به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
هوش مصنوعی

۳ مزیت استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی

الگوریتم‌های مبتنی بر داده‌های هوش مصنوعی (Artificial intelligence) می‌توانند برای کمپین‌های بازاریابی مفید باشند. برخی از راه‌هایی که این فناوری بازاریابی می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند عبارت‌اند از:

1. تقسیم‌بندی شفاف

بازاریابی ایمیلی و ایجاد محتوا را با ابزارهای بازاریابی هوش مصنوعی تقویت کنید. علم داده‌های AI به بازاریابان کمک می‌کند تا مشتریان را به دسته‌های مختلف تقسیم کنند: بر اساس نرخ باز بودن خط موضوع، سابقه خرید، ترجیحات هزینه‌ها و موارد دیگر. تقسیم‌بندی واضح بازار می‌تواند فعالیت‌ها و اطلاعات بازاریابی را برای بخش‌های مختلف اطلاع دهد.

2. بهبود تجربه مشتری

چت ربات‌ها بخشی از بازاریابی مدرن هستند و می‌توانند به بهبود روابط با مشتری کمک کنند. اتوماسیون در پاسخ‌ها نشان‌دهنده توجه است و می‌تواند به سرعت مشکلات مشتری را حل کند.

3. افزایش بازگشت سرمایه

هوش مصنوعی به‌طور مداوم به‌روز می‌شود و از تجزیه‌ و تحلیل داده‌ها در پایگاه‌های داده CRM یاد می‌گیرد. بازاریابان می‌توانند بر اساس این بینش‌ها تلاش‌ها را به سطح بعدی برسانند تا مخاطبان خود را بهتر هدف قرار دهند و درآمد فروش و بازگشت سرمایه خود را افزایش دهند.

هوش مصنوعی

4 نوع بازاریابی هوش مصنوعی

بازاریابی AI اشکال مختلفی دارد. برخی از نمونه‌ها عبارت‌اند از:

1. داده‌های بزرگ

هوش مصنوعی به گروه‌های بازاریابی قدرت می‌دهد تا تصمیم‌گیری مبتنی بر داده را تمرین کنند. داده‌های بزرگ حجم بالایی از داده‌ها را توصیف می‌کند که با سرعت های سریع ثبت می شوند. کلان داده به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا ارزش‌ها را در کانال‌ها نسبت دهند و بر اساس متغیرهایی که برای تجزیه و تحلیل انتخاب می‌کنند تصمیم بگیرند.

2. چت ربات‌ها

چت ربات‌ها، ربات‌هایی هستند که هنگام خرید از سایت شرکت با مشتریان ارتباط برقرار می‌کنند. به‌طورمعمول، یک کادر در پایین صفحه با پاسخ‌های خودکار پر می‌شود. این ربات می‌تواند مرورگرها را برای سؤالات پیچیده به نماینده خدمات مشتری هدایت کند.

3. پیشنهادات محتوا

مانند پلتفرم‌های استریم توصیه‌های شخصی‌سازی‌شده را بر اساس بازدیدهای قبلی به بینندگان می‌دهند، فناوری AI می‌تواند به خریداران یا مشترکین بگوید که بر اساس محتوا یا کلمات کلیدی SEO (بهینه‌سازی موتور جستجو) به چه چیزی نگاه کنند. پیشنهادات محتوا، افراد را تشویق می‌کند تا زمان بیشتری را در یک سایت معین صرف کنند و قبل از خرید امیدوارکننده، در صفحات خود حرکت کنند و از فروش تجارت الکترونیک سود ببرند.

4. تبلیغات پاپ آپ

گروه‌های بازاریابی می‌توانند تبلیغات را برای نمایش درزمانی که مشتریان آنلاین خرید می‌کنند تنظیم کنند. این تبلیغات ممکن است دارای آیتم‌های اضافی یا اطلاعاتی در مورد فروش باشد. تبلیغات نمایشی می‌تواند به‌طور موثر فروش را افزایش دهد.

 

با دریافت « مشاوره بازاریابی » از کارشناسان جوان حرفه‌ای و باتجربه ساکوراد؛ موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

 

هوش مصنوعی

نقش هوش مصنوعی در بازاریابی مدرن

اکثر برندها، کسب‌وکارهای آنلاین و بازاریابی دیجیتال شروع به استفاده از AI هنگام تعامل با مشتریان بالقوه برای افزایش نرخ تبدیل و ROI (بازده سرمایه‌گذاری) کرده‌اند.

باقدرت هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، می‌توانیم فرآیندهای خرید را سفارشی کنیم و مدل‌های شبیه‌سازی را از طریق پیش‌بینی‌ها و پیشنهادات مبتنی بر داده‌های بازاریابی قبلی و عادات مصرف‌کننده بسازیم. این به ما کمک می‌کند روندهای آینده را شناسایی کرده و پیش‌بینی‌های دقیقی داشته باشیم.

بیشتر شرکت‌های تجارت الکترونیک از هوش مصنوعی در کمپین‌های بازاریابی دیجیتال خود نیز استفاده می‌کنند، که نشان می‌دهد بازاریابان به پتانسیل این فناوری پی برده‌اند. در زیر فهرستی از حوزه‌های «چگونگی» و «کجا» استفاده از AI در بازاریابی مدرن آورده شده است.

 

حتما بخوانید : ارتباط بازاریابی مدرن و زبان بدن

 

هوش مصنوعی چگونه بر تجارت تأثیر می‌گذارد؟

 • هوش مصنوعی کاربردهای گسترده‌ای در کسب‌ و کارها دارد، ازجمله ساده‌سازی فرآیندهای شغلی و جمع‌آوری داده‌های تجاری.
 • محققان دقیقاً مطمئن نیستند که AI چه معنایی برای آینده کسب‌وکار دارد، به‌ویژه در رابطه با مشاغل یقه آبی.
 • انتظار می‌رود هوش مصنوعی فناوری دیجیتال را از صفحه‌نمایش دوبعدی خارج کند و آن را به محیط فیزیکی سه‌بعدی اطراف یک فرد بیاورد.

این مقاله برای صاحبان مشاغل و کارمندانی است که به دنبال درک چگونگی استفاده از AI در بخش تجارت هستند.

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی

مانند هر استراتژی بازاریابی، ابتکارات هوش مصنوعی باید به‌خوبی فکر شده باشد تا تأثیر را به حداکثر برساند. بهترین روش‌های زیر را برای ایجاد یک برنامه بازاریابی AI در نظر بگیرید:

 • استعدادهای علم داده را استخدام کنید. داده‌های بزرگ می‌توانند شمارا تحت تأثیر قرار دهند. افراد مناسب را برای تجزیه‌ و تحلیل داده‌ها استخدام کنید تا بتوانید اطلاعات خود را به‌درستی استفاده کنید، آن‌ها را به بالاترین سطح ترجمه کنید و بر اساس این زمینه‌ها تصمیمات تجاری بگیرید.
 • کیفیت داده‌ها را حفظ کنید. بازاریابی هوش مصنوعی فقط به‌اندازه داده‌هایی است که دریافت و تجزیه‌ و تحلیل می‌کند. فیلدهای داده را در صورت نیاز افزایش دهید، به موارد خاصی توجه بیشتری داشته باشید و به‌سرعت بر روی یافته‌ها عمل کنید تا نقش آن‌ها در عادات مصرف‌کننده مشخص شود.
 • معیارهای نام. اهداف خود را بشناسید و بدانید ابزارهای AI چگونه می‌توانند به شما در تحقق آن‌ها کمک کنند. برای بهترین نتایج، از کوچک شروع کنید و تلاش خود را در طول زمان افزایش دهید.
 • استانداردهای خوب حفظ حریم خصوصی را تمرین کنید. قبل از اینکه وارد بازاریابی هوش مصنوعی خود شوید، مطمئن شوید که استانداردهای داده شما از هیچ خط قانونی برای حفظ اعتماد مصرف‌کننده عبور نمی‌کند.

هوش مصنوعی

دلایل افزایش محبوبیت هوش مصنوعی

 • دقت بسیار بیشتری دارد و امکان اطمینان بیشتر و اشتباهات کمتر را فراهم می‌کند و درنتیجه کارایی کار را افزایش می‌دهد.
 • برای بسیاری از بینش‌های مرتبط، AI داده‌های بیشتر و عمیق‌تری را بررسی می‌کند.
 • با الگوریتم‌های هوشمندانه خود می‌تواند عملکرد گجت های مختلف را افزایش دهد. فقط چند نمونه شامل دستگاه‌های ردیابی، دستیاران مجازی و سیستم‌های امنیتی خانه است.
 • با الگوریتم‌های یادگیری پیشرونده، هوش مصنوعی می‌تواند با اطلاعات جدید سازگار شود.

 

حتما بخوانید : ترفندهایی برای یک بازاریابی خلاقانه و هدفمند

 

و اما کلام آخر …

هوش مصنوعی در فناوری و زندگی روزمره ما تعبیه شده است و بهره بردن از مزایای آن را به‌عنوان مصرف‌کننده برای ما آسان کرده است. اما، در تلاش برای بهینه‌سازی تجربیات مصرف‌کننده، افزایش وفاداری به برند و افزایش درآمد، بازاریابان باید از پتانسیل AI برای کسب‌ و کار خود استفاده کنند. هوش مصنوعی تنها یکی از ابزارها، گرایش‌ها و فناوری‌های جدیدی است که بازاریابان باید با آن همراهی کنند.

درنتیجه، هوش مصنوعی می‌تواند به شما در بهبود برنامه بازاریابی دیجیتال کمک کند. AI مشاغل بازاریابی و تبلیغاتی را تصاحب نمی‌کند، بلکه به آنها کمک کند تا توانایی‌های استراتژیک و خلاقانه واقعی خود را به حداکثر برسانند. تبلیغ‌کنندگان و بازاریابان باید خود و کمپین‌های بازاریابی خود را با روند فعلی هوش مصنوعی اصلاح کنند تا به این هدف برسند.

لیلا سلوکی
لیلا سلوکی
من یک مدرس و مترجم زبان انگلیسی هستم و تا این لحظه میلیاردها ثانیه تلاش کردم تا به هدفم نزدیک شوم و این داستان همچنان ادامه دارد ...
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور