به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بازاریابی اینستاگرام

۵ اشتباه رایج در بازاریابی اینستاگرام و جذب مشتری

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در زمینه به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو است. بازاریابی اینستاگرام یک ابزار مهم برای کارهای تبلیغاتی، بازاریابی و کارهای رسانه ای محسوب می شود.

بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر از سرتاسر دنیا در این شبکه فعالیت می کنند. محتوای تصویری که در این شبکه اجتماعی قرار می گیرند، باعث می شود که بسیاری از شرکت ها و افراد مختلف بتوانند محصولات خودشان را به نمایش گذارند و برای آن ها بازاریابی کنند. به نقل از دیجی کالا، در حقیقت بسیاری از شرکت ها سیاست هایی را در اینستاگرام برای جذب مشتری در نظر می گیرند تا به وسیله آن ها بتوانند محصول خودشان را بهتر معرفی کنند.

در حال حاضر این شبکه اجتماعی از نظر تبلیغات و بازاریابی بسیار مهم است؛ اما باید بتوانید به خوبی از آن استفاده کنید تا نتیجه درست بگیرید و محصول خودتان را بهتر به مشتریان معرفی کنید.

برای اینکه مطمئن شوید کاری که در اینستاگرام و جذب مشتری انجام می دهید درست است و شما را با مشکلی مواجه نمی کند، نباید ۵ کاری که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را انجام دهید.

 

حتما بخوانید: نقش اینستاگرام در بازاریابی دیجیتال

 

1. اسپم شدن

محیط جذاب اینستاگرام خیلی ها را معتاد خودش می کند و بسیاری از کاربران در طول روز پست های زیادی را در پروفایل خودشان قرار می دهند. این موضوع باعث ناراحت شدن کاربران خواهدشد و باعث می شود که آن ها عکس های شما را دنبال نکنند و واکنش نسبت به آن ها نشان ندهند.

پست هایی که در اینستاگرام قرار می دهید باید در یک بازه زمانی، خاص باشند تا بتوانند تاثیر زیادی روی مردم بگذارند. ابزارهای آنلاین مختلفی وجود دارند که به شما می گویند در چه زمانی باید در اینستاگرام پست قرار دهید تا بازدید بیشتری داشته باشد.

اگر بیش از اندازه درباره محصولی که می خواهید به فروش برسانید، تبلیغ کنید، کاربران از صفحه شما خارج می شوند و دیگر آن را دنبال نخواهند کرد.

2. عکس هایی با کیفیت بد

محتوایی که در این شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارید، باید بسیار باکیفیت و مهم باشند. تمام نظرها به این محتوا جلب می شوند و به همین دلیل باید تصویری قرار دهید که بسیار واضح باشد و مردم را جذب کند.

اگر تصاویر بی کیفیت قرار دهید، استقبال مردم را از دست خواهید داد. یک تصویر خوب می تواند تمام ویژگی های محصول شما را به نمایش در بیاورد تا مردم نسبت به خرید آن تشویق شوند.

3. ضعیف بودن قسمت Bio

بیشتر کاربران در قسمت Bio اطلاعات خوبی قرار نمی دهند. این موضوع برای افرادی که می خواهند محصول خودشان را به فروش برسانند، بسیار مهم خواهد بود. این قسمت نخستین چیزی است که کاربران آن را مشاهده می کنند. باید اطلاعات مهمی را در این قسمت یادداشت کنید تا بتوانید نظر مخاطب را به سمت خودتان جلب کنید.

این اطلاعات باعث می شود که مردم صفحه شما را دنبال کنند و حتی بتوانند محصول را خریداری کنند.

 

حتما بخوانید: اصول بازاریابی حرفه ای در اینستاگرام

 

4.  در ارتباط نبودن با کاربران

به یاد داشته باشید که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که به وسیله آن می توانید کار خودتان را بهینه کنید. باید سعی کنید با افرادی که در این شبکه فعالیت می کنند در ارتباط باشید. افرادی که در حوزه شما فعالیت می کنند را دنبال کنید. روی مطلب های مختلف کامنت بگذارید و افراد گوناگون را تگ کنید تا در ذهن مخاطب بمانید.

توجه داشته باشید که این شبکه اجتماعی برای کارهای تبلیغاتی بسیار مفید است. در تعامل بودن با کاربران باعث می شود که نظر آن ها نسبت به محصولی که به فروش می رسانید، جلب شود.

5. استفاده نکردن از هشتگ

هشتگ یک ویزگی بسیار مهم در بازاریابی اینستاگرام است. به وسیله آن ها می توان به موضوعات مشابه دسترسی داشت. با هشتگ درست می توانید محصول خود را به یک برند شناخته شده تبدیل کنید. بیش از ۹۱ درصد پست هایی که در اینستاگرام ارسال می شوند، شامل هشتگ هستند.

البته در استفاده از آن ها باید تعادل برقرار کنید و هشتگ هایی را برای عکس خود انتخاب کنید که به آن ارتباط دارند.

 

با دریافت « مشاوره فروش و بازاریابی کسب و کار » از کارشناسان جوان حرفه‌ای و باتجربه ساکوراد؛ موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

 

و اما کلام آخر…

برای کسب موفقیت در بازاریابی اینستاگرام کافی است قواعد این بستر را به خوبی شناسایی کرده و در کنار تلاش و استمرار، کمی صبر و حوصله داشته باشید.

دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور