به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مشاوره استعدادیابی و مسیریابی تحصیلی شغلی

مشاوره استعدادیابی و مسیریابی تحصیلی شغلی یک خدمت است که به شما کمک می‌کند تا با شناخت استعدادها، توانایی‌ها و علایق خود، رشته تحصیلی و شغل مناسب خود را انتخاب کنید. این خدمت می‌تواند به شما در رفع چالش‌ها و مشکلات تحصیلی و شغلی، افزایش اعتماد به نفس، رشد و پیشرفت در زندگی و کار، ایجاد انگیزه و خلاقیت و کسب رضایت از کار خود کمک کند.

مشاوران حوزه‌ «استعدادیابی و مسیریابی تحصیلی شغلی»

فرزانه پورشعبان

مشاور شغلی و توانمندسازی مهارت‌های مدیران

اگر به دنبال موفقیت، رشد و کسب سودحداکثری در کسب…

افروز قیصر

مشاور استعدادیابی، فنون مذاکره و ارتباط موثر

اگر قصد کسب مهارت‌های ویژه برای موفقیت در انواع مذاکره…

جمشید احمدنژاد

مشاور تحصیلی و کنکور

اگر به دنبال انتخاب رشته مناسب برای خود یا فرزند…

نرگس پورطالب

مشاور روانشناسی تربیتی و مشاور تحصیلی

اگر به دنبال موفقیت در رفع چالشها و مشکلات رفتاری…

انستیتو زبان

به کمک خدمات تخصصی انستیتو زبان ساکوراد، با خیال راحت به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر کنید!​

مشاوره استعدادیابی و مسیریابی تحصیلی شغلی چگونه می‌تواند به افراد کمک کند؟

اگر یک شخص به استعدادهای ذاتی خود پی ببرد و بتواند شغل آینده خود را در این راستا انتخاب کند می‌تواند تایم‌لاین زندگی خود را تغییر دهد. می‌گویید چطور ممکن است مشاوره شغلی بتواند تا این حد تاثیرگذار باشد؟

پاسخ این پرسش کاملاً روشن است. زمانی که ما در مسیر استعدادهایمان قدم برداریم همواره در کارهایی که انجام میدهیم، پیشرفت کرده و شکوفا می‌شویم. این امر باعث افزایش اعتمادبه نفس در فرد گردیده و به تبع سایر جنبه‌های زندگی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از سوی دیگر، انتخاب رشته تحصیلی مناسب براساس شناخت استعدادها و توانمندی‌های دانش‌آموزان و دانشجویان همواره یکی از دغدغه‌های آنها برای ادامه تحصیل و ایجاد کسب و کار مناسب است.

چراکه به دلیل تعدد رشته‌ها و دانشگاهها و همچنین عدم شناخت صحیح از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های رشته‌های مختلف تحصیلی، داوطلبان در بسیاری از مواقع رشته تحصیلی مناسبی را انتخاب نکرده و مسیر تحصیلی و شغلی خود را براساس جو موجود در جامعه و همچنین نظرات اطرافیان خود انتخاب می‌نمایند.

شما برای کشف استعدادهای خود نیاز به مشاوره استعدادیابی شغلی دارید که بتواند در این کار به شما کمک کند تا توانمندی‌های ذاتی‌تان را کشف کرده و با کمک مشاوره تحصیلی و کنکور مسیرتحصیلی و به تبع آن مسیرشغلی مناسب خود را بیابید.

آیا استعدادیابی اهمیت دارد؟

همچنان در دنیای علم بین روانشناسان و محققان این اختلاف نظر وجود دارد که آیا استعداد در وجود هر فرد به صورت ذاتی است و نمیتوان آن را به وجود آورد یا از بین برد. و یا اینکه اگر شخصی به طور ذاتی استعدادی نداشت میتواند آن را در خود به وجود آورد.

با این وجود اگر فردی بتواند استعدادهای خود را شناسایی کرده و در انتخاب شغل و آینده خود به درستی از آن استفاده نماید، از این طریق زندگی خود را دگرگون میسازد.

 اگر ما بتوانیم در جهت استعدادهای خود فعالیت نماییم، در کارهایی که انجام میدهیم پیشرفت نموده و به رشد و تعالی میرسیم و سرانجام تمام این موارد موفقیت، اعتماد به نفس، تحسین اطرافیان و … میباشد.

در واقع استعدادیابی در زندگی تمامی افراد نقش مهمی دارد. شما میتوانید از طریق مشاوره استعدادیابی، استعدادهای درونی خود را یافته و آنها را شکوفا نمایید.

 

مسیر درست انتخاب رشته تحصیلی و شغل مناسب برای هر شخص چگونه مشخص می‌شود؟

مهمترین مرحله در مسیر انتخاب رشته تحصیلی و شغل مناسب، شناخت خود و توانمندی‌ها و استعدادهای ذاتی است. یعنی فرد باید به درستی ظرفیت‌های خود را بشناسد و آنها را تقویت نماید. اما سؤالی که تمام دانش آموزان یا خانواده‌هایشان با آن روبرو می‌شوند این است که چگونه خود را بهتر بشناسیم؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت که ابتدا می‌بایست در میان تمام اموری که فرد بصورت روزمره و از دوران کودکی انجام داده است، کارهایی را که با علاقه و مهارت بیشتری آن را انجام می‌دهد را شناسایی کرده و سپس در مورد ارتباط بین علاقه و مهارت خود و همچنین بازار کار موجود در جامعه، ظرفیت‌ها و رشته‌های تحصیلی در دانشگاههای مختلف ارتباط برقرار نمود.

به کمک این مراحل می‌توان دریافت که آیا علاقه و مهارت او برای کسب درآمد و همچنین راه‌اندازی یا فعالیت در یک کسب و کار یا شغل مناسب است یا خیر. و اگر مناسب نبود حتماً بایستی مسیر جایگزینی را انتخاب کند، زیرا کسب درآمد از علاقه و استعداد برای دوام آن رشته و شغل بسیار حیاتی است.

مشاوره استعدادیابی و مسیریابی شغلی چگونه میتواند به شما کمک کند ؟

مشاوره استعدادیابی در جلسه مشاوره با انجام تست های مختلف روانشناسی سعی بر این دارد تا تمام ابعاد وجود هر شخص را بررسی نماید. و پس از آن با در نظر گرفتن علایق فرد و دیگر نکات مهم، در کشف استعداد ذاتی به اشخاص کمک نماید.

از جمله مواردی که در جلسه مشاوره استعدادیابی ارائه می شود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آزمون های روانشناسی و شخصیت سنجی
 • آزمون های استعدادیابی شغلی
 • کنترل شرایط خانوادگی شخص
 • ارائه لیست شغلی بر اساس استعدادهای شخص
 • و …

 

اهمیت انتخاب کردن شغل مناسب

همه ما این را میدانیم که بیش از نیمی از عمر همه افراد در شغلی که به آن مشغول هستیم صرف میشود و الباقی عمرمان نیز تحت تاثیر شغلمان است. اگر به شغلی که در آن مشغولیم علاقمند نبوده و از آن لذت نبریم، نیم بیشتر عمرمان را درگیر بوده و دچار مشکلات فراوانی خواهیم گشت. حتی اگر فقط به دلیل مسائل مالی کار میکنیم باید به آن کار علاقه داشته باشیم زیرا ارزش عمر و سلامتی ما ارزشی بسیار بالاتر از پول دارد و اگر سلامت جسم و روح ما آسیب ببیند گاهی با هیچ مبلغی قابل جبران نمیباشد.

یک نکته دیگر که باید به آن توجه داشته باشیم این است که هر شخصی برای انجام شغل خاصی ساخته شده است. افرادی که شغل خود را درست انتخاب میکنند، هم از انجام کار لذت میبرند و هم به موفقیت در زمینه های مختلف دست پیدا میکنند. برای اینکه بتوانیم شغل درستی انتخاب کنیم میتوانیم از مشاوره استعدادیابی شغلی و یا مشاوره راه اندازی کسب و کار بهره گیریم.

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

تعریف استعداد شغلی

استعداد شغلی یعنی مطابق بودن علایق و سلایق شخصی با ویژگی‌ها و روحیات درونی فرد.

البته برخی افراد نمیدانند چه شغلی برایشان مناسب است، یا علاقه ای به کاری که به آن مشغولند ندارند و یا اینکه نمیدانند چگونه در کارشان پیشرفت داشته باشند.

مشاوره مسیریابی شغلی میتواند به این افراد کمک نماید تا شغلی را انتخاب کنند که علاوه بر کسب درآمد از انجام آن لذت هم ببرند. اگر شخصی به کاری که انجام میدهد علاقمند نباشد دچار ضررهای زیادی از جهات مختلف میگردد.

 

آیا داشتن شغل مناسب در راستای استعداد فرد اهمیت دارد؟

شاید برای خیلی از شما پیش آمده باشد که آیا مهم است که به دنبال استعدادهایمان رفته و شغلی متناسب با آنها انتخاب نماییم؟ 

مشاوره استعدادیابی شغلی و مسیریابی تحصیلی بر این امر اعتقاد دارد که افرادی که به دنبال استعدادها و علایق شخصی خود می‌روند نسبت به سایر افراد دارای ویژگی‌هایی هستند که به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • علاقه به شغل باعث ایجاد انگیزه در انجام آن و در نهایت پیشرفت شغلی میگردد.
 • هنگامی که کاری را انجام میدهید که به آن علاقه دارید و در آن استعداد دارید، کار را به نحو احسنت انجام داده که این امر موجب افزایش اعتماد به نفس و افزایش اعتبار فرد میگردد. 
 • مسلماً پیشرفت شغلی موجب پیشرفت مالی نیز میگردد که این نکته بسیار مهمی است.
 • و …

مشاوره استعدادیابی و شغلی چه کمکی به افراد و سازمان ها می کند؟

مشاوره استعدادیابی و مسیریابی شغلی علایق و استعدادهای شما و همچنین نیاز روز جامعه را بررسی مینماید و طبق آنها شغل مناسب شما را معرفی میکند. مشاوره میتواند به کسانی که به هر دلیل از شغل خود رضایت نداشته و به دنبال تغییر شغل خود هستند کمک کند. مشاوره حتی به افرادی که دارای سرمایه ای هستند و نمیدانند در چه راهی از آن استفاده کنند نیز کمک میکند.

مشاوره استعدادیابی و مسیریابی شغلی حتی به شرکت ها نیز کمک میکند تا کارکنان در سمت های شغلی مناسب خود فعالیت داشته باشند و یا در کنار یک مشاوره فروش سبب بازدهی بهتر و بالاتری گردند.

مشاوره روانشناسی

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

مشاور شغلی چه کاری انجام می‌دهد؟

مشاوره استعدادیابی و مسیریابی شغلی بر طبق مهارت‌ها، استعدادها و … به اشخاص کمک میکند تا بتوانند در مورد انتخاب شغل دقت نمایند و به افراد مهارتهای جستجوی شغلی را می آموزند و روشهای مواجهه با مشکلات را به آنان یاد میدهند.

مشاوره میتواند از همان زمان تحصیل به راهنمایی افراد بپردازد تا برحسب توانمندیهای خود رشته تحصیلی و پس از آن شغل انتخاب نمایند.

خدماتی که مشاوران شغلی ارائه می‌دهند

 • مشاوره استعدادیابی
 • مشاوره مسیریابی شغلی
 • جلسات مشاوره فردی و گروهی
 • آموزش مهارتهای جستجوی شغلی
 • و …
سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور