکته طلایی را در زمینه کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار (کوچک، متوسط و یا حتی بزرگ) خدمت شما اعلام کنم. نکته این هست که کسب و کاری موفق خواهد شد که باتوجه به نیازها و مشکلات مشتریان هدف خودش راه حلی را ارائه نماید. بنابراین بجای فکر کردن به رقبا، بررسی کنید که باتوجه به توانمندیها، دانش یا تجربه شما، کدامیک از نیازهای افراد مدنظر شما تاکنون رفع نشده است و برای آن نیازها راه حل (کالا یا خدمتی) را تولید یا ارائه نمایید.
   ایام به کام

دیدگاهتان را بنویسید