به کمک نیاز داری؟

گروه کسب و کار ساکوراد
فهرست
مشاوره حقوقی استارت آپ

مشاوره حقوقی استارت آپی برای کمک به کسب و کارهای نوپا

مشاوره حقوقی استارت آپی برای استارت آپ، تمرینی جهت ارائه توصیه‌ها، تخصص و پشتیبانی محتاطانه شخص ثالث ماهر به مدیران کسب‌وکار باهدف افزایش عملکرد آن است. در شروع یک استارت آپ بهتر است از شخصی، باتجربه و سابقه مرتبط یا مشاور حقوقی که می‌تواند شما را در تمام مراحل و خطرات راهنمایی کند، مشاوره گرفت. مشاوره حقوقی کسب و کار، یک گام مهم برای سرمایه‌گذاران در این زمینه است. استخدام یک وکیل یا مشاور حقوقی برای به‌روز شدن و در جریان قرار گرفتن همه قوانین بسیار تأثیرگذار است. داشتن مشاور حقوقی می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی شانس موفقیت را افزایش دهد.

اهمیت مشاور حقوقی استارت آپی برای کسب و کارهای نوپا

ارزش یک مشاوره حقوقی استارت آپی را نمی توان دست کم گرفت. با داشتن یک مشاور حقوقی خوب در اوایل چرخه حیات کسب و کار، به طور بالقوه می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید و به کسب و کار خود اجازه دهید کارآمدتر عمل کند.
اشتباه رایجی که صاحبان مشاغل جدید مرتکب می شوند این است که مشاوران را یک هزینه اختیاری می دانند. در نتیجه، صاحبان مشاغل اغلب تنها زمانی مشاور می گیرند که از آنها شکایت شود. بکارگیری از مشاوره حقوقی استارت آپی می تواند در تهیه اسناد لازم برای راه اندازی یک شرکت کمک کند. با داشتن یک مشاور حقوقی مناسب برای استارت آپ، می توانید در حین تمرکز بر کسب و کار خود، مطمئن باشید که مسائل حقوقی خود را پوشش داده اید. شکی نیست که تامین مالی، رشد و توسعه محصول از جمله اولویتهای هر کارآفرینی در مراحل اولیه کسب و کار است. برخی از کارآفرینان فکر می کنند که هزینه داشتن مشاور حقوقی استارت آپی بسیار بالا است و می توان قالب های قانونی را از اینترنت دانلود کرد و از آنها استفاده کرد. چنین طرز فکری می‌تواند باعث خاتمه بسیاری از استارت آپ ‌های موفق می شود.

مشاوره حقوقی استارت آپی برای کسب و کارهای نوپا در کشورها

کشورهای زیادی هستند که از استارت آپ ها حمایت می کنند. امروزه 150 میلیون استارت آپ در جهان وجود دارد که هر سال 50 میلیون استارت آپ جدید راه اندازی می شوند. به طور متوسط، روزانه 137 هزار استارت آپ در حال ظهور هستند. با وجود این رقابت بالا، موفقیت استارت آپ های جدید سخت است. مشاوره حقوقی استارت آپی برای حمایت از کسب و کارهای جدید ضروری هستند و اجازه می دهند بهترین ایده ها به جلو حرکت کنند. به زودی نگاهی خواهیم داشت به استارت آپ ها در کشورهای مختلف، و شرایط حمایت از استارت آپ ها که در هر کشور مورد بررسی خواهد گرفت.

اعضای شبکه مشاوران در حوزه «حقوقی، امور قراردادها و روابط کار»

مشاور حقوقی | مشاور شهرسازی

اگر به دنبال رفع مشکلات حقوقی و تخصصی املاک و...

مشاور مدیریت و قانون کار

اگر بعنوان مدیر کسب و کار، به دنبال افزایش بهره...

مشاور حقوقی

اگر به دنبال موفقیت در دعاوی ملكی، اراضی كشاورزی تغییر...

متخصص و مشاور بازرگانی و تجارت بین‌الملل

اگر برای تهیه مواد موردنیاز کسب و کار خرده فروشی...

مشاور مدیریت، برنامه‌ریزی و سئو | مترجم انگلیسی

اگر به دنبال بکارگیری آخرین متدهای جهانی مدیریت منابع انسانی...

مشاور منابع انسانی و روابط کار

اگر بعنوان مدیر و صاحب کسب و کار به دنبال...

نقش مشاور حقوقی استارتاپی در کسب و کار شما

10 دلیل برای نیاز به مشاوره حقوقی استارت آپی برای حمایت از استارتاپ خود وجود دارد:

1. شناسایی خطرات

مشاوره حقوقی استارت آپی مسائل حقوقی را پیش بینی کنید. این وظیفه یک وکیل یا مشاور حقوقی است که از همان ابتدا از کسب و کار شما محافظت کند. او کسب و کار شما را تجزیه و تحلیل می کند، راه حل های پیشگیرانه ارائه می دهد و ریسک های تجاری را مدیریت می کند.

2. صدور مجوز:

ثبت، صدور مجوز برای هر کسب و کاری اساسی است. مشاور حقوقی، صدور مجوزها و تاییدیه های مورد نیاز برای هر کسب و کار خاصی را شناسایی می کند.

3. نوع شرکت:

یک مشاوره حقوقی استارت آپی با مشاوره در مورد بهترین نوع ساختار شرکتی مناسب برای کسب و کار به بنیانگذار یا کارآفرین کمک می کند. خواه یک شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت محدود خصوصی، مشارکت با مسئولیت محدود (LLP) یا گروهی از شرکت ها باشد.

4. تامین مالی:

سرمایه رگ حیاتی هر کسب و کاری است و بنیانگذاران معمولاً از روز اول به تأمین منابع مالی فکر می کنند. در طول فرآیند جمع آوری وجوه، با بکارگیری مشاوره حقوقی استارت آپی، بهترین گزینه های سرمایه گذاری، اعم از سرمایه گذاری اولیه، سرمایه گذاری مخاطره آمیز یا تأمین مالی جمعی در اختیار شمار قرار خواهد گرفت.

5. مالیات:

هر شرکتی که شروع به کار می کند باید رعایت مالیات را در اولویت قرار دهد. مشاوره حقوقی استارت آپی، در فرآیند گاها سخت مالیات بهترین کمک برای شما خواهد بود.

6. حفاظت از مالکیت معنوی با بکارگیری از مشاوره حقوقی استارت آپی:

مشاوره حقوقی استارت آپی، محافظت از کسب و کار شما و تضمین رشد و پایداری است. مشاور حقوقی در مورد مالکیت معنوی که باید ثبت شود و زمان اجرای قراردادهای غیر افشایی مشورت می دهد.

7. انطباق با مقررات:

مشاوره حقوقی استارت آپی در شناسایی مقررات خاص برای کسب و کار شما و مشاوره در مورد رعایت آن کمک خواهد کرد.

8. قرارداد کاربر وب سایت و حریم خصوصی داده ها:

در حال حاضر اکثر مشاغل دارای حضور دیجیتالی قوی هستند، چه با داشتن یک وب سایت یا حضور در رسانه های اجتماعی. این مسئله نیز خطرات و چالش های خاص خود را دارد. مشاور حقوقی استارت آپی شما قادر خواهد بود اسناد ضروری مورد نیاز برای حمایت از حضور دیجیتالی کسب و کار شما یا استراتژی های بازاریابی آنلاین را تهیه کند.

9. سهام موسسان:

مشاوران حقوقی استارتاپی ساختار سهام بنیانگذاران را ارائه می کنند و شرایط احراز صلاحیت را مشخص می کنند.

10. تنظیم و بررسی قراردادها با بکارگیری از مشاوره حقوقی استارت آپی:

قراردادها برای استارتاپ هایی که چشم انداز خود را مشخص می کنند، ضروری است، از قراردادهای سرمایه گذاری گرفته تا قراردادهای بنیانگذار و قراردادهای سهامداری و غیره. قراردادها نه تنها از خطرات جلوگیری می کند، بلکه استارتاپ را از ضررهای مالی غیرضروری یا غیره نجات می دهد. استارت‌آپ‌های اولیه به‌ویژه آنهایی که رشد بالایی دارند احتمالاً به دنبال تأمین مالی/سرمایه‌گذاری و غیره خواهند بود. یک مشاور حقوقی استارت آپی با تجربه با در تهیه پیش‌نویس و بررسی این قراردادها به شما بسیار کمک خواهد کرد

چه زمانی می‌توان از مشاور حقوقی استارت آپی استفاده کرد؟

استخدام دو متخصص برای موفقیت استارت آپ ‌ها ضروری است: یک مشاور حقوقی و یک حسابدار. این دو متخصص در مراحل شروع یک کسب و کار، حیاتی هستند.
به مشاور حقوقی کسب و کار استارت آپی خود به عنوان یک اقدام پیشگیرانه فکر کنید. مشاوره حقوقی استارت آپی به شما کمک می کند تا از یک پروسه دادگاه طولانی و پرهزینه جلوگیری کنید.

موارد حائز اهمیت در انتخاب یک مشاور حقوقی استارت آپی

یک مشاور حقوقی مناسب، موارد زیر را از خود بپرسید:

  • آیا این مشاور گزینه‌های صورت‌حساب انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهد که مناسب کسب‌وکار من باشد؟
  • آیا این شخص به راحتی قابل دسترسی است؟
  • آیا من دوست دارم با این شخص کار کنم؟ و
  • آیا این شخص به خوبی ارتباط برقرار می کند؟

 

واقعیت تلخ

از هر 10 استارت آپ، یکی از آنها به دلایل قانونی شکست می خورند، که اگر به مسائل حقوقی اولیه به درستی رسیدگی می شد، از بسیاری از آنها می توان جلوگیری کرد. این زمانی اتفاق می‌افتد که این صاحبان کسب‌وکار یا سعی کرده‌اند از قالب قراردادی خارج از اینترنت استفاده کنند یا هرگز مشاوره حقوقی استارت آپی نداشته اند.

مواردی که باید در جلسات مشاوره حقوقی استارت آپی خود مطرح کنیم

درصد مالکیت باید به‌وضوح مشخص شود

شراکت‌ها، مانند ازدواج، هیچ تضمینی برای دوام یا پایان دوستانه ندارند. تعیین اینکه چه کسی مالک چند درصد از شرکت است از همان ابتدا حیاتی است، در حقیقت پیش‌بینی‌هایی برای چگونگی تغییر سهام هر یک از شرکا در آینده ایجاد می‌کند.

تعیین نوع شرکت بر اساس پیامدهای مالیاتی

عاقلانه است که با بکارگیری یک مشاور حقوقی استارتاپی باتجربه و معتبر، نوع شرکتی را که باید تأسیس کنید تعیین کنید. تصمیم شما بر نحوه مالیات شرکت (و شما به‌عنوان یک مؤسس) تأثیرگذار است.

حقوق هر یک از اعضای مؤسس باید به‌وضوح مشخص شود.

با رشد شرکت‌ها، اعضای موسس اغلب توسط هیئت‌مدیره یا سرمایه‌گذاران رانده می‌شوند. این خطری است که همه بنیان‌گذاران با آن روبرو هستند. بنابراین بسیار مهم است که با یک مشاوره حقوقی استارت آپی برای تهیه اسنادی که از منافع شما محافظت می‌کند استفاده کنید.
با مشاوره حقوقی استارت آپی زمینه های خطر احتمالی را ارزیابی می شود و این اطمینان را برای شما به وجود می آید که با تمامی قوانین مطابقت دارید.

 

cropped-favicon.webp حتما بخوانید : قانون کار و پاسخ به سؤالات متداول در این حوزه

مشکلات احتمالی را شناسایی کنید

شما می‌توانید از برخی اختلافات حقوقی جلوگیری کنید. بهترین راه برای رسیدگی به یک دعوای حقوقی، جلوگیری از وقوع آن در وهله اول است. با بکارگیری یک مشاوره حقوقی استارت آپی، کلیه اسناد و قراردادهای ثبت کسب‌وکار شما می‌تواند به‌گونه‌ای تنظیم شود که عوارض احتمالی را برطرف کرده و اطمینان حاصل شود که مقررات قانونی حاکم بر آن‌ها شفاف و بدون ابهام هستند.

با یک مشاور حقوقی قابل‌اعتماد استارت آپ صحبت کنید

یک مشاور حقوقی استارت آپی قابل اعتماد قبل از راه‌اندازی رسمی شرکت، از خود، شرکت و آینده مالی خود محافظت کنید.

 

کلام آخر …

مشاوره حقوقی استارت آپی در مراحل اولیه کسب و کار شما بسیار مهم است، به خصوص اگر می خواهید کسب و کار خود را از مشکلات قانونی که ممکن است پیش بیاید نجات دهید. وکلای استارت آپی نه تنها تجربه حقوقی خود را به روی میز می آورند، بلکه تجربه تجاری و خلاقیت خود را در کار با مشاغل متعدد به ارمغان می آورند. شما می توانید مطمئن باشید که کسب و کار شما در دستان امن است.
هر چه زودتر نگران قانونی بودن تجارت باشید!

 

https://succourad.com/?p=30482
پیشنهاد براساس سلیقه شما

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید