به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
Digital strategy

4 اشتباه رایج در بازاریابی دیجیتال که کسب و کارها مرتکب می شوند

در چشم‌انداز دیجیتالی پرشتاب امروزی، کسب‌ و کارها برای دستیابی به مخاطبان هدف خود به استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال تکیه می‌کنند و بیش از هر زمان دیگری رشد می‌کنند. با این حال، با طبیعت در حال تحول دنیای آنلاین، برای شرکت‌ها آسان است که در تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود اشتباه کنند. این اشتباهات می تواند پرهزینه باشد و مانع از دستیابی آنها به اهداف بازاریابی شود. در این مقاله، ما چهار اشتباه رایج در بازاریابی دیجیتال را که کسب‌ و کارها مرتکب می‌شوند، بررسی می‌کنیم و بینشی در مورد نحوه اجتناب از آنها ارائه می‌ دهیم.

 

حتما بخوانید: ۷ استراتژی برندینگ برای شرکت های مشاوره ای

 

1. بی توجهی به یک استراتژی دیجیتالی جامع

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که کسب‌ و کارها مرتکب می‌شوند، غوطه‌ور شدن در بازاریابی دیجیتال بدون داشتن یک استراتژی خوب است. بسیاری از شرکت‌ها برای ایجاد حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، اجرای تبلیغات یا تولید محتوا بدون برنامه‌ریزی مشخص عجله دارند. این عدم جهت گیری می تواند منجر به هدر رفتن منابع و کمپین های بی اثر شود.

2. نادیده گرفتن بهینه سازی موبایل

با توجه به حجم انبوه ترافیک اینترنتی دستگاه های تلفن همراه، کسب و کارها نمی توانند بهینه سازی موبایل را نادیده بگیرند. با این حال، بسیاری هنوز این کار را انجام می دهند. وب‌سایت‌ها و صفحات فرود که سازگار با موبایل نیستند، می‌توانند باعث تجربه کاربری ضعیف، نرخ پرش بالاتر و رتبه‌بندی پایین‌تر در موتورهای جستجو شوند.

 

حتما بخوانید: اصول دیجیتال برندینگ یا برندسازی در فضای مجازی کدامند؟

 

3. بی توجهی به کیفیت محتوا

در حوزه بازاریابی دیجیتال، این درست است. متأسفانه، بسیاری از کسب و کارها در تولید محتوا کمیت را بر کیفیت ترجیح می دهند. این منجر به سیل محتوای متوسطی می شود که نمی تواند مخاطبان را جذب و تبدیل کند.

4. نادیده گرفتن داده ها و تجزیه و تحلیل

بازاریابی دیجیتال، داده ها و تجزیه و تحلیل هایی را ارائه می دهد که می تواند به کسب و کارها در بهینه سازی استراتژی های خود و تصمیم گیری آگاهانه کمک کند. با این حال، بسیاری از شرکت ها در استفاده از این اطلاعات ارزشمند شکست می خورند و فرصت های بهبود را از دست می دهند.

 

با دریافت « مشاوره فروش و بازاریابی کسب و کار » از کارشناسان جوان حرفه‌ای و باتجربه ساکوراد؛ موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

 

و اما کلام آخر…

دیجیتال مارکتینگ ابزاری قدرتمند برای کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای است تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و باعث رشد شوند. با این حال، چشم انداز مملو از دام های بالقوه است. با اجتناب از این اشتباهات رایج، مانند نادیده گرفتن یک استراتژی دیجیتال جامع، نادیده گرفتن بهینه سازی موبایل، نادیده گرفتن کیفیت محتوا، و نادیده گرفتن داده ها و تجزیه و تحلیل ها، می توانید کسب و کار خود را برای موفقیت در دنیای دیجیتال قرار دهید. مهم است که به یاد داشته باشید که بازاریابی دیجیتال یک فرآیند مداوم است.

دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور