0

مشاوره حقوقی و امور قراردادها (Legal & Contract)

مشاوره حقوقی و امورقراردادها

بسیاری از افرادی که دچار مشکلات حقوقی می شوند، مایل هستند پیش از طرح شکایت یا دادخواست، با یک مشاور حقوقی متخصص گفتگو کرده و از مشاوره حقوقی بهره مند شوند.

در واقع در بسیاری از موارد اخذ مشاوره حقوقی پیش از هر گونه اقدام حقوقی به فرد کمک می‌کند تا آثار عمل خود را بسنجد.

همچنین در بسیاری از موارد افراد اطمینان دارند که اقدام حقوقی را انجام دهند اما به هر دلیل قصد دریافت خدمات وکالتی را ندارند و ترجیح می دهند پس از مذاکره با مشاور و اخذ راهنمایی خود اقدامات را راهبری نمایند.

بعضا مواردی نیز وجود دارد که فرد پیش از سپردن پرونده خود برای وکالت، قصد دارد با دریافت مشاوره حقوقی و گفتگو با مشاور حقوقی، از درستی تصمیم خود مطمئن شود.

کسب و کارهای تازه تاسیس شده علی الخصوص استارتاپ ها عمدتا جنبه فنی کسب و کار خود را مورد توجه قرار میدهند. اما گذر زمان ثابت کرده است که اکثر کسب و کارها پس از مدتی با مشکلاتی در زمینه بازاریابی فروش ، افزایش درآمد و حقوقی و مالیاتی مواجه میشوند. از این رو توصیه میگردد در این زمینه تحقیق بسیار کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید و جهت پیشگیری از بروز مسائل مالی و حقوقی از مشاوره حقوقی کمک بگیرید.

 

دلایل نیاز به مشاوره حقوقی استارتاپ در زمان راه اندازی کسب و کار

– ممکن است ایده ای که در نظر دارید به سرقت رود.

– زمانیکه کسب و کاری راه اندازی میشود باید از ابتدا مسائل مالی و کاری خود را به طور دقیق تعریف کند.

– در زمان ثبت شرکت باید به موضوع فعالیت و اساسنامه دقت بسیار داشت.

– در هنگام صحبت با سرمایه گذار باید تمام منافع خود را در نظر داشت.

– زمان عقد قرارداد با شرکای خود موضوع تعهدات و مسئولیتها از اهمیت ویژه ایی برخوردار است که میتوان با کمک یک مشاوره حقوقی و امور قراردادها، این کار را به سهولت و با آسودگی خاطر انجام داد.

 و …

 

مشاور حقوقی چیست؟

امروزه با توجه به گستردگی امور و پیچیدگی مسائل در سازمانها، حضور یک یا چند مشاوره حقوقی و یا مشاوره حقوقی و امور قراردادها الزامی است. مشاور حقوقی به صاحبان کسب و کارها این کمک را میکند تا با توجه به مسئولیت های کیفری، حقوقی، جزایی و انتظامی، بهترین تصمیمات را بگیرند و به هنگام مواجهه با مشکلات حقوقی آنها را در حل این مسائل یاری میکنند.

یک مشاوره حقوقی باید به تمام قوانین روز و اصول حقوقی مسلط باشد و مواردی مانند امور مالی، حقوقی،تهیه و تنظیم آیین نامه ها و دستورالعمل ها، انعقاد قراردادهای داخلی و خارجی، رسیدگی و پیگیری پرونده های حقوقی و دعاوی اداری و استخدامی و … را به درستی انجام دهد.

معمولا در سازمانهای دولتی از چندین کارشناس حقوقی ایتفاده میشود اما در شرکت های خصوصی ممکن است یک مشاور به چند شرکت کوچک مشاوره حقوقی بدهد.

البته برخی از مشاوران حقوقی فقط در زمینه های مشخصی مانند ورزشی، هنری و … فعالیت کرده و تنها در یک حوزه مشخص مشاوره میدهند.

 

خدمات مشاوره حقوقی

– مشاوره حقوقی و امور قراردادها و نظارت بر روند عقد آنها 

– مشاوره حقوقی در زمینه مناقصه ها، مزایده ها و … به سازمانها و شرکتها

–  ارائه خدمات مشاوره های حقوقی به صاحبان مشاغل، کارمندان، کارگران و … در صورت لزوم

– کنترل و بررسی موارد مربوط به قوانین، اساسنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و …

– انجام کلیه امور مربوط به ثبت، تغییرات در ساختار، انحلال شرکت ها و …

– کسب اطلاعات در خصوص ارائه دادن به محاکم قضایی بابت دفاع از سازمان یا شرکت

– بررسی شکایات و دعاوی حقوقی و اداری

مشاوره تخصصی حقوقی و امور قراردادها

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

مشاوره حقوقی حرفه ای و امور قراردادها

 جهت استفاده از خدمات مشاوره حقوقی و مشاوره حقوقی و امور قراردادها بابت جلوگیری از بروز مشکلات در کسب و کار خود میتوانید به موسساتی که در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه نمایید.

 

موارد مهم حقوقی در کسب و کار ها

 در هر کسب و کار نکات مهم حقوقی وجود دارد که بی توجهی به آنها میتواند کار شما را تا مرز شکست پیش ببرد. برای آنکه با این موارد آشنا شوید به مطالبی که برایتان توضیح داده میشود دقت فرمایید:

ایده از کجا نشأت گرفته است؟

ایده کسب و کار اولین و مهمترین مورد در خصوص راه اندازی کسب و کار میباشد. ایده ها به دو نوع مستقل و غیر مستقل دسته بندی میگردند. 

ایده هایی که متعلق به خود فرد بوده و توسط او طراحی گشته جزو ایده های مستقل، و ایده هایی که طرح اولیه آن مربوط به شخص دیگری میباشد و طی یک قرارداد به فرد دیگری جهت اجرایی شدن واگذار میگردد جزو ایده های غیر مستقل قرار میگیرند.

باید این نکته را به خاطر داشته باشید که در ایده های غیر مستقل احتمال اینکه به مشکلات حقوقی بربخورید بیشتر از ایده های مستقل است. پس بهتر است که توسط ایده های مستقل کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

تخمین میزان هزینه ها و درآمدها:

 بر آورد تقریبی میزان هزینه ها و درآمد حاصل از کسب و کاری است که قرار است راه اندازی شود مورد بعدی است که باید به آن توجه داشته باشید. این مورد یکی از مهمترین نکات حقوقی هر کسب و کار است زیرا اگر اطلاعات دقیق و درستی در این زمینه نداشته باشید، در آینده کاری و در صورت شراکت با دیگر افراد با مسائلی از جمله موارد مالی، حقوقی و مالیاتی روبرو خواهید شد و اینها باعث میگردد که افراد کمی حاضر به سرمایه گذاری و شراکت و همکاری با شما گردند.

موضوع و زمینه کسب و کار:

 مورد بعدی که به آن اشاره میکنیم موضوع و همچنین حوزه کاری می باشد. حوزه فعالیت و حیطه کاری هر کسب و کار باید به طور دقیق عنوان شود زیرا این موضوع در اساسنامه شرکت هنگام ثبت کسب و کار ذکر گشته و شما موظف میباشید که طبق همان موارد فعالیت نمایید.

فرآیند قرارداد نویسی:

 قرارداد نویسی نیز یکی دیگر از نکات مهم در کسب و کارها است. از آنجاییکه در صورت بروز مشکل، مهمترین چیزی که از نظر قانونی قابل استناد میباشد قرارداد کتبی است، بهتر است که هنگام ثبت هر قرارداد به مواردی که حائز اهمیت است توجه نموده و آنها را در قرارداد درج تمایید. برای اینکار میتوانید از مشاوره حقوقی و امور قراردادها نیز کمک بگیرید.

استفاده از وکیل در موارد مورد نیاز:

 استفاده از وکیل برای انجام امور حقوقی مختلف کسب و کار اغلب توصیه میگردد زیرا از بروز بسیاری از مشکلاتی که می تواند در آینده برای کسب و کار پیش بیاید جلوگیری میکند. البته داشتن یک مشاور حقوقی خوب نیز به همان میزان مهم بوده و بهره بردن از تخصص و تجارت آنها برای مشاغل دارای اهمیت فراوانی است.

کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حقوقی:

برای فردی که یک کسب و کار راه اندازی میکند لازم است که اطلاعات حقوقی خود را افزایش دهد و از این طریق بر تمام موارد مالی و حقوقی مربوط به شغل خود مسلط بوده و به دلیل ناآگهی موجب متضرر شدن کسب و کار خود نگردد.

دیدگاه کاربران
 • مجید میرزاحسن ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

  سلام
  من کارگر یک شرکت خدماتی در شهرستان کبودرآهنگ هستم، وقتی برای تصفیه حساب رفتم شرکت، دیدم کارفرما مبلغی را از حقوقم کسر کرده. میخواستم بدونم اصلا مگه کارفرما چنین حقی داره؟ اگه این حقو نداره، چطور میتونم، پولمو ازش بگیرم؟
  مرسی

 • آیناز محمودخانی ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

  سلام به مشاوران حقوقی ساکوراد
  ممنون بابت سایت و خدمات ارزندتون
  من ی زن جوان ۲۸ساله و سرپرست خانواده هستم که با قرض از دوستان و وام از مسجد محل، ۲ سال پیش تونستم ی مغازه پوشاک کوچیک توی یکی از شهرهای زنجان راه بندازم. خداروشکر اوایل کاسبی خوب بود و تونستم خیلی از بدهیهامو بدم اما از پارسال با شروع کرونا و محدودیتهای فعالیت مشاغل، قدرت خرید مردم و بتبع درآمد من کم شد. بخاطر همین مجبور شدم اکثر خریدهامو بصورت چکی انجام بدم. متاسفانه یکی از بنکدارها چک منو به رباخوار معروف شهرمون با مبلغ پایینتر از ارزش چک فروخت. اون رباخوار هم بلافاصله برای جلب من اقدام کرده. لطفا راهنماییم کنید من چه کاری می تونم انجام بدم؟
  مرسی از اینکه کمکم میکنید

 • میترا سنجری ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

  سلام. بنده در خردادماه ۱۳۹۹ به صورت مبایعه نامه در بنگاه مشاور املاک یک آپارتمان خریداری کردم. به علت آماده نشدن سند، در مبایعه نامه متراژ آن با نوشتن حدود ۸۸ متر ثبت شد. موقع دریافت سند معلوم شد که حدود ۷۴ سانتی متر متراژ آپارتمان بیشتر از مقداریه که در مبایعه نامه قید شده بود. علیرغم اینکه قبلا با فروشنده به صورت شفاهی در مورد محاسبه کم و زیاد شدن متراژ بر اساس قیمت پایه داخل متن مبایعه نامه توافق کرده بودیم، الان فروشنده مدعیه که اضافه متراژ باید بر اساس قیمت روز محاسبه بشه.
  حال سوال اینجاست که آیا این ادعای فروشنده قانونیه؟ و با توجه به این که سند در موقع معامله آماده نبوده، آیا میتونم به ماده ۷ قانون پیش فروش ساختمان مصوب سال ۱۳۸۹ استناد کنم و محاسبه اختلاف متراژو براساس قیمت پایه موجود در متن مبایعه نامه در زمان خرید در نظر بگیرم؟

ارسال دیدگاه
پشتیبانی