به کمک نیاز داری؟

گروه کسب و کار ساکوراد
فهرست
مشاور فروش در کسب و کار

مشاوره فروش، بازاریابی و تحقیقات بازار

مشاوره فروش چیست و چه کمکی به کارآفرینان می‌کند؟ آیا می‌دانید کسب و کارهای موفق امروز به کمک خدمات « مشاوره فروش » توانسته‌اند به موقعیت کنونی خود دست پیدا کنند؟ آیا مطلع هستید که خدمات « مشاوره بازاریابی »، « مشاوره فروش » و « مشاوره تحقیقات بازار » راه‌ حل بسیار مطمئن برای محک‌زدن نیاز مشتریان، ورود امن به بازار و فروش بیشتر به‌ شمار می‌رود؟ و یا اینکه می دانید به کمک مشاوران فروش کاربلد و آشنا به دانش روز، بسیاری از شرکت‌ها از خطر ورشکستگی و خوابیدن کسب و کارشان در امان ‌ماندند؟  

حال که با اهمیت این خدمات آشنا شدید، در ادامه به بیان مزایا و ویژگی‌های یک « مشاوره فروش » موفق آنهم با رویکرد تقویت تحقیقات بازار، برندسازی، بازاریابی، و رونق کسب و کار خواهیم پرداخت.

اعضای شبکه مشاوران در حوزه «تحقیقات بازار، بازاریابی و فروش»

گلچینی از برترین و مجرب‌ترین اساتید و متخصصان

مشاور طراحی گرافیک و تولید محتوای دیجیتال مارکتینگ

اگر برای معرفی محصولات و خدمات و یا برندسازی از…

مشاور بازاریابی و فروش

اگر در فضای پررقابت کنونی بدنبال موفقیت تضمینی و داشتن…

مشاور برندسازی، بازاریابی و فروش

اگر بعنوان کارآفرین یا فعال اقتصادی بدنبال تقویت برند، رونق…

مشاور هوش تجاری

اگر برای رشد کسب و کار خود نیاز به استفاده…

مشاور برندینگ و تحقیقات بازار

اگر به عنوان فعال اقتصادی/صاحب کسب و کار نیازمند تحلیل…

متخصص و مشاور بازرگانی و تجارت بین‌الملل

اگر برای تهیه مواد موردنیاز کسب و کار خرده فروشی…

خدمات تخصصی ترجمه

به کمک شبکه مترجمین کسب و کار ساکوراد، با خیال راحت به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر کن!​

ویژگی‌های یک « مشاوره فروش » خوب

منظور از یک « مشاوره فروش » خوب، بررسی عوامل مخرب در کسب کار، تعیین هدف فروش، بررسی وضعیت رقبا و مقایسه خود، با آن‌ها و … است. در صورتی که شرکتی در زمینه فروش دچار مشکلات حاد شده باشد لازم است به مشاوران فروش مراجعه کند. شرکت می‌تواند به کمک « مشاوره فروش » مشکلات فروش خود را حل کرده و بحران فروش را پشت سر بگذارد.

حل مشکلات فروش و افزایش درآمد با مشاوره فروش

 

یک مشاور فروش باتجربه می‌داند که بخش فروش یک شرکت قلب تپنده آن است. بنابراین تمام تکنیک‌های لازم را برای فروش بهتر بکار می‌گیرد. 

از جمله ویژگی‌های یک مشاوره ماهر در زمینه فروش عبارتند از:

 • توانایی در بررسی وضعیت و جایگاه رقبا در بازار
 • دارای تفکر نوآورانه برای نوآوری محصولات شرکت و خدمات
 • مهارت‌های لازم برای آموزش نیروهای فروش
 • توانایی در شناخت نیاز مشتری و شناخت کامل محصول قابل فروش
 • داشتن تفکرات جدید و به روز برای فروش محصولات
 • کسب بیشترین درآمد برای شرکت با کمترین هزینه

برای پیدا کردن یک مشاور متبحر فروش ابتدا لازم است در زمینه فروش و « مشاوره کسب و کار » خود سوالاتی از او بپرسید. اگر پاسخ او به این سوالات سطحی باشد و فقط سعی در قانع کردن شما داشته باشد، مطمئنا او فرد ماهری در این زمینه نخواهد بود. یک مشاوره توانا به تمامی سوالات با دید عمیق پاسخ داده و راهکار‌های نوین را به شما پیشنهاد خواهد داد.

 

مشاوره فروش ، مشاوره بازاریابی، مشاوره تحقیقات بازار، آموزش تکنیک‌های بازاریابی حرفه‌ای و فروش برای افزایش درآمد و آموزش روش‌های مذاکره با مشتری از تخصص‌های مشاوران ساکوراد می‌باشد. جهت مشاوره با ما تماس بگیرید.

دکتر بنفشه سیدکباری متخصص حوزه‌های مشاوره فروش، بازاریابی و تحقیقات بازار

« مشاوره بازاریابی » چیست و چه تفاوتهایی با « مشاوره فروش » دارد؟

اغلب مردم تفاوتی میان « مشاوره فروش » و «« مشاوره بازاریابی »» نمی‌بینند و آن‌ها را یکی می‌پندارند. با وجود تشابه بسیار زیاد این دو پوزیشن کاری، تفاوت‌هایی در وظایف « مشاوره فروش » و « مشاوره بازاریابی » وجود دارد که در ادامه بیان خواهیم کرد. 

در واقع « مشاوره بازاریابی » وظیفه تهیه و تدوین برنامه‌های فروش را بر عهده داشته و مشاور فروش آنها را پیاده‌ سازی خواهد کرد. علاوه بر این، اطلاعاتی که مشاوران فروش از بازار به دست می‌آورند به مشاور بازاریابی ارائه می‌دهند تا او تحلیل‌های لازم را انجام دهد.

برخلاف « مشاوره فروش » که بیشتر به دنبال افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر برای شرکت است، تمرکز « مشاوره بازاریابی » بر روی ترویج اهداف، رفع نیاز‌های مشتری‌ ها، نفوذ در بازار و تعیین قیمت محصولات است.

 

مشاوره روانشناسی

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

« مشاوره تحقیقات بازار » به چه معنا است؟

« مشاوره تحقیقات بازار » تکمیل کننده « مشاوره فروش » است. « مشاوره تحقیقات بازار » با پیش بینی بازار و حجم محصولات در مورد میزان تولید یک محصول نظر خواهد داد. او با تماس تلفنی و یا به صورت حضوری در مورد نظر مشتریان محصول مورد نظر اطلاعات کسب می‌کند.

ممکن است شما در ابتدای راه برای تولید یک محصول باشید. در این صورت این سوال برایتان پیش خواهد آمد که آیا محصولی که تولید می‌کنم در بازار قابل فروش است یا خیر؟ در این زمینه « مشاوره تحقیقات بازار » به کمک شما خواهد آمد. او با در نظر گرفتن تمامی شرایط جواب این سوال را به شما خواهد داد.

« مشاوره تحقیقات بازار » هم در زمان ورود به عرصه کار و هم در زمانی که شرکت شما مشغول به فعالیت است، یکی از نیازهای مهم شرکت است. به کمک آن‌ها می‌توانید دلیل از دست دادن مشتری‌های خود را دریابید و یا نحوه عملکرد رقیبانتان را بدانید. 

تیم حرفه‌ای ساکوراد ارائه‌دهنده بهترین خدمات مشاوره کسب و کار از جمله مشاوره تحقیقات بازار ، مشاوره بازاریابی و  فروش ، مشاوره حقوقی ، مشاوره مالی و … می باشد. جهت دریافت خدمات مشاوره با ما تماس بگیرید.

مزیت‌های استفاده از مشاور فروش در کسب و کار

مشاور فروش در کسب و کار

به کمک « مشاوره فروش » همانند « مشاوره کسب و کار » می‌توان به دستاورد‌های زیادی رسید. « مشاوره کسب و کار » قبل از هر کاری قصد شما از راه اندازی کسب و کار مورد نظر را خواهد پرسید و براساس آن استراتژی‌ها و برنامه‌های لازم را ارائه می‌دهد. مشاورین کسب و کار با پرسیدن سوالات متعدد و با مشخص کردن هدف شما از راه اندازی کسب و کار، شما را برای این کار آماده می‌کنند.

از جمله توصیه‌هایی که توسط یک « مشاوره کسب و کار » خواهید شنید عبارتند از:

 • خودتان را به منظور آمادگی برای ایجاد کسب و کار ارزیابی کنید‌.
 • ایده‌های خود را به منظور ارتقاء اهدافتان پرورش دهید.
 • برای تبدیل ایده‌های خود به واقعیت آن‌ها را آزمایش کنید.
 • در زمینه کسب و کاری که می‌خواهید راه اندازی کنید طرح جامعی بنویسید.
 • نام و برندی مناسب برای کسب و کارتان پیدا کنید.
 • و …

چگونه می‌توان به کمک « مشاوره فروش » سهم خود را در بازار افزایش داد؟

اهمیت « مشاوره فروش » برای افزایش سهم محصول در بازار، زیاد است. از آنجا که انتخاب روش موثر برای فروش و شناسایی مشتری‌ها برای اکثر شرکت‌ها کار دشواری است می‌توان به کمک مشاوران فروش این مشکل را برطرف کرد. از جمله راهکارهای یک مشاور توانای فروش برای کمک به بازار شرکت عبارتند از:

برنامه‌ریزی بر اساس افکار بقیه

این راهکار روی نحوه تفکر افراد، زبان و احساس و رفتار آن‌ها تمرکز می‌کند و به وسیله آن می‌تواند مشتری‌های لازم را جذب کند.

فروش برند شخصی خود

این بدان معناست که محصولی که درصدد فروش آن هستید قبل از هر کسی، شما باید با اعتقاد قلبی طرفدار و خواهان آن باشید. در واقع با اعتماد بالای شما به محصول خود، میزان فروش و جلب نظر مشتری به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

تنظیم کردن سیستم فروش برای رسیدن به هدف

برای جلسات مربوط به بازاریابی و فروش محصول فرآیند درست و هدف واضحی وجود داشته باشد.

تحلیل مشتری‌ها قبل از ملاقات با آن‌ها

پیش از مراجعه به مشتری‌ها باید تمامی نقاط قوت و ضعف آن‌ها در زمینه کسب و کارشان را تحلیل کرد. همچنین لازم است تمامی چالش‌ها و مشکلات آن‌ها در کسب کار را شناسایی کرد. با این کار می‌توان مشتری‌ها را جذب خود کرده و آن‌ها را به مشتری دائم تبدیل کرد.

 

اهمیت داشتن مشاور فروش و بازاریابی برای سازمان‌ ها و شرکت‌ ها

 • بدیهی است که « مشاوره فروش » برای شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت است و فرآیند فروش جزء چالش‌های بزرگ در هر بنگاه اقتصادی محسوب می‌شود. چرا که برای ادامه حیات شرکت‌ها، فروش یک مسئله بسیار پر اهمیت است که هر کسی توانایی مدیریت آن را ندارد. به همین خاطر حضور مشاوران فروش در هر شرکتی لازم و ضروری است.
 • ممکن است تمامی بخش‌های شرکت کار خود را به درستی انجام دهند و هیچ گونه ایرادی در کار آن‌ها وجود نداشته باشد. اما کافی است شرکت « مشاوره فروش » و تاکتیک‌های لازم برای فروش را نداشته باشد در این صورت رو به ورشکستگی خواهد رفت. در صورت وجود مشاور در شرکت برای فروش محصول اهداف آن شرکت به سمت و سویی درست کشیده خواهد شد. این، همراه با موفقیت بسیار و خطاهای کم است در نتیجه شرکت به وضعیت عالی خواهد رسید.

سخن آخر

یک « مشاوره فروش » موفق در واقع باید دارای توانایی رهبری، آشنایی با تکنولوژی‌های روز و ذهن نو آورانه باشد. برای داشتن یک کسب و کار موفق و پر درآمد ضروری است که از « مشاوره بازاریابی »، « مشاوره کسب و کار » و « مشاوره تحقیقات بازار » کمک بگیرید‌.

 

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

4 پاسخ

  1. سلام جناب سرداری عزیز
   بروز این مشکل میتواند ناشی از دلایل زیادی باشد که از آنجمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
   – یا محصول نامناسب است
   – یا بازار هدف اشتباه است
   – یا شیوه معرفی محصول (تبلیغات) اشتباه است
   – یا روش عرضه و فروش کالا یا خدمت شما نیازمند بهبود است
   – و یا ترکیبی از موارد بالا وجود دارد.
   بیان دلیل اصلی این مشکل نیازمند بررسی دقیق کسب و کار شماست. برای این منظور می توانید از مشاوران زبده و مجرب گروه ساکوراد در حوزه بازاریابی، تبلیغات و فروش کمک بگیرید.
   ایام به کام

 1. سلام دوستان
  اگر مرا یاری کنید سپاسگذار خواهم شد.
  همسر و برادر شوهرم مشترکا در یک تعمیرگاه اتومبیل که متعلق به پدر شوهرم هست، کار میکنند.
  میخواستم بدانم در شرایط بد اقتصادی فعلی که بخاطر تورم و کرونا برای اکثر مردم بوجود آمده، چطور میتوانند به کمک تبلیغات کسب و کارشان را رونق بدهند؟

  1. سلام خانم شیرازی عزیز.
   روشهای زیادی برای بازاریابی و تبلیغات وجود دارد که یکی از آنها بازاریابی و تبلیغات در اینترنت و شبکه های مجازی (دیجیتال مارکتینگ) است. شرکت‌ها و افراد زیادی هستند که بصورت تخصصی کار بازاریابی و تبلیغات را برای کسب و کارها انجام می دهند که چند شرکت مجرب فعال در حوزه بازاریابی و تبلیغات طرف قرارداد گروه بین المللی کسب و کار ساکوراد هستند و از طریق تماس با شماره های ۰۹۲۰۴۱۲۰۷۸۹ و یا ۰۲۱۲۸۴۲۳۸۸۹ موضوع را با کارشناسان ساکوراد مطرح نمایید.
   توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای اینکه بازده خوبی داشته باشید، باید روزانه تبلیغ کسب و کارتان را انجام دهید. به عنوان مثال، تبلیغاتی همانند پخش تراکت، پیامک‌های محله‌ای، تعیین جایزه به ازای هر خرید و… می‌تواند در موفقیت کسب و کار شما بسیار تاثیرگذار باشد.
   ایام به کام

دیدگاهتان را بنویسید