به کمک نیاز داری؟

گروه کسب و کار ساکوراد
فهرست
از قیف فروش تا فلایویل

از قیف فروش تا فلایویل، کدام برای کسب و کار شما بهتر است؟

از قیف فروش تا فلایویل!! احتمالاً در دنیای تجارت، به ویژه فروش و بازاریابی، بین این دو اصطلاح قرار گرفته اید. برای مدت طولانی، شرکت ها فعالیت های فروش و بازاریابی خود را حول قیف فروش ساختار می دهند.

در حالی که ثابت شده است که این کار موثر است، اما از نظر بسیاری از فروشندگان، دارندگان کسب و کار و بازاریابان با شکست مواجه شده است. با توجه به اینکه تبلیغ دهان به دهان و ارجاع مشتری یکی از بزرگترین تأثیرات بر رفتار مصرف کننده است،

قیف فروش دارای نقص است زیرا مصرف کننده را به عنوان اولویت دوم و نه نیروی محرکه می بیند. این منجر به ایجاد فلایویل شد. نکته مهمی که باید بدانید این است که فلایویل برای تامین انرژی به مشتریان شما متکی است. وظیفه تیم فروش شما این است که هرگونه مانعی را که می تواند در مسیر آن انرژی قرار گیرد، از بین ببرد.

برای رشد بهتر، سازمان شما نیاز به ارائه یک تجربه مشتری قابل توجه دارد ، اینجاست که فلایویل وارد عمل می شود.

اعضای شبکه مشاوران در حوزه «تحقیقات بازار، بازاریابی و فروش»

مشاور و استراتژیست شبکه‌های اجتماعی

اگر به دنبال تقویت برند و افزایش سطح درآمد خود...

مشاور طراحی گرافیک و تولید محتوای دیجیتال مارکتینگ

اگر برای معرفی محصولات و خدمات و یا برندسازی از...

مشاور برندینگ و طراحی و توسعه محصول

اگر به عنوان کارآفرین و یا صنعت‌گر به دنبال تقویت...

مشاور کسب و کار و امور بیمه

اگر بعنوان فعال حوزه بیمه یا خدمات، دنبال تضمین موفقیت...

مشاور هوش تجاری

اگر برای رشد کسب و کار خود نیاز به استفاده...

استراتژیست، مدیر و مشاور محتوا

اگر برای کسب برتری در موتورهای جستجو به متخصص، استراتژیست...

از قیف فروش تا فلایویل:

فلایویل چیست؟

این مدل که توسط جیمز وات اختراع شده است، بر روی شتاب مصرف کنندگان راضی برای تکرار فروش و هدایت ارجاعات متمرکز شده است. این مدلی است که بر اساس فرض رضایت مشتری از طریق صرف تمام انرژی برای مصرف کننده عمل می کند، از این رو نه تنها بر فروش بلکه بر جنبه های دیگر تجارت از جمله مقیاس پذیری و رشد درآمد نیز تأثیر مثبت دارد.

این مدل بازاریابی به ویژه زمانی مفید است که به این فکر می کنید که چگونه مشتریان می توانند به رشد کسب و کار شما کمک کنند.مدل‌های دیگر به مشتریان به‌عنوان یک نتیجه فکر می‌کنند . نه بیشتر، نه چیزی کمتر. تمام انرژی ای که برای به دست آوردن آن مشتری صرف کرده اید، هدر می رود و شما را در نقطه اول قرار می دهد.

با فلایویل، از مشتریان راضی خود برای هدایت ارجاعات و تکرار فروش استفاده می کنید. اساسا، کسب و کار شما به چرخش ادامه می دهد.
این یک ترفند بازاریابی نیست این یک مدل فروش است.

cropped-favicon.webp حتما بخوانید : 13 نکته مهم بازاریابی تلفنی برای جذب مشتری

قیف فروش چیست؟

این مدل که توسط E St Elmo Lewis اختراع شده است، مدلی برای رشد کسب و کار است که سفر مصرف کننده را از مرحله آگاهی تا مرحله خرید ترسیم می کند. بسته به شخصیت خریدار، انواع محصولات و خدمات، ممکن است متفاوت باشد.

  • شباهت های بین قیف فروش و فلایویل
  • هدف هر دو تبدیل مشتریان بالقوه به فروش است

تفاوت بین قیف فروش و فلایویل

  1. قیف فروش به مدلی برای رشد کسب و کار اشاره دارد که سفر مصرف کننده را از مرحله آگاهی تا مرحله خرید ترسیم می کند. از سوی دیگر، فلایویل به مدلی از فروش اشاره دارد که بر انگیزه مصرف کنندگان راضی برای تکرار فروش و هدایت ارجاعات متمرکز است.
  2. تمرکز بر مشتری خروجی در یک قیف هستند. از سوی دیگر، مشتریان ورودی اصلی در فلایویل هستند
  3. در حالی که قیف فروش نمی تواند به موانع فروش رسیدگی کند، فلایویل به دنبال حذف موانع با داشتن یک روش قیمت گذاری ساده است و از وجود کار گروهی و ارتباط کامل با مشتریان بالقوه اطمینان می دهد.

 

فلایویل چگونه کار می کند؟

مقدار انرژی یا تکانه چرخ فلایویل شما به سه چیز بستگی دارد:

  • چقدر سریع می چرخید؟ (اشاره به سرعت کسب و کار شما دارد)
  • چقدر اصطکاک وجود دارد؟ (چه موانعی در مسیر تجارت شما وجود دارد؟)
  • چقدر بزرگ است؟ (این موانع چقدر بزرگ هستند)

موفق ترین شرکت ها استراتژی های تجاری خود را برای رسیدگی به هر سه تنظیم می کنند. هنگامی که به مناطقی که بیشترین تأثیر را دارند، نیرو اضافه کنید، سرعت چرخ فلایویل شما افزایش می یابد.

نیروها برنامه ها و استراتژی هایی هستند که شما برای افزایش سرعت چرخ فلایویل خود اجرا می کنید. به عنوان مثال، بازاریابی ورودی، مدل فریمیوم، فروش بدون اصطکاک، برنامه ارجاع مشتری، تبلیغات پولی، و سرمایه گذاری در تیم خدمات مشتری شما همه نیرو هستند.

از آنجایی که شما در حال اعمال نیرو به فلایویل خود هستید، همچنین باید مطمئن شوید که هیچ چیزی مخالف آن نیست – این به معنای حذف اصطکاک از استراتژی کسب و کار شما است. اصطکاک هر چیزی است که چرخ فلایویل شما را کند می کند. به عنوان مثال، فرآیندهای داخلی ضعیف، عدم ارتباط بین تیم ها یا عدم هماهنگی بین مشتریان و کارمندان شما.

می‌توانید اصطکاک را با نگاه کردن به اینکه تیم‌هایتان چگونه ساختار یافته‌اند، چرا مشتریان سرگردان هستند اصطکاک را کاهش دهید. آیا قیمت گذاری شما ساده است یا با هزینه های گیج کننده ای در هم ریخته است؟

آیا به مشتریان احتمالی اجازه می‌دهید چگونه، چه زمانی و در کجا می‌خواهند با شما ارتباط برقرار کنند یا مجبور می‌شوند روند سخت‌گیرانه شما را دنبال کنند؟

 

فلایویل در مقابل قیف فروش

برای سال‌ها، شرکت ‌ها استراتژی ‌های کسب‌وکار خود را حول این قیف ساختار می‌دادند – و این کار هم مؤثر بود. اما این قیف بازاریابان، فروشندگان و رهبران تجاری به طور یکسان شکست خورد.

امروزه، ارجاع مشتری و دهان به دهان بیشترین تأثیر را بر فرآیند خرید داشته است، به این معنی که قیف دارای یک نقص بزرگ است: مشتریان را عامل دوم و نه یک نیروی محرکه می بیند. می بینید، قیف ها مشتریان تولید می کنند، اما در نظر نمی گیرند که این مشتریان چگونه می توانند به رشد شما کمک کنند. به همین دلیل است که فلایویل بسیار مهم است.

مدل فلایویل روشی جامع ‌تر و یکپارچه‌ تر برای نمایش نیروهایی است که بر رشد شرکت شما تأثیر می‌گذارند.

اقدامات انجام شده توسط هر تیم در شرکت شما بر یکدیگر تأثیر می گذارد. ورودی های بازاریابی شما بر سرعت حرکت مشتریان احتمالی در فرآیند فروش شما تأثیر می گذارد. حرکت فروش شما بر میزان احتمال تبدیل شدن مشتریان بالقوه به مشتریان وفادار تأثیر می گذارد. و البته، فعالیت‌های پشتیبانی و خدمات شما بر اینکه مشتریان شما مروج تبدیل شوند – افرادی که شما را به همکاران خود توصیه می‌کنند – یا به شبکه‌هایشان هشدار می‌دهند که از آنها دوری کنند، تأثیر می‌گذارد.

امروزه، 57 درصد از فرآیندهای خرید B2B قبل از اینکه خریداران به فروشندگان مراجعه کنند، تکمیل می‌شوند. در عین حال، اعتماد کلی به مشاغل در حال کاهش است: 81٪ از خریداران به توصیه های خانواده و دوستان خود بیشتر از توصیه های تجاری شرکت ها اعتماد دارند و 55٪ گزارش می دهند که به کسب و کارهایی که از آنها خرید می کنند کمتر از قبل اعتماد دارند.

به عبارت ساده تر، فلایویل نگاه جامع تری به محل کار شما است. سریع‌ترین رشد را دارد و بزرگترین زمینه‌های فرصت شما را نشان می‌دهد.

تشخیص می دهیم که قیف ها از بین نمی روند. در حالی که فلایویل استعاره بهتری برای چگونگی رشد سازمان های امروزی است، شما همچنان نمودارهایی به شکل قیف خواهید داشت که نشان دهنده اثربخشی فرآیندهای مختلف در شرکت شما هستند. می توانید از نمودار قیف برای بهبود جنبه خاصی از عملکرد کسب و کار خود استفاده کنید.

فلایویل بهتر است یا قیف فروش ؟

فلایویل با قرار دادن مشتریان شما در مرکز و دادن مسئولیت به تیم های بازاریابی، فروش و خدمات مشتری شما برای ارائه اطلاعات و خدماتی که به مشتریان کمک می کند تا آن تصمیمات را به بهترین نحو که مناسب آنها باشد، به این سبک مصرف گرایی پاسخ می دهد. نیاز دارد.

اشتباه نکنید، قیف فروش ابزار قابل توجهی بوده و هست. چندین دهه است که توسط تیم های فروش استفاده می شود. اما درست مانند DVD، VHS، و CD، همه چیز بهبود یافته است. هنگامی که راه حل بهتری وجود دارد، زمان آن است که به تدریج حذف و نوآوری کنید. مانند هر مدل تجاری، قیف فروش کامل نیست. در حالی که راه‌های زیادی برای نشان دادن اینکه چگونه قیف فروش برای مصرف‌کننده امروزی کم است، وجود دارد.

در بازاریابی قیف فروش ، تمام نیرو برای جذب مشتریان و تبدیل آنها به خریدار به کار گرفته شده است. در حالی که در بازاریابی فلایویل ، نیروی بیشتری اعمال می شود تا با رضایت بیشتر خریداران آن ها را خوشحال کند. قیف روی بازده خطی مشتری تمرکز دارد اما در فلاویل شما توجه بلند مدتی به مشتری دارید.

کدام نوع از بازریابی برای شما بهتر است قیف فروش یا فلایویل ؟؟

بازاریابی فلایویل ممکن است مهمترین مدلی باشد که کسب و کارهای جدید می توانند از آن استفاده کنند، زیرا مشتریان را در مرکز هر تجارتی قرار می دهد و موجب پیشرفت شرکت ها می شود.

اگر متقاعد شده اید که کسب و کار شما باید تغییر کند و بجای قیف فروش به فلایویل را بکار ببرید، باید آنچه را برای ساختن فلایویل خود برای پیشرفت کسب و کار خود نیاز دارید، در اختیار داشته باشید. کافی است به قیف فروش خود بازگردید و مرور کنید که کدام بخش ها می توانند در کدام مرحله از فلایویل قرار بگیرند و شروع به کار کنید.

 

نتیجه گیری

قیف به مدلی برای رشد کسب و کار اشاره دارد که سفر مصرف کننده را از مرحله آگاهی تا مرحله خرید ترسیم می کند. از سوی دیگر، فلایویل به مدلی از فروش اشاره دارد که بر انگیزه مصرف کنندگان راضی برای تکرار فروش و هدایت ارجاعات متمرکز است.

اگرچه هدف هر دو تبدیل مشتریان بالقوه به فروش است، فلایویل مؤثرتر است زیرا مشتریان را در فرآیندهای خود متمرکز می کند و همچنین به دنبال حذف موانع با داشتن یک روش قیمت گذاری ساده است، اطمینان از وجود کار گروهی و ارتباط کامل با مشتریان بالقوه. آنچه ممکن است برای یک مدل کسب‌وکار مؤثر باشد، ممکن است برای دیگری شکست بخورد، زیرا نیازهای کسب‌وکار متفاوت است.

https://succourad.com/?p=19541
پیشنهاد براساس سلیقه شما

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید