به کمک نیاز داری؟

گروه کسب و کار ساکوراد
فهرست
مشاوره حسابداری، مالی و مشاوره مالیاتی (Financial & Tax)

مشاوره حسابداری، مشاوره مالی و مشاوره مالیاتی (Financial & Tax)

گاهی این سوال پیش می آید که چرا به مشاوره مالی و یا مشاوره مالیاتی نیاز داریم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که به‌ عنوان یک مدیر، زمانی می‌توانید بهترین تصمیم را برای سازمان‌تان بگیرید که اطلاعات مالی صحیح و تحلیل‌پذیری در اختیار داشته باشید.

در واقع اطلاعات مالی توسط مدیران برای سه عملکرد اصلی مدیریتی شامل؛ برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل استفاده می‌شوند. همچنین این اطلاعات برای تعیین بودجه، تحلیل گزینه‌های مختلف از نظر هزینه‌ای، تعدیل یا تغییر برنامه‌ها و کنترل و نظارت بر فرایندهای جاری به کار می‌رود.

مشاوران و متخصصان گروه بین المللی کسب و کار ساکوراد با بررسی و تحلیل وضعیت شرکت شما و همچنین تحلیل محیط صنعتی که در آن به فعالیت مشغولید، ریسک تصمیمات مالی شما را به حداقل خواهند رسانید.

خدمات تخصصی مشاوران امور مالی و مالیاتی ساکوراد به شما کمک خواهد کرد که نه‌ تنها از اشتباهات جلوگیری کنید بلکه فرصت‌های پیش‌رویتان را شناسایی و از آنها بیشترین استفاده را ببرید.

از سوی دیگر، مشاوره مالیاتی نه تنها شما را از جریمه‌های سنگین مالی نجات می‌دهد، بلکه کمک می‌کند تا از تخفیفات، معافیت‌ها و مزیت‌های قانونی نیز بتوانید به خوبی استفاده کنید.

در گروه کسب و کار ساکوراد مشاوره امور مالیاتی به روش‌های گوناگون در دسترس بوده و خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم.

اعضای شبکه مشاوران در حوزه «حسابداری، مالی و مالیاتی»

گلچینی از برترین و مجرب‌ترین اساتید و متخصصان

مشاور مالی و سرمایه‌گذاری

اگر به سرمایه گذاری و کسب سود در بازارهای مختلف…

مشاور حسابداری و مالی

اگر به عنوان کارآفرین و یا فعال اقتصادی به دنبال…

مشاور کارآفرینی، مدیریت، امور مالی و سرمایه گذاری

مشاور حسابداری، مالی و مالیاتی

اگر به دنبال رفع مشکلات و چالشهای حسابداری، ملی و…

مشاور حسابداری و مالی

اگر بدنبال رفع اصولی و زیربنایی مسائل و مشکلات حسابداری،…

خدمات تخصصی ترجمه

به کمک شبکه مترجمین کسب و کار ساکوراد، با خیال راحت به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر کن!​

راه اندازی یک کسب و کار تازه در شرایط فعلی مشاغل، به دلیل رقابتی که بین آنها وجود دارد، قطعا کار راحتی نیست. و به دقت و نکته سنجی زیاد نیاز دارد. برای آنکه بتوانید در راه پیشرفت کسب و کار خود موفق باشید باید از خلاقیت، اطلاعات کافی در زمینه شغلی و واقف بودن بر امور حقوقی مربوط به کسب و کار خود، برخوردار باشید. کسب و کارها برای اینکه به موفقیت شغلی برسند، باید از مشاوره حقوقی جهت پیشبرد اهدافشان بهره گیرند. از آن جهت که کسب و کارهای نوپا و تازه راه اندازی شده معمولا با سرمایه اندکی شروع به کار میکنند، بودجه ای برای رسیدگی به امور حسابداری خود به صورت حرفه ای را ندارند.

مشاوره مالی میتوانند به کسب و کارها کمک کنند تا آنها در مسیری درست فعالیت کرده و از مشکلات احتمالی آنها جلوگیری کنند.

مشاوره امور مالی و مالیاتی

یکی از مواردی که در موفقیت و رونق کسب و کارها نقش موثری دارد، مشاوره امور مالی و مالیاتی می باشد. مشاوره مالیاتی، کار شخصی است که در زمینه مشاوره امور مالی و مالیاتی تحصیل نموده و بر امور مالی و  مالیاتی مشاغل و کسب و کارها مسلط میباشد.  این مشاوران در مواردی مانند: امور مالی، امور بانکی، امور مالیاتی، امور قراردادها، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر حقوق و درآمد و … کمک شایانی به مشاغل کرده و باعث می شوند کسب و کارها با سرعت بیشتری به سوی موفقیت گام بردارند. مشاور مالیاتی به کارفرمایان و صاحبان مشاغل، مشاوره مالی و مالیاتی میدهند و سعی میکنند میزان مالیات کسب و کارها را بر اساس قانون کاهش دهند.

 

مزایای بهره گیری از مشاوره مالی و مالیاتی

از مهمترین مزایای استفاده از مشاوره مالی و مالیاتی، میتوان به افزایش آگاهی مشاغل و افراد نسبت به قوانین روز مالیاتی، بخشنامه های سازمان امور مالیاتی و چگونگی پرداخت مالیات و امور مالی مربوط به هر کسب و کار اشاره نمود. آگاهی دقیق از مواردی که ذکر شد موجب میگردد تا کسب و کارها فعالیت خود را به صورت کاملا قانونی ادامه دهند و ناخواسته و به دلیل عدم آگاهی متضرر نشده و موجب جرایم مالیاتی نگردند.

ارائه مشاوره مالی و مالیاتی تحت روش های گوناگون انجام میگردد. صاحبان مشاغل و کارفرمایان باید به این امر توجه فرمایند که تنها آگاهی بر امور مالی و مالیاتی کافی نبوده و به اجرا گذاشتن دقیق و به موقع این امور جهت جلوگیری از بروز مشکلات در این زمینه مهم است. 

مشاور امور مالی و مالیاتی با در نظر گرفتن وضعیت کسب و کار شما بهترین و مناسب ترین برنامه را برایتان در نظر خواهد گرفت. تا پیرو آن بتوانید امور مربوط به مالیات، بیمه، ارزش افزوده و … که در پیشرفت شغلی نقش مهمی دارد، را در موعد مقرر و مشخص شده انجام دهید. و دلیل بسیاری از مشکلاتتان را که در این زمینه پیش آمده جستجو کرده و در حل آنها به شما و کسب و کارتان کمک میکند.

 

استفاده از خدماتی که موسسات مشاوره امور مالی و مالیاتی ارائه میدهند برای مشاغل دارای مزایای فراوانی میباشد که به چند مورد از آنها به صورت خلاصه اشاره میکنیم:

 • آشنایی با امور مالیاتی کسب و کارها و چگونگی پرداخت مالیات شرکت ها
 • آگاهی از به روزترین قوانین مالیاتی وضع شده و یا تغییرات قوانین
 • بهره گیری دقیق و درست از اطلاعات و دانش مشاوره امور مالی و مالیاتی جهت انجام برنامه ریزی درست و به حداقل رساندن میزان ضرر و زیان

آیا خدمات حسابداری می تواند به کسب و کارهای تازه تاسیس ، کمک کند؟

هر کسب و کاری که شروع به فعالیت میکند برای موفقیت شغلی و  بهینه کردن ترازهای هزینه و سود، نیاز دارد تا لیستی از شرایط و نیازهای حال حاضر و آینده خود تهیه نماید. از حسابداری مانند سایر امور مالی، در مواردی مانند کاهش ضایعات کاری، بهینه سازی گزارشات کاری و مالی، ردیابی هزینه های خدمات داخل و خارج سازمانی و تعیین نیاز به سایر خدمات مالی به خصوص بخش مربوط به خدمات مالیاتی، استفاده میگردد که با قوانین و اصول علمی مربوط به خود، به مشاغل کمک میکنند. کسب و کارها میتوانند برای بهره گیری از خدمات حسابداری، مشاوره مالی، مشاوره مالیاتی و … به شرکتهایی که در زمینه ارائه خدمات به مشاغل در این حیطه فعالیت میکنند مراجعه نمایند.

 

مشاوره روانشناسی

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

کسب و کارهای تازه تاسیس به کدام خدمات مالیاتی با چه ویژگی هایی نیاز دارند؟

اکثر مردم بر این باورند که شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیات معاف هستند اما برخلاف این تصور این شرکت ها تا زمان رسیدن به بلوغ سازمانی نیاز به استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی در زمینه های مختلف دارند. در مرحله ابتدایی ثبت هر کسب و کار، سرمایه اولیه شرکت مشخص گشته و با توجه به سرمایه، مالیاتی در قالب مالیات تمبر پرداخت میگردد. پس از گذشت زمان و رسیدن کسب و کار به رشد و موفقیت، شرکت به اظهارنامه های مختلفی نیاز پیدا خواهد کرد. از مهمترین موارد امور مالیاتی، تنظیم مالیات ماهانه حقوق پرسنل میباشد.

نتیجه گیری

هر کسب و کار برای اینکه به موفقیت دست پیدا کند باید از راهنمایی ها و مشاوره های درست بهره گیرد. به خصوص در شرایط فعلی که رقابت میان مشاغل بالا میباشد و به تبع آن مشکلات حقوقی نیز در کسب و کارها فراوان است. به همین دلیل استفاده از مشاوره حقوقی کسب و کار موجب سریع انجام شدن امور حقوقی و پیشرفت شغلی میگردد. در واقع داشتن مشاوره حقوقی کسب و کار و استفاده از افراد متخصص در این زمینه از مهمترین عوامل موفقیت یک کسب و کار است. چون امور مالی و حقوقی از بارزترین ارکان یک کسب و کار میباشد و عدم آگاهی در این زمینه میتواند خسارت های جبران نشدنی برای صاحبان مشاغل و مدیران به ارمغان آورد. از این رو توصیه میگردد تا با کمک مشاورین حقوقی و استفاده از تجارب آنها کسب و کارتان را پیش ببرید و با این کار از بروز مشکلات حقوقی جلوگیری نمایید.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

4 پاسخ

 1. درود بر شما. وقت بخیر. خسته نباشید، سازمان امور مالیاتی رقم مالیاتی رو برای من که مغازه کوچیکی دارم، بریده. من در این مغازه کوچیک، خدمات چاپ و تبلیغات ارائه میکنم. سازمان امور مالیاتی برای پارسال هم رقم زیادی که جمعا حدود هفتادمیلیون تومن میشه برام بریده بودن که متاسفانه هر چقدر پیگیری و اعتراض کردم فایده‌ای نداشت. از شما راهنمایی میخوام بهم بگین چه کار باید بکنم؟ از چه مرجعی باید تاییدیه بگیرم تا بتونم ثابت کنم درآمدم انقدر زیاد نبوده و مبلغ مالیاتو زیاد تعیین کردن؟

  1. سلام دوست عزیز. درخصوص سوال شما باید خدمتتون عرض کنم که احتمالا این مالیات برای سال ۹۸ بریده شده. بنابراین اگه اظهارنامه ارائه کرده باشید و گردش حسابهای بانکی شما کم باشه، مبلغ مالیات شما بسیار کمتر از این میزان خواهد شد. در نتیجه با پرکردن و ارائه برگ تشخیص اعتراض، موضوع در هیئت‌های رسیدگی بررسی شده و مبلغ مالیات اصلاح میشه.
   ضمناً، براساس قوانین مالیاتی کشور، شما می‌بایست اسناد مربوط به درآمد و هزینه خودتونو تا زمانی که برگه قطعی مالیات براتون نهایی و غیرقابل تغییر نشده، نزد خودتون نگهداری کنید که معمولا بعد از گذشت شش سال و دو ماه میتونید اسناد فوق رو امحاء کنید.

 2. سلام به مشاوران توانمند ساکوراد
  من یکی از اعضای خانواده شهدا (خواهر شهید) هستم و در یکی از شرکتهای دولتی کار می کنم. دو سال قبل هم پدر و مادرم را از دست دادم و دیگر در قید حیات نیستند. در نتیجه طبیعتا هیچگونه مستمری از بنیاد شهید نیز نداریم چون تنها فرزند این بزرگواران هستم. باتوجه به اینکه بیمه و مالیات ماهیانه از حقوقم کسر می شود، آیا مشمول معافیت مالیاتی خانواده ایثارگران هستم یا خیر؟
  سپاسگزارم

 3. با سلام خدمت شما.
  بنده و همسرم بعد از سالها زندگی خوب و عاشقانه، دارایی هایمونو را به صورت نصف به نام هم کردیم، در حال حاضر هم فرزندی نداریم. سوالی که از خدمت شما مشاوران مالی و مالیاتی دارم اینه که چطور میتونیم کاری کنیم که بعد از فوت هرکدوم از ما، تمام داراییهامون به طرف مقابل برسه و شامل قوانین ارث بری یا مالیات بر ارث نشه؟
  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید