به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون

مشاوره اصول مذاکره | زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در آخرین مناظره انتخاباتی

آخرین مناظره دو رقیب اصلی انتخابات ۴۵مین رئیس‌جمهوری آمریکا برگزار شده‌است. آخرین مناظره هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات و دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه، میهمان دانشگاه نوادا در لاس‌وگاس بودند.

مجری مناظره سوم، کریس والاس از شبکه خبری فاکس بود این مجری توانمند با کنترل نسبتا خوبی و مخصوصا با زبان بدن استانداردی این مناظره را کنترل نمود.

هرچند جبهه گیری او برای یک کارشناس زبان بدن کاملا مشخص بود اما توانست با تکنیک PF مکنونات قلبی و موضع خود را به خوبی پنهان کند او در بیشتر اوقات توانست با چهره ای خوب، جو را آرام و به طرح پرسشهای کلیدی به پردازد و زبان بدن قابل قبولی از خود بروز داد .

مهمترین قسمت آن ژست نشستن پشت میز و همچنین ژست نگاه کردن و زاویه نگاه او کاملا درست و بجا بود.

استفاده از تفکر چندلایه در این مناظره کاملا مشهود بود. مخصوصا جوابهای هوشمندانه گاه و بیگاه که نشان از تشکیل اطاق های فکر متعدد دارد و حتی پرداختن به احتمال های بسیار بسیار ضعیف همه از نکاتی است که بسیار در خور توجه بود دو نماینده توانستند بسیار حرفه ای خشم و نفرت و یا استرس و شوکه شدن هایشان را از طرح یک سوال پوشش دهند و بلافاصله خود را کاور کنند و با تعابیر زبان بدن سعی در مخفی نمودن ترسها استرسها و نفرتهای خود کنند مخصوصا در زمانی که کلینتون نیز به برنامه خود برای ایجاد منطقه ممنوع پروازی در سوریه اشاره کرد. او به دونالد  ترامپ خاطرنشان کرد:

وقتی تو در یک برنامه تلویزیونی مجری بودی، ما بن لادن را از پا در آوردیم ،لطفا همان‌طور  توهم سعی کن اگر می توانی بغدادی را از پا دربیاور. دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوی آمریکا بامداد چهارشنبه (سه‌شنبه شب به وقت محلی) برای سومین و آخرین بار به مناظره رو در رو با هم پرداختند.

دریافت خدمات کوچینگ کسب و کار (کوچ بیزینس /بیزینس کوچ) 

دو نامزد در حالی به سالن محل برگزاری مناظره در دانشگاه نوادا لاس وگاس پای گذاشته‌اند که در تمام نظرسنجی‌های مهم، کلینتون با اختلاف نسبتا قابل توجهی از رقیب جمهوری‌خواهش دونالد ترامپ پیش افتاده است و مطابق اولین تحلیل نویسنده قطعا بجز یک مسائل پیچیده و ناگهانی رئیس جمهور آینده ایالات متحده آمریکا با قاطعیت بسیار زیادی هیلاری کلینتون خواهد بود.

رقابت‌های انتخاباتی آمریکا در دو ماه گذشته تبدیل شده به نوعی افشاگری بگم بگمهایی که دیگر پارا از بگم بگمها فراتر گذاشته و آنچه باید و نباید را می گویند.

در این مناظره ها زبان بدن هر دو کاندیدا نشان از اوج خشم و برخی اوقات اوج نفرت و زیر پاگذاشتن اخلاقیات توسط هر دو طرف می نماید. در این دو مناظره، بیش از هرچیز تحت تأثیر افشاگری‌های مداوم ویکی‌لیکس از ایمیل‌های خصوصی کلینتون از یکسو هستیم و از سوی دیگر هم با انتشار پی در پی ادعاهای جنسی علیه دونالد ترامپ هر دو طرف مواضع یکدیگر را به شدت مورد هجوم همه جانبه قرار می دهند.

وقتی که زبان بدن به کمک دونالد ترامپ می آید با دستها و حالت چهره و صورت خود و با تن صدایی بلندتر و محکمتر از پاسخهای هیلاری کلینتون انتقاد می‌کند و میگوید که نامزد دموکرات‌ها تلاش می‌کند با عوض کردن بحث از پاسخ دادن به سوال طفره برود.

یکی از بهترین رفتارهای دونالد ترامپ بود و مخصوصا وقتی کلینتون در پاسخ ترامپ او را فقط یک «دست‌نشانده» روسیه خواند و گفت مسکو به این دلیل برای او احترام قائل است ترامپ با زبان بدن خود اورا مسخره نمود و نشان داد برای این حرف به استناد او مسخره هیچ ارزشی قائل نیست به صورت و گوشه لبها چشمها و همچنین ژست مسخره کننده ترامپ توجه فرمائید.

ترامپ با پرورش یک موضوع، در حالیکه با نشان دادن ریتمی ضربدری و تکی و ضربدری کف دستهایش، مسئله جالبی را با کمک تکنیکهای برنامه ریزی عصبی کلامی پرورش داد و بیان نمود و آن هم این بود که گفت:

هیلاری کلینتون ۲۰ سال است که در همه ابعاد سیاست این کشور حضور داشته است. چرا کارهایی را که می‌گوید و یا می خواهد انجام بدهد را تا الان انجام نداده‌ است.

وی با چشمها و ژست دستها و حالت ارائه به مردم این مطلب را القاء می کند که او آیا یک دروغگو بیشتر نیست؟ همچنین، ترامپ گفت:

اگر کلینتون کار نکرده بود، اوضاع ما الان خیلی بهتر بود و دهها هزار نفر هم آواره نشده بودند. پناهجویانی که قطعا خیلی‌هایشان با داعش همسو شده اند. ببینید سال‌های آینده چه اتفاقاتی برای ما خواهد افتاد. از شما ممنونیم خانم کلینتون بابت همه این کارهای خوبی که انجام داده اید.

در ادامه، ترامپ با کمی پایین آوردن ریتم و صدایش می گوید که:

کلینتون، تو تنها چیزی که از من بیشتر داری، تجربه است. اما متاسفانه یک تجربه پوچ توخالی و یا بهتر است بگویم که فقط یک تجربه بد داری. زمانی که در وزارت خارجه بودی، ۶ میلیارد دلار گم شد. کجا رفت؟

دکترعلی قوامی | منتور کسب و کارحتما بخوانید : 12 نکته در روانشناسی زبان بدن

این مطلب را با قدرت و با صلابت هرچه تمامتر بیان کرد. این علت و معلولها را به درستی و به خوبی و با زبان بدن میمیک صورت و نریشن صدا فوق العاده ای متبلور می کرد.

او با نشان دادن هنرمندانه علامت اکی  و تاکید با دستهایش در حالیکه رفتار سوگندگونه را شبیه سازی می کرد سعی در قسم خوردن زیرپوستی مینمود تا مردم اورا بیشتر باور و قبول کنند. آری اصلا مشخص نیست.

باور کن اگر رئیس‌جمهور شوی افتضاح بزرگتری به بار می اوری… در موقع بیان این مطالب، بازهم از تکنیکهای برنامه ریزی عصبی کلامی در رفتار و کلام و مدل نگاه کردن بصورت چرخشی و همراه با تکنیکهای، لبخند و تمسخر و .. حداکثر استفاده را نمود ترامپ نشان داد در زمینه زبان بدن هرچند نه به اندازه کلینتون اما کاملا اموزش دیده است.

یکی از نکاتی که در سومین و آخرین مناظره پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توجه بسیاری را به خود جلب کرد این بود که، دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه بار دیگر از پاسخ صریح به این سوال که آیا نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری را می‌پذیرد یا نه خودداری کرد.

زبان بدن او زبان بدن تردید و دو دلی بود تعلل و چشمها یی که دودو میزند و مخصوصا ژست ایستادن و حالت دستها و… حتی گویش او قابل تعمق و تعقل بود و البته کاملا بیانگر بسیاری از نکات ملموس و ناملموس دونالدترامپ بار دیگر موکدا تکرار کرد که سیستم انتخاباتی آمریکا به ضرر او دستکاری شده و با اعتماد بنفس و قدرت که از رفتار زبان بدن دستها، نگاهها و … او کاملا مشهود بود و البته این در حالی است که ترامپ در مناظره اول، تلویحا گفت که نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت.

Picture of دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور