به کمک نیاز داری؟

گروه کسب و کار ساکوراد
فهرست
رونق کسب و کار در دوران رکود

تکنیکها و ابزارهای رونق کسب و کار در دوران رکود اقتصادی

ابتدا، باید بدانید که اقتصاد لزوماً تعیین کننده میزان موفقیت کسب و کار شما نیست. آنچه در اخبار می بینیم همیشه کاملاً دقیق نیست و حتی زمانی که رکود اقتصادی رخ دهد (اقتصاد در بدترین حالت خود قرار دارد)، برخی از مشاغل هنوز رونق دارند. کسب و کار شما می تواند یکی از آنها باشد، اگر بدانید دارید چکار می کنید.

فقر، رفاه و رشد اغلب بر حسب پولی سنجیده می شود، که معمولاً به عنوان درآمد مردم است. اما در حالی که معیارهای پولی دارای مزایای مهمی هستند، اما این عیب بزرگ را دارند که انتزاعی هستند.

در بدترین حالت، معیارهای پولی  مانند تولید ناخالص داخلی سرانه  به قدری انتزاعی هستند که فراموش می کنیم واقعاً در مورد چه چیزی هستند: دسترسی مردم به کالاها و خدمات.

اقتصاد چیست؟

اقتصاد یک علم اجتماعی است که به تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات می پردازد. این مطالعه چگونگی انتخاب افراد، مشاغل، دولت ها و ملت ها در مورد نحوه تخصیص منابع را مطالعه می کند. ا

اقتصاد بر اعمال انسان ها تمرکز دارد، بر این فرض که انسان ها با رفتار منطقی عمل می کنند و به دنبال بهینه ترین سطح سود یا مطلوبیت هستند.

واحدهای سازنده اقتصاد، مطالعات کار و تجارت هستند. از آنجایی که کاربردهای احتمالی کار انسانی و راه‌های مختلف زیادی برای به دست آوردن منابع وجود دارد، وظیفه علم اقتصاد این است که تعیین کند کدام روش‌ها بهترین نتایج را دارند.

  1. اقتصاد را می توان به طور کلی به اقتصاد کلان تقسیم کرد که بر رفتار اقتصاد به عنوان یک کل متمرکز است و اقتصاد خرد که بر افراد و مشاغل فردی متمرکز است.
  2. اقتصاد مطالعه چگونگی تخصیص منابع کمیاب برای تولید، توزیع و مصرف، چه به صورت فردی و چه به صورت جمعی است.
  3. اقتصاد به ویژه به کارایی در تولید و مبادله می پردازد و از مدل ها و مفروضاتی برای درک چگونگی ایجاد مشوق ها و سیاست هایی استفاده می کند که کارایی را به حداکثر می رساند.
  4. اقتصاددانان شاخص های اقتصادی متعددی مانند تولید ناخالص داخلی (GDP) و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را تدوین و منتشر می کنند.
  5. سرمایه داری، سوسیالیسم و کمونیسم انواعی از نظام های اقتصادی هستند.

اعضای شبکه مشاوران در حوزه «تحقیقات بازار، بازاریابی و فروش»

مشاور توسعه کسب و کار و مدیریت فروش

اگر می خواهید کسب و کاری چابک مبتنی بر تحولات...

مشاور بازاریابی و فروش | مترجم انگلیسی، فرانسه و ترکی‌استانبولی

اگر بعنوان کارآفرین یا فعال اقتصادی به دنبال کسب برتری...

مشاور عکاسی و فیلمبرداری

اگر به دنبال خلاقیت در عکاسی و تصویربرداری برای تولید...

مشاور و تحلیلگر داده‌های آماری

اگر برای تجزیه و تحلیل و کشف دانش‌های پنهان در...

مشاور مالی، بازاریابی، فروش، تجارت و بازرگانی

اگر به یک متخصص حسابداری و مالی آشنا به بازاریابی...

مشاور دیجیتال مارکتینگ و فروش

اگر بدنبال افزایش فروش و توسعه سهم خود در بازارهای...

اقتصاد یک علم ناامید کننده

اصل (و مشکل) علم اقتصاد این است که انسان خواسته های نامحدودی دارد و دنیایی از امکانات محدود را اشغال می کند. به همین دلیل، مفاهیم بهره وری و بهره وری از نظر اقتصاددانان بسیار مهم است. آنها استدلال می کنند که افزایش بهره وری و استفاده کارآمدتر از منابع می تواند منجر به استاندارد زندگی بالاتر شود.

cropped-favicon.webp حتما بخوانید : از قیف فروش تا فلایویل کدام برای کسب و کار شما بهتر است

علیرغم این دیدگاه، علم اقتصاد به طور تحقیرآمیز به عنوان “علم ناامید کننده” شناخته می شود، اصطلاحی که توسط مورخ اسکاتلندی توماس کارلایل در سال 1849 ابداع شد.

او از آن برای انتقاد از دیدگاه های لیبرال در مورد نژاد و برابری اجتماعی اقتصاددانان معاصر مانند جان استوارت میل استفاده کرد. مفسران پیشنهاد می کنند که کارلایل در واقع پیش بینی های غم انگیز توماس رابرت مالتوس را توصیف می کند که رشد جمعیت همیشه از عرضه غذا پیشی می گیرد.

رکود اقتصادی چیست؟

رکود زمانی رخ می دهد که گردش مالی از بین برود. دلیل از دست رفتن گردش مالی بی ثباتی بازار است. واردکننده عرضه نمی کند و فروشنده حداقل کمتر از قبل عرضه می کند. چون مطمئن نیست فردا به چه قیمتی بخرد و نمی داند محصول را به چه قیمتی بفروشد. چون قیمت ارز ثابت نیست. رکود اقتصادی اینگونه به وجود می آید.

 

چند نکته برای موفقیت فروش در زمان رکود اقتصادی

هر روز اطلاعیه های بدبینانه اقتصاد به رسانه ها و فضای مجازی هجوم می آورد. افزایش فروش در مواقع بحران برای یک کارآفرین دشوار به نظر می رسد. کاهش قدرت خرید و دورنمای ضعیف رشد مانعی بر سر راه توسعه کسب و کارها است. با وجود تمام این مشکلات، این امکان برای یک شرکت وجود دارد که فروش خود را بهینه کند و سهم خود را در بازار افزایش دهد.

یک تحلیل دقیق از وضعیت ایجاد کنید

نکته مهم ارزیابی وضعیت شرکت قبل از اجرای استراتژی اتخاذ با ایده بهبود فروش آن است. این امکان تعیین راه حل ایده آل را برای اطمینان از بهینه سازی فروش فراهم می کند. کاهش سرعت فروش لزوماً ناشی از قدرت خرید پایین مصرف کنندگان نیست، بلکه می تواند ناشی از ویژگی های پیشنهادات ارائه شده توسط شرکت باشد.

مشتریان بیشتر و بیشتر در خواسته های خود مطالبه گر می شوند. حتی در مواقع بحران نیز به دنبال دستیابی به محصولات با کیفیت هستند. اگر پیشنهادها بتوانند نیازهای آنها را برآورده کنند، مشکلات مالی که با آن روبرو هستند تأثیر چندانی بر الگوی مصرف آنها نخواهد داشت.

از انعطاف پذیری عمل تجاری اطمینان حاصل کنید

در زمان رکود اقتصادی، نیازهای مصرف کننده دائما در حال تغییر است. برای افزایش فروش، کسب و کار شما باید در پیروی از این روند موفق باشد تا بتواند محصولات و خدماتی مطابق با انتظارات خود ارائه دهد. مشتریان به دنبال راه حل های کارآمد و قابل اعتماد هستند. این نیازها در مواقع بحرانی اهمیت بیشتری پیدا می کنند و به هیچ وجه نباید از آنها غافل شد.

در این زمینه، اگر شرکت می خواهد وفاداری مشتریان خود را تضمین کند، باید بتواند به آنها احترام بگذارد. بدیهی است که در طول دوران رکود، برخی از محصولات یا خدمات در اولویت قرار گرفته اند، اما برخی دیگر به محض خروج از رکود در میان مصرف کنندگان محبوب شده اند.

سریعتر از رقبای خود واکنش نشان دهید

انعطاف پذیری اقدامات تجاری کافی نیست، شرکت باید پاسخگویی غیرقابل انکاری داشته باشد. این امر مستلزم سرعت فکری خاصی برای بازسازی پیشنهادات و انطباق آنها با توجه به نیازهای مشتریان در زمان مقرر است. مصرف کنندگان خواستار پاسخ های سریع و فوری هستند. عدم پاسخگویی شرکت می تواند برای او گران تمام شود. این خطر به استراتژی وفاداری آن آسیب وارد می کند.

قیمت های جذاب ارائه دهید

بهترین راه برای افزایش فروش در مواقع بحران، حفظ مشتریان از طریق یک استراتژی مرتبط با قیمت است. قیمت جذاب، تحویل رایگان و سریع آن را از رقبای خود متمایز می کند.

محصولات باید با توجه به نیاز مصرف کنندگان تطبیق داده شوند تا از ایجاد هزینه های اضافی برای شرکت جلوگیری شود. با این وجود، حفظ قیمت ها و مقاومت در برابر افزایش ها به ایجاد وفاداری مشتری کمک می کند. علاوه بر این، در مواجهه با رقابت، شرکت ها مجبور به تعدیل قیمت ها برای ماندن در بازار می شوند.

 

چند نکته مفید برای برون رفت از رکود اقتصادی

در مواقع بحران، رقابت سخت‌تر می‌شود. بنابراین لازم است یک سیستم نظارت اقتصادی راه اندازی شود. این سیستم به نظارت بر اقدامات انجام شده توسط رقبا محدود نمی شود، بلکه به یافتن فرصت های فروش به منظور بهره برداری از آنها محدود می شود.

کسب و کار شما نباید در آزمایش روش‌های فروش جدید که توسط رقبای خود پیاده‌سازی می‌شود، تردید کند. این، مراقبت از انجام یک تجزیه و تحلیل دقیق و شناسایی تمام پارامترها به منظور عدم انتخاب بد. این مطالعه شامل تعیین سازگاری بین این روش‌های جدید و مشارکت تیم‌ها است.

چگونه در یک اقتصاد بد، فروش را افزایش دهیم؟

حتی در شرایطی که اقتصاد بد به نظر می رسد، می توان فروش خرده فروشی را با تکنیک های مناسب افزایش داد. کارشناسان می‌گویند با وجود اقتصاد ضعیف، خرده‌فروشی دوباره در حال افزایش است، اما حتی اگر آن را به عنوان یک روند کلی نمی‌بینید، مطمئن باشید که می‌توانید فروش خود را با چند تکنیک اثبات‌شده افزایش دهید.

1. آنلاین شوید

فروش آنلاین همچنان بالا می رود زیرا مردم خود را در جستجوی معاملات دورتر می بینند، بنابراین این اشتباه است که این گزینه را به عنوان گزینه ای برای کسب و کار خود تخفیف دهید. محصولات شما می توانند به صورت آنلاین بسیار خوب عمل کنند، یا ممکن است نکنند، اما همچنان یک خروجی اضافی برای فروش است. چندین گزینه برای فروش آنلاین وجود دارد:

  • 1) وب سایت خود را راه اندازی کنید
  • 2) فروش در یک سایت موجود، مانند دیجی کالا

2. یک مکان عالی انتخاب کنید

مکان همیشه در مورد فروشگاه‌های خرده‌فروشی مهم است، بنابراین مطمئن شوید که در جایی قرار دارید که مخاطبان هدف شما بتوانند شما را به راحتی پیدا کنند. اکثر مردم از مسیر خود خارج نمی‌شوند و تمایلی به پیاده‌روی حتی چند بلوک برای رسیدن به فروشگاه شما ندارند. قرار دادن محصول خود در مقابل آنها در جایی که به هر حال قرار است باشد بهترین روش برای فروش بیشتر است.

مراکز خرید مکان‌های بسیار خوبی برای بسیاری از فروشگاه‌های خرده‌فروشی هستند، زیرا در حال حاضر خریدارانی را جذب می‌کنند که احتمالاً از روی هوس وارد فروشگاه شما می‌شوند. این می تواند فروش را افزایش دهد، اما مطمئن شوید که قوانین بازار یا مرکز خرید را تحقیق کرده اید.

3. متمایز شوید

آیا می توان محصولات شما را در 50 فروشگاه دیگر در سراسر شهر یافت؟ پس باید واقعاً متمایز شوید. وقتی شما تنها فروشگاه خرده فروشی هستید که محصول خاصی را می فروشید، مردم مجبور می شوند در صورت نیاز به سراغ شما بیایند، اما هر چیز دیگری و شما باید واقعا تلاش کنید تا آنقدر متفاوت باشید که همه بخواهند آن محصول را بخرند.

4. کارمندان عالی را استخدام کنید

کارمندان شما تفاوت زیادی در فروشگاه ایجاد خواهند کرد. وقتی کارمندان با کسانی که به فروشگاه می آیند مهربان و مفید هستند، به راحتی می توان مشتریان بازگشتی را به دست آورد. مردم وقتی با آنها خوب رفتار شود از خرید لذت می برند، اما بسیاری از فروشگاهی که در آن کارمندان عبوس و بدخلق هستند اجتناب می کنند.

در حالی که بیشتر موفقیت شما در استخدام افراد مناسب برای این کار نهفته است، به یاد داشته باشید که کارکنان تمایل دارند با مشتریان به گونه ای رفتار کنند که رئیسشان با آنها رفتار می کند. بنابراین، اگر برای حفظ محیط کاری دلپذیر برای کارکنان خود تلاش کنید و به آنها مزایایی ارائه دهید، مشتریان شما از خدمات بهتر به مشتریان بهره مند خواهند شد.

5. خدمات ویژه و تخفیف ارائه دهید

مشتریان همیشه به دنبال معاملات خوب هستند، اما این هرگز درست تر از زمانی نیست که در وسط یک رکود اقتصادی هستید. متوجه خواهید شد که ارائه فروش به صورت منظم یک راه عالی برای جلب توجه مردم است. همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا از شر کالاهایی که فضا اشغال می‌کنند و به خوبی به فروش نمی‌رسند خلاص شوید، زیرا ممکن است با قیمت کمتری بهتر بفروشند.

یکی دیگر از مزایای فروش این است که افراد زیادی برای فروش وارد می شوند، اما در نهایت محصولات دیگری را نیز خریداری می کنند. مطمئن شوید که فروش و تخفیف های خود را تبلیغ می کنید تا مشتریان جدیدی را جذب کنید که می توانند به سرعت به مشتریان مکرر تبدیل شوند.

https://succourad.com/?p=19535
پیشنهاد براساس سلیقه شما

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید