به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دست در پشت

مشاوره اصول مذاکره | معنای هر دو دست در پشت سر در زبان بدن

بردن دست به پشت معمولا نشان‌دهنده‌ی سطوحی از اعتماد به نفس است، زیرا در این حالت بالاتنه کمی جلو می‌آید و بخش‌های حیاتی بدن نمایان می‌شوند. این حرکت غالبا در مردان دیده می‌شود، و با این‌که همیشه بهتر است دستان‌تان در معرض دید قرار دهید، ولی اگر نتوانید اعتماد به نفس‌تان را از طریق دست‌ها نشان دهید، استثنائا می‌توانید این حرکت را انجام دهید.

بسیاری از آدم‌ها هنگامی که به این حالت دیده می‌شوند، احساس رنجش و ناراحتی می‌کنند. زیرا حس لخت بودن در آن‌ها ایجاد می‌شود.

بردن هر دو دست در پشت سر شاخص متخصصینی مانند حسابرس ها، وکلا، مدیران فروش، روسای بانک و یا افرادی است که احساس مطمئن بودن به خود، برتری یا تسلط راجع به مساله ای می کنند. اگر قادر به خواندن فکر او بودیم، احتمالاً چیزی مثل این می گفت: من پاسخ همه پرسش ها را دارم، یا شاید روزی به زرنگی من بشوی یا حتی همه چیز تحت کنترل است.

این علامت همچنین توسط فردی از تیپ همه چیزدان استفاده می شود و خیلی از مردم وقتی که با چنین حرکتی روبرو می شوند، احساس ناراحتی می کنند. وکلا اغلب در جمع همکاران خود از این حرکت استفاده می کنند تا نشان دهند که مطلع و دانا هستند.

دکترعلی قوامی | منتور کسب و کارحتما بخوانید: تشخیص حرکات تصمیم گیری با زبان بدن

مردی که در تصویر بالا دیده می شود، این علامت را همراه با حالت قفل پا به شکل 4  لاتین استفاده کرده  که نشان می دهد او نه تنها احساس برتری می کند بلکه احتمالاً مایل به بحث و مشاجره نیز می باشد.

تحقیقات انجام شدن در خصوص این علامت نشان داد که در یک شرکت بیمه خاص، 27 نفز از 30 مدیر فروش به طور مرتب از این علامت در حضور کارکنان یا زیردستان استفاده می کردند اما به ندرت در حضور مافوق خود آن را مورد استفاده قرار می دادند. هنگاهی که با مافوق خود بودند، همین مدیران از مجموع علائم تدافعی و سلطه پذیر استفاده می کردند.

دریافت خدمات کوچینگ کسب و کار (کوچ بیزینس / بیزینس کوچ ) 

تصویر دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور