مشاوره فن بیان، مذاکره و ارتباط موثر (Negotiation)

مشاوره اصول مذاکره و ارتباط موثر

فنون مذاکره حرفه‌ ای از مهارت‌هایی است که امرزوه بدون آن نمی‌توان کاری را پیش برد. در واقع مهارت در مذاکره حرفه‌ای یکی از اصول موفقیت در زندگی اجتماعی است و استفاده از مشاوره مذاکره و ارتباط موثر می تواند در یادگیری این مهارت مهم ، بسیار تاثیرگذار باشد.

همه‌ی افراد و در تمام جایگاه‌ها باید مذاکره کردن را بلد باشند تا بتوانند منافع خود را حفظ کنند. اما بسیاری از افراد به این دلیل که توانایی مذاکره کردن ندارند از بسیاری هدف‌ها و منافع خود چشم پوشی کرده و بیشتر از چیزی که باید برای یک موضوع، انرژی، توان و سرمایه می‌گذارند.

اما این را بدانید که توانایی مذاکره یک مهارت اکتسابی است که با اطلاع از اصول آن و تمرین کردن به دست می‌آید. در کنار یادگیری اصول مذاکره، مشاوره شغلی نیز می‌تواند به ارتقای جایگاه شما کمک کند.

خدمات تخصصی ترجمه

به کمک شبکه مترجمین کسب و کار ساکوراد، با خیال راحت به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر کن!​

فنون مذاکره و ارتباط موثر چیست؟

همه ما انسانها در طول روز با توجه به ارتباطات خود با مذاکره سر و کار داریم. بهتر بگوییم انسانها برای پیشرفت وضع زندگی رو به مذاکره آورده و به جهت بهبود روش زندگی از فنون مذاکره بهره میگیرند و از این طریق سعی مینمایند تا با مذاکره ارتباط خوبی با اطرافیان داشته باشند.

مسلما هر چقدر که قدرت مذاکره خوبی داشته باشیم به همان میزان روابط خوبی نیز در ارتباط با دیگران خواهیم داشت. در دنیای امروزه آشنایی با اصول و فنون مذاکره یک مهارت بسیار بزرگ است و هر شخصی که با فنون مذاکره آشنا باشد، میتواند مذاکره را با روشهای صحیح مدیریت نموده و نتیجه را به نفع خود تغییر دهد.

به همین دلیل مدیران و صاحبان کسب و کارها نیز به یادگیری اصول و فنون مذاکره میپردازند و در جهت پیشرفت شغلی و رفع مشکلات از آن استفاده میکنند. به طور کل هر چقدر که شما بر روشهای مذاکره مسلط باشید میتوانید ارتباط موثر با اطرافیان خود داشته باشید و همین باعث میگردد تا در نظر دیگران قدرت بیشتری داشته باشید و از این طریق به پیشرفت های بزرگی دست پیدا کنید. 

تسلط بر مذاکره به شما این ویژگی را میدهد تا در رابطه با افراد اطراف خود از خانواده گرفته تا محیط شغلی همواره موفق باشید.

برای رسیدن به موفقیت باید هنر برقراری ارتباط موثر را داشته باشیم. از ویژگی های مهم افراد موفق میتوان به توانایی آنها دربرقراری ارتباط با دیگران اشاره نمود. مشاوره مذاکره و ارتباط موثر میتوانددر این زمینه کمک شایانی  به شما داشته باشد.

 

منظور از مذاکره و ارتباط موثر حرفه ای چیست؟

نوعی از مهارت گفت و گوی موثر به مذاکره حرفه ای معروف است که معمولا در موارد شغلی به کار میرود. بر حسب این مهارت افراد ایده و نظرات خود را با دیگران مطرح نموده و به سود بیشتری نسبت به زیان دست پیدا میکنند. هم چنین توانایی اقناع دیگران، احقاق حقوق و افزایش مشارکت با دیگران همگی از جمله مولفه‌های مذاکره حرفه ای محسوب می‌شوند.

 

دلایل اهمیت فنون مذاکره حرفه‌ ای

داشتن توانایی مذاکره باعث میشود که شما تاثیرگذاری بسیاری بر دیگران در موضوعات مختلف داشته باشید. این توانایی در زمینه شغلی موجب میگردد تا به منفعت برسید و پیرو آن به پیشرفت شغلی دست پیدا نمایید. فنون مذاکره حرفه ای بر زندگی تمامی اشخاص موثر است. حتی اگر کارگر یا کارمندی که به هر دلیلی نارضایتی شغلی دارد، روشهای مذاکره موثر را بداند میتواند بدون هیچگونه مشکلی اعتراض خود را عنوان کرده و به نتایج مثبت برسد.

اصول مذاکره حرفه ای

مهارت مذاکره کردن یک استعداد ذاتی نیست، شما میتوانید با کمک مشاوره مذاکره و تمرین آن را به دست آورید. البته از نکات مهم اصول مذاکره میزان تسلط افراد بر خودشان میباشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه روش مذاکره و ارتباط موثر می توانید با مشاوران ساکوراد تماس بگیرید. و از خدمات حرفه ای اصول مذاکره بهرمند شوید. 

مشاوره بازاریابی و فروش

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

آیا مذاکرات و ارتباط موثر در کسب و کار تاثیر می گذارد؟

مذاکرات و استفاده از تکنیک‌های مناسب، برای اثربخشی کلی یک سازمان – داخلی و خارجی – حیاتی است.

اثربخشی سازمانی محصول انجام فعالیت‌ها در داخل یک سیستم منسجم است. مذاکرات برای ایجاد سیستم داخلی (ساختار، کارکنان، عملکرد، برنامه‌ها، اقدامات، و غیره) حیاتی است و سازمان را به سیستم‌های خارجی (بازار، تامین‌کنندگان، فن‌آوری …) مرتبط می‌سازد. مذاکرات همچنین برای بهینه‌سازی عملکرد فعالیت‌های داخلی و خارجی بسیار مهم است (عمدتاً از طریق ارتباطات، توسط کارکنان).

 

هر شخص در طول روز با افراد بسیاری سر و کار داشته و مذاکره مینماید که درصد بالایی از این مذاکرات ارتباطی مستقیم با سودآوری دارد. و میتوان گفت درصد بسیار بالایی از شکست ها به دلیل عدم آشنایی و تسلط بر فنون مذاکره توسط شخص مذاکره کننده میباشد.

مذاکره و ارتباط تاثیرگذار در زمینه فروش :

یک مذاکره خوب قطعا در حوزه فروش هر کسب و کار تاثیر بسزایی داشته و میتواند باعث رونق کسب و کار و افزایش سود گردد.

مذاکره و ارتباط خوب در زمینه خرید :

در حوزه خرید نیز قدرت مذاکره تاثیرگذار است و از طریق آن می‌توان هزینه‌های مربوط به خرید محصولات و خدمات را کاهش داد، که موجب کاهش هزینه کل گشته و باز هم افزایش سود در پی داشته باشد.

 

مذاکره و ارتباط خوب و تاثیرگذار مدیران در زمینه ارتباط با کارکنان :

اگر مدیران و کارفرمایان دارای قدرت مذاکره باشند ارتباط خوبی با کارکنان خود برقرار کرده و همین امر از هزینه‌های استخدام مجدد و آموزش جلوگیری نموده و همچنین سبب بهبود کیفیت، سازگاری و مزیت رقابتی خواهد شد.

 

مذاکره خوب و تاثیرگذار مدیران اجرایی با مقامات نظارتی و برنامه‌ریزی :

مذاکرات مدیران اجرایی با مقامات نظارتی و برنامه‌ریزی این قدرت را به هر سازمان و ارگانی میدهد تا در بازارهای جدیدی حضور پیدا نمایند که این به‌ نوبه خود می‌تواند زیان دهی یک سازمان را به سودهی تبدیل کند.

 

مذاکره خوب و تاثیرگذار مدیران با طلب کاران :

اگر بتوانیم مذاکره موفقی با طلبکاران خود داشته باشیم، موفق میگردیم تا کسب‌ و کار خود را حفظ نماییم،  که عدم اینکار گاها میتواند باعث تعطیلی و منحل شدن کسب و کار گردد.

مذاکره خوب و تاثیرگذار مدیران در زمینه ی حقوق و دستمزد و مزایا :

وقتی مدیران بتوانند مذاکره خوبی در مورد حقوق و دستمزد با افراد و سازمان‌ها داشته باشند، از این طریق موجب میگردند تا هر دو طرف مذاکره به نتایج مثبت و دلخواهشان دست پیدا کنند.

 

ارسال دیدگاه