به کمک نیاز داری؟

گروه کسب و کار ساکوراد
فهرست
افزایش درآمد در کافی شاپ

تکنیک‌های رشد فروش و افزایش درآمد در کافی شاپ

مدت زمان مطالعه : 30 دقیقه

کسب درآمد و افزایش فروش در کافی شاپ همانند سایر کسب و کارها، شامل مراحل کلی جذب مشتریان جدید و وفادار کردن مشتریان فعلی است. بنابراین با فرض آنکه شما مهارت تولید حرفه‌ای انواع قهوه، نوشیدنی‌های گرم و سرد، دسر، کیک، بستنی و غیره را دارید، به ارائه تکنیک‌هایی برای افزایش فروش خواهیم پرداخت. چراکه هیچ ترفندی برای افزایش فروش محصول بد، وجود ندارد!

بعبارتی به این پرسشها پاسخ خواهیم داد:

 •  برای افزایش مشتریان یک کافه چه راهکارهایی وجود دارد؟
 •  چه ایده‌های منحصربفردی برای اداره یک کافی شاپ وجود دارد؟
 •  چالش‌های رایج در مدیریت یک کافی شاپ کدامند؟
 •  چگونه می‌توان این چالش‌ها را شناسایی کرد؟

چند راهکار ساده برای افزایش تعداد مشتریان کافی شاپ

نگاهی به منوی خود بیاندازید

 • میتوانید قهوه منحصر به فرد سرو کنید.
  منوی خود را منحصربه فرد و پر از هیجان و انرژی و چیزی به مشتری پیشنهاد بدهید که نتواند هیچ جای دیگر آن را پیدا کند. مشتریان هدف‌تان را به خوبی شناسایی کنید و براساس نیاز و خواسته‌ی آن‌ها محصولات خود را انتخاب کنید.
 • در ترکیب منوی خود بازنگری کنید
  یکی ار ترفندهاب قدیمی در بازاریابی این است که گران‌ترین نوشیدنی خود را در اول منو قرار بدهید. معمولا مشتری علاقه‌ای به خواندن همه‌ی منو نداشته و اولین نوشیدنی که باب میل‌ش باشد را انتخاب می‌کند. این روش می‌تواند باعث افزایش فروش ‌شما بشود.
 • از مزایای پیشنهادهای فصلی استفاده کنید.
  افزودن نوشیدنی‌های طعم‌دار فروش شما را میتواند بیش‌تر کند، تا جایی که می‌توان حتی تا 50 درصد فروش شما از مایعات باشد. پیشنهاد طعم‌های فصلی برای یک مدت زمان محدود مشتریان شما را ترغیب می‌کند تا آن را از دست ندهند.
 • از اسامی خاص میتوانید استفاده کنید.
  آیا نوشیدنی مخصوصی داریدکه فقط در کافه‌ی شما سرو می‌شود؟ یک نام که  کنجکاوی مشتری را برانگیزد، می‌تواند منجر به فروش بیشتر شما شود. شما میتوانید از یک نام جالب برای نوشیدنی مخصوص خود انتخاب کنید که مشتری جای دیگری آن را نشنیده باشد، پس علاقمند به امتحان کردن آن خواهد.

اعضای شبکه مشاوران در حوزه «تحقیقات بازار، بازاریابی و فروش»

مشاور بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا

اگر به دنبال تقویت بازاریابی دیجیتال و افزایش درآمد در...

مشاور برندسازی، بازاریابی و فروش

اگر بعنوان کارآفرین یا فعال اقتصادی بدنبال تقویت برند، رونق...

مشاور و طراح UI/UX برمبنای اصول بازاریابی

اگر به یک طراحی UI/UX برمبنای اصول بازاریابی جهت حل...

مشاور کارآفرینی و بازرگانی

اگر به دنبال موفقیت در کارآفرینی با نگاه یک تاجر...

مشاور و استراتژیست شبکه‌های اجتماعی

اگر به دنبال تقویت برند و افزایش سطح درآمد خود...

مشاور بازاریابی و فروش | مترجم انگلیسی، فرانسه و ترکی‌استانبولی

اگر بعنوان کارآفرین یا فعال اقتصادی به دنبال کسب برتری...

از نمونه‌ها (هدایا)ی رایگانِ هدفمند استفاده کنید.

همه عاشق هدیه گرفتن هستند، اما بین هدیه دادن و خرج کردن تمام درآمدتان برای دیگران تفاوت وجود دارد. اگر هرازگاهی در استراتژی تبلیغاتی خود برای هدیه دادن قهوه‌ی رایگان در نظر بگیرید، می‌توانید مطمئن شوید که به زودی سود خوبی از این کار نصیب‌تان خواهد شد.

شما می‌توانید به همسایگان خود نیز قهوه رایگان بدهید. این کار نه تنها باعث می‌شودکه آن‌ها شما را بشناسند، بلکه می‌تواند بعضی از همسایگان‌تان را به مشتریان وفادار تبدیل کند. برقراری چنین روابطی بسیار ارزشمند و میتواند باعث بازگشت سرمایه‌ی صرف شده می‌شود، و همچنین اگر هریک از همسایه‌ها و کسب وکارهای اطراف شما به دنبال یک کافه در نزدیکی‌ خود باشند ،شما اولین گزینه برای آن‌ها هستید.

مجموعه‌ای از خدمات را به مشتری ارائه دهید.

امروزه کافه‌ها گوشه‌ای دنج برای افرادی است که کار خود را از راه دور انجام می‌دهند. کافه‌ی شما در نزدیکی یک دانشگاه، در مرکز یک کلانشهر و چه در حومه‌ی یک شهر واقع شده باشد، همواره پاتوق چنین مشتریانی خواهد بود. بنابر این اگر کافه‌ی شما دسترسی به اینترنت بی‌سیم برای مشتریان فراهم‌نمی‌کند، در این زمینه تجدیدنظر کنید و مطمئن باشید که تعداد پریز برق کافی برای استفاده مراجعین وجود دارد.

برخی از کافه‌دارها، با این مشکل مواجه هستند که تعدادی از مشتریان‌شان یک فنجان قهوه سفارش داده و ساعت‌ها قسمتی از فضای کافه را اشغال کرده اند، در حالی که مشتریان عادی مکانی برای نشستن پیدا نمیکنند و گاهی مجبور هستند کافه‌ را ترک کنند.

یک راه‌حل برای این مشکل می‌توان در نظر گرفت که بخشی ازکافه برای مشتریان عادی باشد و در آن افرادی که قصد کار کردن یا مطالعه ندارند، مدتی نشسته و با دوستان خود گپ بزنند. این راه حل به ویژه برای مناطقی که نزدیک دانشگاه‌هاست، بسیار مناسب میباشد. در این مناطق معمولا اکثر صندلی‌های کافه در طول روز توسط دانشجویان اشغال می‌شود.

مشتریان را به کافه‌تان وفادار کنید.

تجربه‌ای که مشتری از برند و کافه شما کسب می‌کند، مهم‌ترین و موثرترین عامل در ایجاد حس وفاداری در مشتری میباشد. عالی بودن خدماتی که به مشتری ارائه میشود نیز مولفه بسیار مهمی از این تجربه است. بنابراین همیشه سعی کنید خدماتی که مشتری خواهان آن است را به بهترین شکل برای او فراهم کنید.

هم‌چنین یکی از موثرترین راه‌ها برای اینکه مشتری دوباره به کافه شما برگرددد، این است که آنها را راضی و وفادار نگه دارید و به این منظور از طرح‌های ویژه استفاده کنید. شاید بسیاری از شما به فکر طرح‌هایی مانند یک قهوه رایگان در ازای چند قهوه، باشد. بله درست است، چنین برنامه‌هایی هم‌چنان می‌تواند مفید باشند، اما با کمی تغییر فواید بیشتری از آنها را میتوانید به دست آورید.

یکپارچه کردن سیستم نقطه فروش شما با طرح‌های وفاداری‌تان می‌تواند سود بیشتری عاید شما کند. شما هرچه داده‌های بیشتری درباره‌ی عادت‌های رفتاری مشتری خود به دست آورید ، بهتر می‌توانید خدمات موردنیاز آن‌ها را برایشان فراهم کنید و کسب و کار خود را رشد دهید.

cropped-favicon.webp حتما بخوانید : ۱۳ نکته مهم بازاریابی تلفنی برای جذب مشتری

روش‌های جذب مشتریان بیشتر برای کافی شاپ‌های تازه راه‌اندازی شده

به طور قطع جذب مشتری و مخاطبان بیشتر یکی از اهداف شما  می باشد، اما آیا تا به حال نسبت به این مورد دقیق و عمیق اندیشیده اید که چگونه می توان آمار مشتریان و مخاطبان را افزایش بدهید؟ البته به یاد داشته باشید که این دغدغه در تمامی کسب و کار ها وجود دارد و در هر کاری که فعالیت داشته باشید، ایده و روش های زیادی برای جلب توجه مخاطب وجود دارد.

تبدیل یک مراجعه کننده به مشتری ثابت، همیشگی و وفا دار به کافی شاپ شما مقوله ی بسیار مهمی میباشد که اکثر صاحبان کسب و کار ها از آن بی خبر هستند و طرز فکر آنها این است که جذب مشتری فرایند بسیار سختی بوده و نیازمند پرداخت هزینه های تبلیغاتی است.

در حالی که شما با پرداخت هزینه های کم تر ولی پیاده سازی ایده های نو هزاران مشتری جدید کسب میکنید.

جذب جوانان خوش خوراک و خوش ذوق به کافی شاپ اختصاصی شما

شما به عنوان مدیریت یک کافی شاپ شیک و فوق العاده که بهترین نوشیدنی ها و غذا ها را ارائه می دهد، چه وظیفه ای دارید؟

اگر از هر آن چه که لایق مشتری مجموعه ی شما باشد، بهره مند هستید ولی باز هم مشتریان کمی به کافه ی شما مراجعه می کنند و این موضوع باعث شده که انگیزه ی کافی برای ادامه کار را نداشته باشید، باید برای کشف مشکل وقت بگذارید.

اگر بخواهیم به صورت ساده دلیل این مشکل را توضیح بدهیم، لازم است اشاره کنیم که مخاطب شما از نیازهایی برخوردار است و همچنین هر فردی یک غذای به خصوصی را بیشتر از سایر غذا ها دوست دارد. تصور کنید که این فرد به کافی شاپ شما مراجعه میکند، به احتمال زیاد خوراکی دلخواه خودش را سفارش میدهد؛

بنابراین یکی از نکته هایی که می تواند منجر به جذب مشتریان بیشتر شود، این است که پر فروش ترین و پر طرفدار ترین غذا ها و نوشیدنی ها را طبق یک بررسی دقیق در بازه ی زمانی مشخص یک ماهه شناسایی کنید و سپس آن ها را با دیزاین و یا قیمتی مناسب تر در اختیار مخاطبان کافی شاپ خود قرار بدهید.

در این بررسی به رده ی سنی و جنسیت مخاطبان نیز توجه داشته باشید که چه تمایلاتی دارند؛ به طور مثال شما میتوانید تخمین بزنید که در طول یک ماه، موس شکلاتی بیشترین میزان سفارش و فروش را داشته است و به احتمال زیاد افراد سفارش دهنده جوان بوده اند، چرا؟ چون این خوراکی محبوب جوانان و البته خانم های شیرینی دوست است.

حال چه ایرادی خواهد داشت که حتی برای امتحان هم که شده به مدت یک هفته در کافی شاپ خود، موس شکلاتی را با قیمتی ارزان تر به مشتریان خود ارائه بدهید؟ مطمئن باشید که آن ها در این باره با دوستان و اشنایان خود صحبت خواهند کرد و چه تبلیغاتی بهتر از این نوع تبلیغ و اطلاع رسانی؟

به یاد داشته باشید که اگر بتوانید بین کسب و کارتان و بیزینس های رقیب تمایز ایجاد کنید، نه تنها توانسته اید مشتریان جدیدی به دست بیاورید بلکه به یک برند بی رقیب تبدیل میشوید.

توجه به نکات مهم و تاثیر گذار برای افزایش مشتریان کافی شاپ

به این نکته ی مهم در کارتان توجه باشید که چگونگی نحوه ی ارائه ی یک غذا یا نوشیدنی بسیار مهم تر از این است که آن محصول را در لیست منو کافی شاپ داشته باشید.

برای ایینکه بتوانید نظر و توجه  مخاطبان را جلب کنید، باید از بازار هدف و تمایلات مشتریانتان اطلاعاتی داشته باشید و بدانید که آن ها دقیقا به دنبال چه غذایی و چه طعمی هستند و چه کیفیتی از نظر آن ها قابل قبول می باشد.

اگر بتوانید این اطلاعات مهم را به دست بیاورید، بر اساس آگاهی های جدید خود شیوه های بهتری را برای دستیابی به فروش بیشتر به کار خواهید گرفت.

علاوه بر این، توجه به یک نکته ی مهم دیگر هم ضروری می باشد که به سلیقه ی افراد جوان تر و مراجعه کنندگانی که سن کمتری دارند، بیشتر اهمیت بدهید ؛

زیرا این افراد بیشتر به کافی شاپ شما خواهند آمد و دوست دارند زمان طولانی تری را به همراه دوستان خود در مکان هایی مانند رستوران و کافی شاپ سپری کنند؛

بنابراین تحقیق و بررسی در مورد اینکه آن ها به دنبال چه غذا ها و نوشیدنی هایی هستند به شما کمک می کند که یک نگاه کلی به امکانات، ویژگی ها و منوی کافی شاپ خود بیندازید و این اولین و مهم ترین و تاثیر گذار ترین اقدامی است که باید برای افزایش دادن مشتریان و مخاطبان خود پیاده سازی کنید.

ایده‌هایی منحصر به فرد برای اداره‌ کافی‌شاپ

کافی‌شاپ می‌تواند مکانی برای یک تجربه فرهنگی–اجتماعی جذاب در یک جامعه باشد. علاوه بر گرفتن یک فنجان قهوه داغ، کافی‌شاپ می‌تواند دفتر کوچکی باشد برای افرادی که به دنبال یک فضای کاری و دریافت خدماتی مثل قهوه، میان وعده‌های کوچک و دسترسی آسان به اینترنت هستند.

کافی‌شاپ‌های زیادی که چنین خدماتی را ارائه می‌دهند، جایگزین مناسبی برای فضاهای کاری سنتی  و معمولا دارای مشتریان منظم و همیشگی هستند.

منو جذاب و متنوع

اولین و شاید مهمترین نکته‌ای که باید مدنظر قرار دهید این است که مشتریان در ابتدا برای صرف قهوه به کافی‌شاپ می‌آیند. پس توجه داشته باشید که قهوه و تجهیزات کافه خود را از برندهای تجاری معتبر خریداری نمایید.

اینکار باعث تجربه‌ی قهوه‌ای خوش طعم و اصیل برای مشتریانی می‌شود که از تکنینک‌های سنتی دم کردن قهوه استفاده می‌کنند.

اطمینان حاصل کنید که قهوه‌های سنتی ( و شیرینی‌ها، کوکی‌ها، کیک‌ها) در بالاترین نقطه فروش قرار دارند. قدم بعدی این است که بتوانید مشتریان ناهار را با منویی از شیرینی‌ها، ساندویچ‌ها، سوپ‌ها، آبمیوه‌ها و دیگر نوشیدنی‌های غیر الکلی جذب کنید. این بهترین شانس فروش چندگانه میباشد.

از نظر من بالا بودن سطح کیفیت خدمات، بهترین تصمیم تجاریست و بیشترین درصد مشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد. مثلا اسپرسو قهوه ایست که باعث ایجاد رقابت درمیان کافه‌ها می‌شود.

کیفیت آن به طور ۱۰۰% در جذب مشتری تاثیر گذار است. اما نیازی نیست گران ترین نوع اسپرسو را خریداری کنید فقط توجه داشته باشید که برای دم کردن آن حتما از تجهیزات مناسب و آب تصفیه شده استفاده نمایید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که هر فنجان قهوه توسط یک باریستا کاملا آموزش دیده تهیه شده که دائما به دنبال بهتر شدن است.

از طعم های منحصر به فرد چای و انواع دمنوش‌ها بهره بگیرید. سعی کنید از برندهایی استفاده کنید که میان مردم محبوب هستند. این باعث جذب مشتری‌های بیشتر می‌شود.

درنهایت درنظر داشته باشید اضافه کردن آیتم‌های جدید به منو برابر با صرف هزینه برای شماست. پس مواردی را انتخاب کنید که تجربه جذب مشتری را داشته باشد.

نمایش‌ها و اجراهای زنده

اجرای زنده محیط کافی‌شاپ را به یک مکان فرهنگی تبدیل می‌کند. زمان‌های خاصی را جهت برنامه‌های سرگرم کننده درنظر داشته باشید. یک شب می‌توانید یک گیتاریست مردمی داشته باشید.

در حالی که شبی دیگر میزبان یک گروه نوازنده موسیقی محلی باشید. این‌ها گزینه‌هایی هستند که به مشتریان فرصت می‌دهد در برنامه‌های سرگرم کننده شرکت کنند، به این ترتیب شهرت کافه به عنوان محلی جهت فعالیت‌های اجتماعی-فرهنگی بالا می‌رود.

همچنین می‌توانید از کتاب‌ها کمک بگیرید. مکانی را جهت یک کتابخانه کوچک با کتاب‌های مفید با عناوین مختلف درنظر بگیرید. می‌توانید روزهای شنبه‌ را جهت شعر خوانی در نظر داشته باشید.

نمایشگاه هنر یا نمایش هنر

از فضای دیوارهای کافی‌شاپ برای میزبانی کارهای هنری استفاده نمایید. کافی‌شاپ شما می‌تواند یک گالری هنری باشد. این یک فرصت عالی برای هنرمندان محلی است که آثار خود را به نمایش بگذارند.

از هنرمندان برجسته اطراف خود حمایت کنید. تابلوهای نقاشی، مجسمه‌های سفالی و … می‌توانند فضای کافی‌شاپ را زیباتر و مشتریان علاقه مند به هنر را به سوی کافه سوق دهند.

کافی‌شاپ را به عنوان نمایشگاه محلی و رسانه‌ای برای انتقال رویدادهای فرهنگی- هنری تبدیل کنید. قسمتی از یک دیوار را به تابلو اعلانات اختصاص دهید. همچنین می‌توانید از فروش آثار هنری که در کافی‌شاپ عرضه می‌شوند حق کمسیون بردارید.

نام تجاری و بازاریابی

برای کافی‌شاپ خود لوگو طراحی و آن را بر روی لیوان‌های قهوه سرامیکی و لیوان‌های فلزی ضد زنگ چاپ نمایید و به عنوان هدیه به مشتریان خود عرضه کنید.

به علاوه می‌توانید تی شرت‌ها و کیف‌هایی با لوگوی کافی‌شاپ طراحی کنید و یک خورده فروشی کوچک راه بیندازید. این فعالیت‌ها سبب تبلیغ رایگان کافی‌شاپ می‌شوند.

علاوه بر این، کارت‌های تخفیف فروشگاه ، ابزار بازاریابی و تبلیغاتی مناسبی برای کافی شاپ‌ها هستند. این کارت‌ها دارای امتیاز مشتریان وفادار است و به مشتریان انگیزه خرید بیشتر را می‌دهد؛ به این صورت که با تعداد مشخصی خرید می‌توانند یک فنجان قهوه رایگان هدیه بگیرند.

درنهایت همیشه از مشتری های خود بخواهید تا در هرچه بهتر شدن خدمات کافی شاپ به شما کمک نمایند. فرم هایی جهت نظرسنجی مشتریان در نظر داشته باشید. این یکی از بهترین روش ها برای ارتقا کافی‌شاپ شماست.

چالش‌های رایج در مدیریت کافی شاپ و چگونگی شناسایی آنها

راه اندازی و اداره کردن کافی شاپ برای شما هرگز کار راحتی نخواهد بود. ما کاملا به این نکته آگاه هستیم. در کنار تمامی کارهای مرتبط با علامت تجاری و کارهای ناتمام کاغذی که مجبور به انجام آن هستید، چالش های دیگری نیز وجود دارد که با آنها روبه رو خواهید شد، که شمار بسیاری از آنها وجود دارد که موجب شکست خوردن یک کافه می شود، و یا حداقل موفقیتی را که مالک کافی شاپ در نظر داشته به حداقل خواهد رساند.

ما نمیخواهیم شاهد دست و پنجه نرم کردن کافه ی دوست داشتنی شما با مشکلات باشیم بنابراین اینجا بهترین راهنمایی های خود را که می توانید به وسیله ی آن بزرگترین چالش هایی را که یک کافی شاپ تازه احداث شده با آن رو به رو است را بشناسید و بدانید چگونه با آنها رو به رو شوید

آماده سازی سرویس فوق العاده برای مشتریان

بخاطر داشته باشید مشتریان تنها بر اساس اینکه کافه داران چگونه قهوه درست می کنند و گوشت ها و تخم مرغ ها تا چه اندازه خوب پخته شده اند به کافه ی شما امتیاز نخواهند داد.

در رقابت با تعداد زیادی از کافه های رقیب شما که آنها میتوانند به آنجا بروند، مشتریان شما به سرویس کلی تاسیسات شما نیز توجه میکنند. این به معنا است که شما نیاز به تجربه های زیادی در کافه ی خود دارید.

از محل صندلی ها گرفته تا روند رزرو میزها، غذاها با چه سرعتی سر میزها برده میشوند، خدمه ی شما تا چه میزای مودب و کمک کننده هستند، تا نحوه ی پرداخت. هیچ چیزی بدتر از آن نیست که شما وارد کافه ای شده و برای سفارش دادن پانزده دقیقه منتظر بمانید، که در آن صورت آوردن غذا به طول خواهد انجامید.

راهکار پیشنهادی برای حل این چالش :

مسائل را برای مشتریان خود ساده سازی کنید. وارد شدن، پیدا کردن میز، سفارش دادن و پرداخت را برای آنها سریع و آسان کنید. این مسئله تنها شامل سرویس دهی دوستانه نیست. بلکه تمامی مسائلی را که ممکن است برای آنچه آنها می خواهد دشوار کند از سر راه بردارید.

با افزایش سفارش دهی آنلاین و ابزارهای سفارش دهی برای کافی شاپ ها و رستوارن ها دیگر بهانه ای وجود ندارد که این روند را آسان نکنید.

فراموش نکنید که از یک وبسایت پاسخگو، و کاربردی برای کاربران جهت تجربه ی جستجو استفاده  و این موارد را هنگام سفارش دهی حضوری نیز استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که چیزی سد راه روند سفارش دهی آسان، ساده و سریع نمیباشد.

ارائه ی منوی صحیح

با وجود منوی کافی شاپ های پر متقاضی و  رستوران های معروف ، چرا مشتریان باید ترجیح دهند کافه ی شما را انتخاب کنند؟

مکان کافه ی شما ممکن است یک فاکتور مهم باشد، اما تنها فاکتور نیست، بلکه غذاهایی که در رستوارن شما سرو می شود نیز بسیار مهم است. به بیان ساده تر، شما باید منویی بسیار خوب برای مشتریان خود تدارک ببینید. اگرچه، این کار آنطور که به نظر می رسد ساده نیست.

در حقیقت، این کار بسیار دشوار می باشد. اگر به آنها پیشنهادهای کمی بدهید احساس رضایت نخواهند داشت. اگر به آنها پیشنهادات زیادی بدهید انتخاب برای آنها دشوار خواهد شد. انتخاب تعادل صحیح ممکن است به نظر غیر ممکن برسد.

راهکار پیشنهادی برای حل این چالش :

صحبت کردن با مشتریان مورد نظر شما و سوال کردن راجع به بازخورد آنها بسیار کمک کننده خواهد بود، پس به جستجو بپردازید .

یک مکالمه ی غیر رسمی و سریع با آنها داشته باشید و متوجه ذائقه و ترجیح آنها شوید. همچنین شما میتوانید از طریق صفحه های شبکه ی اجتماعی نظرات آنها را جویا شوید. و یا شاید کارتهایی جهت نظر سنجی برای آنها بفرستید.

حتی از روی نرم افزار کافی شاپ نیز متوجه شوید کدام گزینه از منو  بیشتر مورد علاقه مشتریان شما است. بنابراین در نهایت شما می توانید منوی عالی را که در نظر دارید طراحی نمایید.

سفارش تجهیزات برای کالاهایتان

تا اینجا شما توانسته اید منوی خود را درست کرده و کافی شاپ شما یک سرویس عالی برای مشتریان خود ارائه خواهد داد. اما به خاطر داشته باشید که تمامی اینها بدون داشتن مواد کافی در انبار بلا استفاده خواهد بود. راه حل چیست؟

هر چیزی را که لازم دارید از قبل از فروشنده مواد خود بگیرید. اگرچه، این کار نیز یکی دیگر از جنبه های کافه داری میباشد که می تواند سخت تر از آنچه به نظر می رسد باشد.

تعدادی زیادی از تهیه کنندگان مواد هستند که شما باید با آنها تماس بگیرید؛روند تهیه ی سفارش آنها بسیار پیچیده است و سر شما به شدت شلوغ است.

راهکار پیشنهادی برای حل این چالش :

بر روی یک سیستم مدیریت سرمایه گذاری کنید. تکنولوژی در حال پیشرفت است، پس چرا از آن استفاده نکنیم؟ پایگاه داده های مدیریتی روند سفارش دهی را آسان می کنند و به شما این قدرت را می دهند که سفارش های خود را از طریق تلفن های هوشمند و یا تبلت، در عرض یک دقیقه به ثبت برسانید.

حتی پایگاه های سفارش دهی وجود دارند که به شما امکان می دهند سفارش های خود را به آسانی به روز رسانی کنید و یا سفارش دهی سر میزها را بصورت خودکار انجام بدهید.

حالا اگر سر شما شلوغ است یا خیر، میتوانید چیزهای مختلفی را از تهیه کنندگان مناسب ، یک مکان مشخص و در یک زمان مشخص دریافت کنید.

بازاریابی کافی شاپ بازاریابی برای کافه ی شما

به وجود آوردن یک برند میتواند آسان باشد، اما ارتقا دادن آن چطور؟ ما اینطور فکر نمیکنیم. بخصوص اگر شما تجربه ی کافی، ابزار مناسب و یا بودجه ی کافی برای بازاریابی نداشته باشید.

بدون داشتن یک استراتژی هوشمندانه شما پول خود را هدر داده و یا بر سود تجارت خود تاثیر گذاشته اید چرا که توجه مشتریان جدید خود را جلب نکرده اید.

راهکار پیشنهادی برای حل این چالش :

در سایت های سفارش آنلاین غذا حضور داشته باشید. امروزه بازاریابی اینترنتی یکی از بایدها و یکی از ارزانترین راه های ارتقا تجارت شما است.

کمپین های شبکه اجتماعی ایجاد کنید تا در فضای اینترنتی شهرت پیدا کنید، یا یک وبسایت خوب داشته باشید که مشتریان بتوانند به منو و تمام پیشرفت های شما دسترسی داشته باشند.

داشتن بلاگر و افراد موثر در شبکه های اجتماعی که رستوران شما را معرفی می کنند تفاوت بسیاری ایجاد خواهد کرد.

برخی اوقات تنها با یک غذای ارزان و رایگان صحبت کردن در مورد ارتقا شغلی شما، پیشنهاد تخفیف، پیشرفت ها، و برنامه های وفاداری استراتژی های بازاریابی موثر میباشد.

به دست آوردن موفقیت شغلی نیاز به کار بسیار سخت و دانش است. زمانی که شما این چالش ها را به خوبی درک کنید و به هدف خود بیاندیشید، مطمئنا به مقصد خود خواهید رسید.

cropped-favicon.webp  حتما بخوانید : از قیف فروش تا فلایویل، کدام برای کسب و کار شما بهتر است؟

توصیه هایی برای راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی کافی شاپ کوچک یا بزرگ مانند هر کار دیگری نیازمند صرف وقت، بودجه و داشتن یک برنامه کاری کامل میباشد. بدون برنامه امکان دارد در همان آغاز راه شکست را پایه ریزی کنید. مشورت گرفتن از افراد خبره و با تجربه میتواند شما را در مسیر درست قرار بدهد.

بهتر است که از تجربه های افراد موفق و شکست خورده در این کسب و کار استفاده نمایید. در ادامه چندین توصیه برای تازه کارها را بیان می کنیم تا مسیر درست راه اندازی کافی شاپ را دریابند!

تمام بودجه خود را خرج نکنید

قبل از اینکه یک برنامه مدون درباره کار خود را ندارید شروع به خریدن لوازم و وسایل نکنید. برخی اوقات شما به راحتی می توانید برخی وسایل کافی شاپ را از بازار دست دوم تهیه کنید.

بخاطر داشته باشید که دست به جیب شدن همیشه آسان است، اما داشتن نقشه مشخص سبب صرفه جویی در صرف هزینه ها خواهد شد.

افزایش دانش در زمینه صنعت قهوه

می توان گفت بعد از نفت ،قهوه  بیشترین کالایی است که در جهان معامله می شود. از کشورهای مختلف بومی تا رسیدن به دست مشتری، این کالا سبب ایجاد شغل برای میلیون ها نفر گردیده است.

اینکه شما چگونه این محصول شگفت انگیز را برای مشتریان خود سرو می کنید تنها قسمت کوچکی از این بازار عظیم میباشد.

یادگیری درباره صنعت عظیم زنجیره وار قهوه به پیشرفت و توسعه مدیریت کسب و کار شما کمک خواهد کرد.

منظور از یادگیری در این موضوع بدین معنی است که کارهایی که دیگران و در این زنجیره انجام می گیرد و تاثیرات آنها بر مشتریان نهایی چیست.

بازدید از کافه های مختلف در شهر

قهوه می تواند شگفت انگیز باشد. اما تجربه نوشیدن آن در مکانهای مختلف می تواند متفاوت باشد. لذت بردن از قهوه در کافه های متفاوت، کافی شاپ ها در منطقه و محله زندگی شما می تواند سبب سرگرمی و قسمت آموزشی برنامه ریزی کسب و کار تان باشد.

برای اینکه بدانید بیرون چه اتفاقاتی می افتد، تا آنجایی که می توانید از کافی شاپ های مختلف در شهرتان دیدن کنید. بهتر است تمام نکته هایی بد یا خوبی که درباره کافی شاپ ها  می بینید را در جایی یادادشت کنید.

دانستن این موضوع که مشتریان در جامعه از چه مواردی لذت می برند و یا از آنها بیزارند می تواند دید بهتری به شما بدهد که چگونه کسب و کار خود را منطبق با آنها توسعه بدهید.

آشنایی با کافی‌من های محلی

زمانیکه تصمیم گرفتید چه نوع قهوه هایی را در کافی شاپ خود سرو کنید، بهترین توصیه این است که به جستجو تعداد زیادی کافی من ها در منطقه زندگی خود بروید.

شما می توانید بصورت آنلاین جستتجو کنید یا از اطرافیان که در این کسب و کار هستند نظیر صاحبان کافی شاپ ها، باریستا ها سوال کنید.

یک لیست کوچک برای خود تهیه کنید و شروع به دیدار از کافی من ها نماید. ممکن است از آنها خوشتان بیاید و از آنها بخواهید قهوه شان را برای شما سرو کنند.

تصمیم درباره انتخاب های منو

معمولا منو کافی شاپ برگرفته از محصولاتی است که مطابق با خواست و علاقه مشتری و رقبای موجود می باشد. برای مثال، اگر شما تصمیم به سرو ساندویچ ها در کافی شاپ خود را دارید، امکان دارد در خیابانی که کافی شاپ شما قرار دارد یک ساندویچی یا کبابی وجود داشته باشد.

شما باید ساندویچ های خاص را در منوی خود بگنجانید تا از رقابت مستقیم با دیگر رقبا جلوگیری نمایید.

نکته دیکر این است که انتخاب های منو کافی شاپ اثر مستقیم بر روی تجهیزاتی که باید خریداری کنید، فضای مورد نیاز، و صد البته بر روی سرمایه اولیه برای شروع کسب و کارتان دارد.

تمرکز بر مزایای بازار رقابتی

مزایای رقابتی بسیار برای موفقیت کسب و کار شما حیاتی می باشد. درست مانند دیگر کسب و کارها، در کار شما نیز یک محصول تولید می گردد یا خط تولید آن وجود دارد.

محصول شما هر چه که باشد، شما باید تصمیم بگیرید که چه مواردی هستند که می توانید خاص تر و بهتر به مشتریان خود ارائه بدهید. توجه به مزیت های رقابتی برای رسیدن به موفقیت در بازار عمومی به شما کمک خواهد کرد.

بازدید از فروشندگان مواد غذایی محلی

همزمان با مشاهده کافی من ها و یادگیری درست کردن قهوه، بهتر است بازدید فروشندگان محلی مواد غذایی را در نظر داشته باشید. فروش غذا یا اسنیک ها ممکن است پایه اصلی کسب و کار کافی شاپ شما نباشد، اما همین موضوع سه اثر مهم دارد:

 • سبب ایجاد یک یا چندین درآمد می شود
 • گزینه های بیشتری در اختیار مشتریان تان قرار میدهید.
 • مشتریان جدید برایتان می آورد.

واقعیت این است که شما می توانید خوراکی های زیادی در کنار قهوه سرو کنید که شامل: کلوچه ها، انواع کیک ها، مافین ها، و غیره میباشد. البته که نیازی به پخت کیک و کلوچه ها در کافی شاپ خودتان نیست

نوشتن برنامه کسب و کار کافی شاپ

نوشتن برنامه کسب و کار کافی شاپ شما را از یک سخنگوی صرف به یک عملگرا واقعی تبدیل می کند و برنامه نوشته شده شما محسوس تر و قابل لمس تر خواهد شد.

بسیاری از مردم بر این باورند که به سادگی می توانند به یک ایده بدون طرح مشخص و فقط داشتن مسیر ذهنی، کافی شاپ خود یا هر کسب و کار دیگری را راه اندازی نمایند.

این موضوع ممکن است تا حدی درست باشد، اما مطمئنا  همه موارد و شانس ها را نمی توانیم در ذهن خود داشته باشیم. و همین امر ریسک و خطر زیادی برای کسب و کار شما به همراه دارد.

انتخاب یک نام و راه اندازی وب سایت

یکی از بهترین روش هایی که انگیزه ای بیشتری به شما در شروع کافی شاپ میدهد، انتخاب یک نام برای وب سایت است.

شما می توانید طرح کلی خود را با یک طراح وب سایت در میان گذاشته و از او برای طراحی وب سایت حرفه ای مشاوره بگیرید. برای شروع کار خود بصورت آنلاین نیاز به نام دارید که از آن برای نام دامین استفاده شود

صحبت با مشاور کافی شاپ

آخرین توصیه این است که از یک مشاور کافی شاپ مشاوره بگیرید. یا صاحبان کافی شاپ های مختلف دیدار کنید و از آنها سوالاتی در این زمینه بپرسید، مانند: اینکه آنها چگونه کار خود را شروع کرده اند؟ یا چه اشتباهاتی در شغل خود داشته اند؟

https://succourad.com/?p=23044
پیشنهاد براساس سلیقه شما

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید