به کمک نیاز داری؟

گروه کسب و کار ساکوراد
فهرست
تنظیم قراردادهای ضروری

تنظیم قراردادهای ضروری و حمایت مشاور حقوقی کسب‌وکار از آن

یک مشاور حقوقی در تنظیم قراردادهای ضروری به شرکت‌ها و کارآفرینان کمک می‌کند تا قراردادهایی را مدیریت کنند که به‌عنوان ستون فقرات تجارت آن‌ها عمل کند. نقش وکلای قراردادهای تجاری برای اطمینان از اینکه مشتریانشان محافظت می‌شوند و وارد هیچ رابطه‌ای نمی‌شوند که ممکن است خطرات غیرضروری را برای تجارت ایجاد کند، بسیار مهم است.

تنظیم قراردادهای ضروری

تنظیم قراردادهای ضروری در کسب‌وکارهای نوپا چیست؟

هنگامی‌که کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنید، شروع به تجسم اینکه آینده کسب‌وکار شما چگونه خواهد بود، می‌کنید. قراردادها و قوانین قانونی ازآنچه در اندیشه شماست دورتر است. بااین‌حال، هر دو ازنظر مفهومی برای عملکرد کسب‌وکار شما مهم هستند. در اینجا تنظیم قراردادهای ضروری وجود دارد که نمی‌توانید هنگام راه‌اندازی کسب‌وکارتان از آن‌ها چشم‌پوشی کنید.

تنظیم قراردادهای ضروری مشارکت یا سهامدار

این قراردادها برای کسب‌وکاری که دو (یا چند) شریک دارد کاملاً ضروری است. هنگامی‌که این قرارداد را امضا می‌کنید، به‌خصوص در اوایل زندگی تجارت، به این معنی است که درصورتی‌که اتفاقی برای کسب‌وکار یا یکی از شرکا به‌طور غیرمنتظره رخ دهد، از منافع همه شرکا یا سهامداران محافظت می‌شود.
نوع قراردادی که منعقد می‌کنید تا حد زیادی به نوع تجارت شما بستگی دارد. اگر مشارکت عمومی، مشارکت محدود یا سرمایه‌گذاری مشترک دارید، به توافق‌نامه مشارکت نیاز دارید. اگر یک شرکت با مسئولیت محدود دارید، به توافقنامه سهامداران نیاز دارید.

تنظیم قراردادهای ضروری کار یا قرارداد پیمانکار مستقل

بسته به نوع کسب‌وکاری که شروع می‌کنید یا جایی که در این فرآیند هستید، ممکن است به فکر استخدام کارمندان یا کار با پیمانکاران مستقل برای کمک به حجم کار باشید. این قراردادها، شرایط و ضوابط رابطه شمارا هم با کارمندان و هم با پیمانکاران مشخص می‌کند و می‌تواند به محافظت از کسب‌وکار شما در صورت قطع رابطه کمک کند.

تنظیم قراردادهای ضروری خدمات یا فروش

این قراردادی است که به‌موجب آن‌یک شخص یا کسب‌وکار درازای پرداخت، خدمات حرفه‌ای ارائه می‌کند. این خدمات حرفه‌ای، اساساً هر خدماتی است که کسب‌وکار شما برای آن در حال انجام است و شما آن را برای پرداخت به مشتریان خود ارائه می‌دهید. این قرارداد ممکن است شامل مواردی مانند نوع خدمات ارائه‌شده، طول مدت خدمات (در صورت وجود مدتی باشد) و غرامت مورد انتظار (یعنی این هزینه برای مشتری چقدر خواهد بود) باشد. اکنون بسته به نوع خدماتی که کسب‌وکار شما ارائه می‌دهد، ممکن است بخواهید یک قسمت محرمانه در مورد اطلاعات این قرارداد و یکی در مورد تضاد منافع با مشتریان فعلی یا آینده اضافه کنید.

اعضای شبکه مشاوران در حوزه «حقوقی، امور قراردادها و روابط کار»

مشاور مدیریت، برنامه‌ریزی و سئو | مترجم انگلیسی

اگر به دنبال بکارگیری آخرین متدهای جهانی مدیریت منابع انسانی...

مشاور حقوقی

اگر به دنبال موفقیت در دعاوی ملكی، اراضی كشاورزی تغییر...

متخصص و مشاور بازرگانی و تجارت بین‌الملل

اگر برای تهیه مواد موردنیاز کسب و کار خرده فروشی...

مشاور حقوقی دعاوی املاک و اراضی

اگر بعنوان کارآفرین و یا فعال اقتصادی به دنبال رفع...

مشاور حقوق بین‌الملل

اگر بعنوان فعال اقتصادی، به دنبال رفع چالشهای حقوقی و...

مشاور کارآفرینی، بازاریابی، سرمایه‌گذاری و مهاجرت در ترکیه | مترجم زبان ترکی استانبولی

اگر بدنبال مهاجرت، ثبت شرکت، فعالیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری، توسعه کسب...

نکات کلیدی در تنظیم قراردادهای ضروری

مشاور در تنظیم قراردادهای ضروری تمام جنبه‌های قرارداد شمارا به‌دقت ارزیابی می‌کند. چه در حال تهیه پیش‌نویس قرارداد جدید و دریافت مشاوره قبل از امضا باشید و چه در حال ارزیابی یک قرارداد قدیمی هستید. چندین نکته کلیدی وجود دارد که وکیل قراردادها به آن‌ها توجه خواهد کرد، ازجمله:

شروط ضروری:

شروط ضروری، شرایط اساسی قرارداد هستند. این شرایط مشخص می‌کند که چه چیزی از هر یک از طرفین خواسته می‌شود و بنابراین چه چیزی باعث نقض قرارداد می‌شود.

مفاد:

مفاد، مقررات اضافی در یک قرارداد هستند که توضیحات بیشتری را در مورد نکات خاصی ارائه می‌دهد و حمایت بیشتری را برای طرفین درگیر ارائه می‌دهد. این مفاد معمولاً اضافاتی هستند که مواردی از قبیل اینکه چه کسی در صورت طرح دعوای حقوقی حق‌الوکاله را پرداخت می‌کند، قرارداد تحت چه حوزه قضایی تنظیم‌شده است و اینکه طرفین چگونه اخطاریه‌های مربوط به قرارداد را به یکدیگر ارسال می‌کنند را مشخص می‌کند.

پایبندی به قوانین:

پایبند بودن به تمام قوانین و الزامات در یک حوزه قضایی خاص در تنظیم قراردادهای ضروری بسیار مهم است.

تنظیم قراردادهای ضروری

دلایل استخدام مشاور حقوقی در تنظیم قراردادهای ضروری

دلایل قانع‌کننده زیادی وجود دارد که موکل به دنبال مشاور حقوقی قراردادی است. این نوع حرفه در هر شرایطی که اسناد قراردادی موردنیاز باشد، مزایای زیادی را ارائه می‌دهد. وقتی یک وکیل قراردادی خوب داشته باشید، او توانایی انجام کارهای زیر را خواهند داشت.

در تنظیم قراردادهای ضروری حفره‌های بالقوه را ببندید

چه عمدی و چه تصادفی، خلأهای موجود در قرارداد می‌تواند یکی از طرفین را در مقابل تعهدات باز بگذارد. هدف از قرارداد محافظت از خود یا کسب‌وکارتان است. یک وکیل مجرب برای قراردادها از اجرای صحیح این سند اطمینان حاصل می‌کند.

اطمینان از بهترین شرایط در تنظیم قراردادهای ضروری

هر مشاور قراردادی که از طرف شما کار می‌کند بهترین شرایط ممکن را برای شما به‌عنوان موکل خود جستجو می‌کند. دانستن شرایط مرسوم برای یک صنعت خاص ضروری است، زیرا این اطلاعات می‌تواند هزاران دلار در شرایط نهایی قرارداد شما صرفه‌جویی کند.

cropped-favicon.webp حتما بخوانید : دعواهای حقوقی در شرکت های خدماتی

قراردادهای صحیح را بایگانی کنید

قراردادهای مختلفی وجود دارد که ممکن است لازم باشد برای کسب‌وکار خود پیش‌نویس کنید، مانند قرارداد کار، توافق‌نامه عدم افشای اطلاعات، یا شرایط و ضوابط. یک مشاور قراردادی خوب به‌سادگی به قراردادی که در دست دارد رسیدگی نمی‌کند. آن‌ها همچنین در مورد سایر اسنادی که محافظت بیشتری برای کسب‌وکار شما ایجاد می‌کنند، به شما مشاوره می‌دهند.

از شما در نقض قرارداد محافظت می‌کند

اگر بعداً متوجه شدید که با نقض قرارداد روبرو هستید، می‌توانید برای کمک به مشاور قراردادی خود مراجعه کنید. همان حرفه‌ای که به شما در تنظیم قراردادهای ضروری کمک کرده است یک منبع ایده آل در هنگام اجرای آن است. اگر تنظیم پیش‌نویس قراردادهای ضروری خود را بدون مشاور تنظیم کرده‌اید، ممکن است همچنان با یک نفر برای کمک به اختلافات بعدی مشورت کنید.

کلام آخر

اصطلاحات حقوقی اغلب گیج‌کننده است. وکلای قراردادی برای درک بهتر شرایط این اسناد، تحصیلات زیادی را پشت سر می‌گذارند. اگر قراردادها را بدون کمک مشاور مدیریت می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که شرایط مهم کنار گذاشته‌شده‌اند یا شرایط مهم به‌اشتباه درک شده‌اند. مفروضات نادرست در تنظیم قراردادهای ضروری می‌تواند بعداً منجر به اختلافات حقوقی پرهزینه شود. دریافت مشاوره حقوقی کسب و کار از یک مشاور آگاه می تواند این خطر را به حداقل برساند.

منابع:

https://www.contractscounsel.com/b/lawyer-for-business-contract
https://www.contractscounsel.com/b/lawyer-for-contracts
https://smallbusiness.chron.com/importance-contracts-business-906.html

What are the essential contracts every start-up business needs?

https://succourad.com/?p=31207
پیشنهاد براساس سلیقه شما

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید