به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
حالت تدافعی

مشاوره اصول مذاکره | حالت تدافعی زبان بدن یا احساس سرما

وقتی کسی از چیزی در کلام شما ناراحت شود یا حس عدم موافقت و یا خطر کند، معمولا زبان بدن یک حالت تدافعی را به خود خواهد گرفت. دست به سینه نشستن، تکیه به عقب و فاصله گرفتن، یا حتی روی هم انداختن پاها میتواند نشانه ای از این نوع زبان بدن باشد.

ممکن است فرد کماکان حین دست به سینه شدن، لبخندی مصنوعی بر لب داشته باشد. به هرحال به محض دیدن این زبان بدن، باید آگاه باشید. در حقیقت ضمیر ناخودآگاه فرد مقابل سعی دارد با دست به سینه نشستن، در نگاه خودش، فرد را بصورت نمادین، از آسیب شما مصون نگاه دارد !

خیلی از مردم ادعا می کنند که تدافعی نیستند اما چون احساس سرما می کنند، دست ها و پاهای خود را روی هم قرار می دهند. این توجیه اغلب برای سرپوش گذاری است و مشاهده تفاوت بین یک حالت تدافعی با حالت شخصی که احساس سرما می کند، جالب است.

در وهله اول، شخصی که می خواهد دست هایش را گرم کند، آن ها را معمولاً زیر بغل قرار می دهد نه زیر آرنج ها، که در حالت تدافعی دیده می شود.

دریافت خدمات منتورینگ کسب و کار (بیزینس منتورینگ) 

دوم، زمانی که شخصی احساس سرما می کند، دست هایش را شاید به حالت نوعی بغل کردن بدن درآورد و هنگامی که پاها روی هم قرار گرفته اند، معمولاً صاف و محکم اند و به هم فشار می آورند. برخلاف حالت پاها در حالت تدافعیکه راحت تر روی هم قرار گرفته اند.

افرادی که عادت دارند پاها و دست های خود را روی هم قرار دهند، ترجیح می دهند بگویند احساس سرما یا ناراحتی می کنند تا اینکه حالت تدافعی یا نگران یا خجالتی خود را تایید نمایند.

Picture of دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور