به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
قاتل زنجیره ای فروشندگان آماتور

7 عادت بد فروشندگان غیر حرفه ای

برخی از فروشندگان غیر حرفه ای بدون توجه به حضور رقبای متعدد در اطرافشان، اشتباهاتی را مرتکب می شوند که باعث بی نتیجه ماندن فرآیند فروش آنها می شود. فروشندگان موفقِ امروز، درس های ارزشمندی را از چنین موقعیت هایی آموخته و به کار بسته اند. آنها می دانند که از دست دادن مشتری سهل تر از آن است که تصور می شود و آنچه مسلم است، اگر ما از اشتباهات دیگران درس بیاموزیم و در دام قاتلین فروش گرفتار نشویم، یک فروشنده آماتور نخواهیم بود.

 

ان مهارت را حتما بیاموزید: دوره آموزشی اصول و تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای

در اینجا 7 عادت بدی که باعث می شود فروشندگان، غیر حرفه ای به نظر برسند، آورده شده است.

1. عدم شناخت محصول

هیچ چیز بدتر از این نیست که وقتی کسی از شما در مورد چیزی می پرسد که شما باید در مورد آن بدانید، غافلگیر شوید. به خصوص وقتی می خواهید طرف مقابل را متقاعد کنید که آن را بخرد. قبل از هر گونه تماس فروش، در مورد آنچه که می خواهید بفروشید بخوانید تا اطلاعات کافی داشته باشید و بتوانید به همه سؤالات پاسخ دهید. در غیر اینصورت همانند فروشندگان غیر حرفه ای عمل کرده اید.

2. بیشتر از اینکه گوش کنید، صحبت کنید

در حالی که بازاریابی آنچه می‌خواهید به خریدار خود بدهید مهم است، اما گوش ندادن و یا پاسخ ندادن به سؤالات و نگرانی‌ها برای خریدار بالقوه‌ مانع بزرگی است. مطمئن شوید که به آنچه مشتری می گوید توجه کنید. فروش، یک خیابان دو طرفه است.

3. ناتوانی در تبدیل ویژگی های محصول به مزایا

مهمترین مانعی که مردم هنگام دست و پنجه نرم کردن با خرید یا نخریدن چیزی دارند این است که این محصول چه سودی برای آنها خواهد داشت. فروش ویژگی های محصول به عنوان مزایای بالقوه چیزی است، که آنها را به خرید در آینده ترغیب می کند.

4. افشای قیمت خیلی زود

نگه داشتن قیمت نهایی باعث می شود که شما کمتر سرسخت و حرفه ای به نظر برسید. قیمت را نگه دارید تا زمانی که درک محکم تری از وضعیت و نتیجه بالقوه داشته باشید.

حتما بخوانید: ۱۰ ویژگی فروشنده بد و نحوه تشخیص آن

5. سفارشی نکردن ارائه

هیچ چیز بیشتر از دریافت یک ارائه کنسرو شده برای محصولی که ربطی به نیازهای منحصر به فرد آنها ندارد، خریداران بالقوه را نگران نمی کند. 

6. فقدان فصاحت یا بیان 

لازم نیست بهترین سخنران یا نویسنده ای باشید که تا به حال زندگی کرده اید، اما قطعا مهم است که گفتار خوب و گرامر و املای بی عیب و نقص را در تعامل با مشتریان نشان دهید. در غیر این صورت، این تصور را ایجاد می‌کنید که به محصولی که می‌فروشید اهمیت زیادی نمی‌دهید. اگر این کار را نمی‌کنید، کاملا یک فروشنده غیر حرفه ای نشان داده می شوید.

7. رهبری تماس فروش با محصول خود به جای مشتری

اگرچه شما در حال فروش یک محصول یا خدمات هستید، اما این خریدار است که در نهایت اهمیت دارد. هر تماس فروش را با درک نگرش و تمایلات خریدار شروع کنید، نه آنچه را که می خواهید او را وادار به خرید کنید.

با دریافت « مشاوره فروش و بازاریابی » از کارشناسان جوان حرفه‌ای و باتجربه ساکوراد؛ موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

و اما کلام آخر…

فروشندگی در بازار رقابتی مانند دوئل است. در پایان، این فروشنده‌ حرفه‌ای‌ است که زنده می‌ماند. یک مشتری آگاه حتما اشتباهات فروشندگان غیر حرفه ای را می‌شناسد. بنابراین شناختن این اشتباهات توسط شما به‌عنوان فروشنده از واجبات است تا با رعایت همین موارد ساده، شاهد افزایش قابل‌توجهی در فروشتان باشید.

Picture of دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور