به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
انگشت شست

مشاوره اصول مذاکره | مالش انگشت شست به سایر انگشتان هنگام مذاکره

هر دست انسان بیست و هفت استخوان کوچک دارد که شامل هشت استخوان رگی تشکیل در مچ دست است که به وسیله ی شبکه ی رباط به هم متصل شدند، و دوازده ماهیچه ی کوچک که برای حرکت دادن مفاصل به کار می رود.

دانشمندان دریافته اند که در مقایسه با دیگر قسمت های بدن، اتصالات عصبی بیشتری بین دست ها و مغز وجود دارد بنابراین، حرکات و اشارات و حالاتی که دستانمان به خود می گیرند به حالات هیجانی و عاطفی، مشاهده اند.

بیشتر ما چندین حالت دست خاص خود را داریم که مدام از آن ها استفاده می کنیم. به عنوان مثال: وقتی نام “ناپلئون” برده می شود همه مردی را توصیف می کنند که دستش را در جیب جلیقه ای خود قرار داده و شست او به سمت بالا اشاره میکند و به احتمال فراوان آماده ی ابراز یک نظریه یا گفتن لطیفه ایی می شود.

وقتی در حال گفتگو با دیگران هستید، مغزتان به صورت ناخودآگاه و بدون این‌که حتی متوجه شوید، دستان‌تان را درگیر انتقال افکار و هیجان‌ها و احساسات‌تان می‌کند. به این صورت، زبان بدن دست ها آن‌چه را از طریق واژگان بیان نمی‌کنید، به دیگران انتقال می‌دهد. توانایی خواندن صحیح زبان بدن کلید موفقیت در هر رابطه‌ای است.

دریافت خدمات کوچینگ کسب و کار (کوچ بیزینس / بیزینس کوچ) 

مالیدن انگشت شست به نوک انگشتان یا به انگشت سبابه عموماً به عنوان توقع پول شناخته شده است. این حرکت اغلب توسط فروشنده ها استفاده می شود که در حین مالیدن انگشت شست به نوک انگشتان، به مشتری خود می گویند: «من می توانم 40 درصد به نفع شما کار کنم».

یا شخصی که انگشت سبابه خود را به انگشت شست می مالد و خطاب به دوستش می گوید، «10 دلار به من قرض بده». از به کار بردنِ این علامت در زمانی که یک فرد آزموده مشغول معامله با مشتریان خود است، به طور قطه خودداری نمایید.

Picture of دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور