به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مشاوره اصول مذاکره | زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در اولین مناظره انتخاباتی

مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ بهمراه ملانیا ترامپ در حالی تیتر تمامی اصحاب رسانه ها گردید، که وضع نابسامان همسایگان ما بخاطرعملکرد سیاست غلط ایالات متحده امریکا همچنان نابسمان است و جنگ و خونریزی همه جا را پرکرده است.

با توجه به حمایت ۱۰۰درصدی باراک اوباما از هیلاری کلینتون این مناظره لقب پربیننده‌ترین مناظره تاریخ انتحابات این کشور و حتی جهان را از ان خود نمود.

«سی ان ان» کمپانی «نیلسون» اعلام کرده است، ۸۴ میلیون نفر از طریق ۱۳ شبکه تلویزیونی آمریکایی نخستین مناظره دو نامزد حزب دمکرات و جمهوریخواه را مشاهده کردند.

باید یاد آور شوم که شرکت بزرگ نیلسون که دفتر ان در بریتانیا است، یک شرکت بین المللی در حوزه فن اوری اطلاعات و اندازه گیری است.

زبان بدن فوق العاده جذاب و در عین حال حرفه ای هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ کاملا موضوع آموزشی خوبی است.

شاید نکته جالب، لو دادن سیاستهای جنگ طلبانه و حماقت ها و کشتارها و…. دیگر بود تا آنجا که یکی از مردم ایالات متحده در توییتر نوشت بود که بعد از دیدنِ مناظره، تنها به یک نتیجه رسیدم؛ و آن این که باید برای ادامه زندگی، به استرالیا بروم.

«دیوید پلووف» استراتژیست برتر تیم اوباما در دو دوره رقابت های انتخاباتی نیز در مورد مناظره شب گذشته اینگونه گفت که: کلینتون در مقایسه با ترامپ حضور بهتری داشت بخصوص وقتیکه در مورد حرفه پدرش صحبت کرد و ترامپ را به دلیل خودداری از شفافیت مالی مورد پرسش قرار داد.

از سالهای دور این را به خوبی فراگرفتم که رقیب را نباید گوشه رینگ برد و خود نیز گوشه رینگ نرویم امروز ترامپ کلینتون را به گوشه رینگ برد اما….

هیلاری کلینتون با قدمهای محکم و استوار با لباس سراپا قرمز و ارایش نسبتا خوب و با کفشهای پاشنه بلند و مشکی به سمت رقیب خود گامهای بلند و استواری بر می داشت شانه‌هایش کاملا به عقب رفته و سینه خود را کاملا جلو داده بود و با لبخندی بر لب و با اعتماد بنفس هرچه تمامتر هرچند میشد علائم استرس را در صورت و حرکاتش کاملا لمس کرد و احساس نمود و کاملا مشخص بود با این لباس قرمز میخواهد چه انجام دهد، اما خوب است روانشناسی رنگ لباس قرمز تند یک دست هیلاری را هم واکاوی کنیم.

رنگ قرمز گرمترین رنگها می باشد. قرمز به عنوان مادر رنگها در نظر گرفته می شود. در برخی از زبانها، کلمات قرمز و رنگی مترادف هستند و در برخی دیگر، قرمز و زیبا مترادف هستند.

رنگ قرمز، رنگ انتخابی بیشتر روانشناسان برون گرا و یکی از گزینشهای ویژه مردان می باشد.

دریافت خدمات کوچینگ کسب و کار (کوچ بیزینس /بیزینس کوچ) 

در حالت منفی؛ رنگ قرمز، مفهوم خشم و عصبانیت را می رساند. افرادی که تمایل به پوشیدن لباس قرمز دارند، جاه طلب،محرک و پرانرژی هستند.

آنها تمایل دارند افرادی خیلی موفق، شجاع، برونگرا باشند که می تواند آنها را رهبران خوبی بسازد. از آنجایی که رنگ قرمز توجه را به خود جلب می کند از آن برای خط کشیدن تکالیف و امتحانات دانش آموزان و یا برای نشان دادن اینکه یک محصول زیر قیمت فروخته می شود استفاده می گردد.

هیلاری کلینتون کاندیدای دموکرات درباره توافق هسته ای با ایران گفت: بسیار مهم است که ما به شرایط جهانی توجه داشته باشیم. من نسبت به توافقی که درباره برنامه هسته‌ای ایران حاصل شده راضی هستم.

مناظره نامزدهای دمکرات (هیلاری کلینتون) و جمهوری خواه (دونالد ترامپ) انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حول سه محور اساسی سیاست، اقتصاد و امنیت به مدت ۹۰ دقیقه در دانشگاه هافسترا ایالت نیویورک بامداد سه شنبه به وقت تهران و دوشنبه شب به وقت آمریکا برگزار شد.

این مناظره ۹۰ دقیقه ای از شش بخش ۱۵ دقیقه ای تشکیل شده بود و سوالها پیرامون جهت گیری آمریکا، دستیابی به موفقیت و تامین امنیت آمریکا بود.۳۰ دقیقه به بحث در مورد هر یک از موضوع های مناظره اختصاص خواهد داشت.

گرداننده مناظره هر بخش ۱۵ دقیقه ای را با یک سوال آغاز کرد و هر نامزد دو دقیقه فرصت پاسخگویی داشت. نامزدها می توانستند در مورد پاسخ رقیب خود نیز اظهار نظر کنند. گرداننده مناظره می توانست از فرصت باقیمانده برای طرح سوال های دیگر استفاده نماید.

روزنامه آمریکایی «هیل» با انتشار نتایج اولیه نظرسنجی خود، نوشت که براساس نظرسنجی از ۱۶ هزار نفر، تاکنون «دونالد ترامپ» با ۵۱ درصد، از هیلاری کلینتون با ۴۳ درصد آرا پیش است و در این میان، ۶ درصد از پرسش شوندگان بر این باورند که مناظره، در دور نخست به تساوی انجامید.

در حالی که نویسنده این مقاله، بعنوان محقق و مدرس مذاکره و زبان بدن در کشور بسیار به پیروزی هیلاری کلینتون معتقدم چراکه امروز یک شومن تمام عیار و کاملا آ»وزش دیده زبان بدن مقابل یک زن سیاستمدار که سالها سکان دار بازیهای سیاسی بوده و هست این آمارها را برعکس و غلط می دانم. در مقابل این آمار شاید بد نباشد یک آمار دیگر را هم برایتان بیان کنم

CNN  روز سه شنبه و اندکی پس از پایان مناظره ۲۶ سپتامبر (برابر با پنجم شهریور ماه) گزارش داد: هیلاری کلینتون با ۶۲درصد آرا در برابر ۲۷درصد آرای ترامپ برنده این مناظره اعلام شد.

CNN گزارش داد این نظرسنجی مشترک که با موسسه ORC درارتباط با نخستین مناظره دونامزد ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا بعمل آمد از مخاطبانی که این مناظره را شاهد بودند، صورت گرفت و در ادامه اعلام نمودند که ۵۱ درصد از مخاطبان این مناظره هیلاری کلینتون را در زمینه مدیریت اقتصادی بهتر از ترامپ که تنها ۴۷درصد آرا را بدست آورد، نموده اند.

در همین حال، CBC هم نظر سنجی انجام داده و اعلام نمودند که مناظره نتوانسته تاثیر چندانی بر نظر آن دسته از رای دهندگان آمریکایی بگذارد که هنوز درباره رای دادن به ترامپ یا کلینتون مردد هستند.

آنها این نظرسنجی را در میان آن بخش از رای دهندگان انجام داده که نمی‌دانند به کلینتون رای دهند یا ترامپ و برای مشخص شدن موضع‌شان منتظر برگزاری مناظرات دیگر هستند.

نشریه TIME هم اعلام نموده که تا این لحظه ، دونالد ترامپ با ۵۹ درصد آرا برنده نخستین دور مناظره ۲۶سپتامبر برابر با پنج مهرماه است.

این درحالی است که، هیلاری کلینتون دراین نظرسنجی تاکنون ۴۱درصدآرا را به دست آورده است که با توجه به نزدیکی ترامپ با این نشریه زیاد نظرسنجی آنان مورد اطمینان نبوده و نیست.

امروز حرکات حرفه ای زبان بدن این دو نظر مرا بسیار جذب نمود و ترامپ از لحاظ زبان بدن برتری محسوسی نسبت به هیلاری کلنتون داشت.

اما هوشمندانه جواب دادن و تفکر چند بعدی این زن سیاستمدار راه را بر ترامپ بطور کل مسدود نمود تکنیک دست خاص و آرمیتاژ حرکات در ترامپ محسوس بود در مقابل پوشش آرایش و زیور آلات هیلاری کلینتون و کفش مشکی پاشنه بلند او بسیار حرفه ای به نظر می‌رسید.

دکترعلی قوامی | منتور کسب و کار حتما بخوانید : نکات کلیدی و مهم قابل تشخیص از زبان بدن دیگران 

هیلاری کلینتون مخصوصا چشمهایش را با پلک زدن معنادار و ترکیب سرعت پلک بهم زدن و لبخندهای مستمر کنترل، هدایت و رهبری می‌کرد.

اما ترامپ مثل یک گاوچران و یک شومن سخنرانی‌های خود را پیش میبرد کاملا تهاجمی بود تکنیکهای ترکیبی تک دست و تکنیک‌های انگشتی برای برنامه ریزی عصبی کلامی بینند گان هم دیدنی بود اما ظاهرا نتوانست با همه این زرنگی‌ها و شومن بازیهایش زیاد از هیلاری جلو بیفتد.

یکی از رفتارهای فوق العاده حرفه ای این دو سیاستمدار در بدو ورود بود که با لبخند سیاستمدارانه با هم دست دادند و ترامپ سعی کرد از برتری قدو قامت خود حداکثر استفاده را ببرد و دست را در محدوده بدن خود نگاه داشت و ضدحمله هیلاری که کاملا با اعتماد به نفس هرچه تمامتر دست خود را دراز نمود و با زبان بدن فریاد زد ترامپ من به هیچ وجه از تو نمی‌ترسم و این تو هستی که باید از من به شدت بترسی؟

ارتباط چشمی، چرخش سر و آهنگ شیرین تر هیلاری کاملا مشهود بود در حالیکه ترامپ فقط با داد زدن و تحکم آمیز صحبت کردن قصد اعمال قدرت و نفوذ و…. خود را داشت که موفق نبود او زیادتر از هیلاری حرف زد و بارها حرف هیلاری را قطع کرد اما هوشمندانه این زن سیاستمدار خود را کنترل نمود.

نکته مهم دیگر در این مناظره تهدید و تاکید هیلاری به افشاء صورتحساب مالیاتی ترامپ بود که با یک تکنیک تحکم و ترکیب زبان بدن و فوری ترامپ مبنی بر اینکه زمانی صورتحساب مالیاتی خود را افشاء مینمایم که شماهم لیست ایمیلهای شخصی خود را که پاک کردی افشاء نمایی ؟ این رفتار نشان داد که همیشه می توان در زمان بحران از تکنیک سوال را با سوال جواب دادن بهره برد.

در مقابل پوشش هیلاری که کاملا فیکس و برازنده اندام این زن بود، کت ترامپ چنگی به دل نمی زد و آستین های او کاملا چروک بود، اما چرا ترامپ رنگ ابی را انتخاب کرده بود؟

به نظر می رسد دونالد ترامپ هم امروز برای کاستن از تشنج خود و ارام جلوه دادن وضعیت، از رنگ آبی استفاده کرده است اما شاید بد نباشد تفسیر رنگ ابی که امروز ترامپ از آن استفاده کرد بود را هم با هم مروری داشته باشیم.

رنگ آبی خواص زیادی دارد. آرام کننده، تسکین دهنده و صلح طلب است. همچنین خلاقیت و تحرک را در انسان فعال می کند.

بهداشت، طراوت، خنکی و پاکی از خصوصیات جدانشدنی آبی هستند، به طوری که در مواد شوینده و بهداشتی هم از رنگ آبی استفاده می شود؛ مثلا در پودرهای پاک کننده با دانه های آبی رنگ، شیشه شوی، مایع های نرم کننده و انواع صابون. درپرچم بسیاری از کشورها و همچنین ملل متحد هم از رنگ آبی استفاده شده که نشانه صلح و دوستی است.

از نظر روان شناسی رنگ آبی بیش از رنگهای دیگر موجب آرامش می شود و باعث رفع خستگی روحی و جسمی است و اعتماد به نفس و احساس امنیت را تشدید می کند.

افرادی که به رنگ آبی علاقه مند هستند، عناصر آب و طبیعت را دوست دارند و بسرعت متوجه اشتباهات دیگران می شوند.

Picture of دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور