به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
زبان بدن دیگران

نکات کلیدی و مهم قابل تشخیص از زبان بدن دیگران

دانستن نکات کلیدی زبان بدن، به شما در شناخت هر چه بهتر آدم ها و نیز ارتباط برقرار کردن با آن ها کمک می کند. جنبه های کلیدی زبان بدن به ارتباط غیرکلامی اشاره دارد که از طریق حرکات فیزیکی، ژست ها، حالات صورت و حالت ها بیان می شود. این یک شکل قدرتمند از ارتباطات است که می تواند احساسات، نگرش ها، اهداف و پیام های دیگر را بدون استفاده از کلمات منتقل کند.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب رایگان زبان بدن: چگونه افكار ديگران را بخوانيم

 

برای درک بهتر اینکه، چگونه بدن شما به جای شما صحبت می کند، به نکات کلیدی زبان بدن در زیر نگاهی بیندازید:

حالات چهره

صورت وسیله اصلی بیان احساسات است. حالتهای صورت مانند لبخند زدن، اخم کردن، بالا بردن ابرو یا باریک شدن چشم می تواند خوشبختی، غم، تعجب، عصبانیت یا سایر احساسات را منتقل کند.

 

این مهارت را حتما بیاموزید:دوره آموزشی اصول زبان بدن و کاربرد در مذاکرات و ارتباطات

 

ژست ها

حرکات دست و بازو می تواند بر کلمات گفتاری تأکید کند. حرکات متداول شامل تکان دادن، اشاره، انگشت شست، دست زدن به دست و یا عبور از سلاح است که هر یک معنای خاص خود را در زمینه ها و فرهنگ های مختلف بیان می کنند.

وضعیت بدن

نحوه نگه داشتن بدن می تواند نشان دهنده سطح اعتماد به نفس، باز بودن یا حالت دفاعی ما باشد. قد بلند و راست ایستادن اغلب به معنای اعتماد به نفس است، در حالی که خمیدن یا روی هم انداختن دست ها ممکن است نشان دهنده حالت تدافعی یا ناراحتی باشد.

تماس چشمی

چشم ها می توانند اطلاعات زیادی را منتقل کنند. حفظ تماس چشمی نشان دهنده توجه و علاقه است، در حالی که اجتناب از تماس چشمی می تواند نشان دهنده کمرویی، عدم صداقت یا بی علاقگی باشد.

 

حتما بخوانید: ترفندهای تاثیرگذار زبان بدن در مصاحبه استخدامی

نزدیکی

فاصله فیزیکی بین افراد می تواند مرزهای اجتماعی یا شخصی را با هم ارتباط برقرار کند. ایستادن بیش از حد نزدیک بهم می تواند به عنوان تهاجمی تلقی شود، در حالی که حفظ فاصله راحت محترمانه تلقی می شود.

لمس فیزیکی

تماس فیزیکی بسته به زمینه و فرهنگ می تواند پیام های مختلفی را منتقل کند. دست دادن، در آغوش گرفتن، دست زدن به پشت، یا حتی لمس ملایم بازو می تواند نشان دهنده دوستی، حمایت یا آشنایی باشد.

 

با دریافت « مشاوره روابط عمومی، مذاکره و ارتباط موثر» از کارشناسان جوان حرفه‌ای و باتجربه ساکوراد؛ موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

 

و اما کلام آخر…

درک نکات کلیدی زبان بدن مهم است زیرا حدود دو سوم ارتباطات روزمره ما از طریق آن انجام می شود. این می تواند به شما در بهبود تعامل خود با افراد کمک کند و جلوه ای مثبت ایجاد کند. اگرچه زبان بدن ممکن است اغلب به اشتباه درک شود، اما می تواند نشانه های مهمی در مورد قصد طرف مقابل به شما بدهد. ایجاد زبان مثبت بدن به شما کمک می کند تا با افراد واضح تر و راحت تر تعامل داشته باشید.

تصویر دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور