0

مشاوره بازاریابی، مشاوره فروش و برندینگ (Marketing & Selling)

مشاوره بازاریابی و فروش

هر چند کارآفرینان و بنگاه های اقتصادی بدون دریافت مشاوره فروش و یا بازاریابی فروش نیز قادر به حل مشکلات خود هستند و بعبارت ساده تر؛ توانایی تفکر، تحلیل، تصمیم گیری، اقدام و تغییر رفتار و یا افزایش درآمد را دارا می باشند، اما ممکن است در این مسیر پرچالش دچار اشتباه شده و یا درصورت تصمیم گیری درست، سرعت اجرای تصمیمات آنها بسیار کُند بوده و زمان و انرژی زیادی از آنها بگیرد.

این امر در حالی است که یک مشاور بازاریابی مجرب می‌تواند با ارائه مشاوره ی مربوط به کسب و کار و سپس مشاوره فروش به ایشان در هریک از مراحل مختلف فوق کمک نماید تا پس از راه اندازی کسب و کار ، خوب فکر کرده، درست تصمیم گرفته و به خوبی عمل نموده و فرآیند تغییر رفتار و بهبود مشکلات، سرعت بخشد و از هدر رفت سرمایه های زمانی و مالی جلوگیری نماید تا در نهایت توان پیش‌بینی، ارزیابی و بهبود تغییرات رفتاری را بالا ببرد.

خدمات تخصصی ترجمه

به کمک شبکه مترجمین کسب و کار ساکوراد، با خیال راحت به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر کن!​

مشاوره فروش و بازاریابی فروش چیست؟

مشاوره برندسازی، مشاوره بازاریابی و یا مشاوره فروش همگی حرفه های بسیار هوشمندانه ای هستند که اصول و مبانی تحلیل را بخوبی درک کرده و با تخصصی فراتر از سایر افراد، درک می کنند که چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در مشتریان هدف و نیز بهبود استراتژی ها می شود. 

درصورتی که بدانید چه پیامی برای تبلیغ دارید، باید یک شرکت تبلیغاتی را برای ایجاد تبلیغات استخدام کنید. آنها تیم های فوق العاده خلاق متشکل از مدیران هنری، تولیدکنندگان محتوا و طراحان گرافیک را دارند که به شما کمک خواهند کرد تا با یک آگهی تبلیغاتی، پیام را به روشی جذاب منتشر کنید. 

در واقع هدف مشاوره برندسازی، بازاریابی و فروش آن است که بستری فراهم آورد تا کارآفرین به شناخت نقاط قوت و ضعف خود، مشکلات پیش رو، کشف فرصت‌ها و تهدیدهای بازار دست یابد.

افزایش درآمد با کمک مشاوره فروش

مشاور برندسازی، بازاریابی و فروش کیست؟

مشاوره فروش و بازاریابی قادر است به کسب و کارها در تهیه، تدوین و اجرای انواع کمپین بازاریابی فروش Sales & Marketing Campaign و همچنین طرح پلن جامع بازاریابی و فروش Sales & Marketing Plan کمک کند.

مدتها لازم لازم است تا یک متخصص برندینگ و بازاریابی، تحصیلات تخصصی و دانشگاهی خود را در این حوزه ارزشمند به پایان رسانده و تجارب گرانمایه‌ای در دنیای واقعی کسب و کار کسب نماید.

مشاوران زبده برندینگ و بازاریابی معمولا پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی سالهای متمادی در بخشهای مختلف کارشناسی، سرپرستی و مدیریت ارشد بازاریابی و فروش فعالیت کرده و کسب تجربه نموده اند.

بنابراین پس از گذشت یک دهه از تجارب مدیریتی حرفه ای، معمولا استخدام دائم و تمام وقت این متخصصان برای کسب و کار های استارت آپی و نوپا – هزینه بالایی داشته و در اغلب موارد، مقدور نیست. در نتیجه بسیاری از کسب و کار ها در دنیای پرتلاطم تجارت امروز، تنها قادرند از خدمات مشاوران حرفه ای بازاریابی و فروش بصورت پروژه ای و یا ساعتی بهره‌مند شوند.

مشاوره فروش ، مشاوره بازاریابی ، آموزش تکنیک های بازاریابی حرفه ای و فروش برای افزایش درآمد و آموزش روش های مذاکره با مشتری از تخصص های مشاوران ساکوراد می باشد. جهت مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاور بازاریابی ، فروش و برندسازی چه وظایفی دارد؟

 مشاور به بنگاه اقتصادی کمک می‌کند تا استراتژی بازاریابی خود را برای رشد سودآور، بهینه نماید. این مشاوران، مدیریت کار را با ترسیم دیدگاههای مشتریان، بازار،و محیط های درون و برون سازمانی به اجرا در می آورد.

مشاوره فروش، برندینگ و بازاریابی به شما کمک می کند تا موقعیت، وضعیت رشد و سرمایه گذاری در برند های خود را برای تمایز و توسعه اقتصادی شناخته و از آنها حداکثر بهره برداری را نماید.

همچنین شما قادر خواهید بود به کمک مشاوره برندینگ و بازاریابی، نقاط تفاوت هر برند تجاری را بهتر بشناسید، بینشی برای رشد سهم، بهبود جایگاه یابی و هدف گذاری شفاف تر برای بخش های مختلف مشتریان کسب کنید.

یک مشاور برندسازی و بازاریابی مجرب به برندهای مطرح اندیشیده و سپس به کمک ابزارهای تحلیلی، پتانسیل بازار را در نظر گرفته و برای دستیابی به اهداف بزرگتر، استراتژی مناسب را تدوین می کند.

در طی این فرایند، مشاوره فروش و بازاریابی پیروی از رسالت شرکت را تضمین کرده و موفقیت، سنجش استراتژی و پیگیری نتایج آن استراتژی را هنگام اجرای یک برنامه (پلن) جامع بازاریابی، ارزیابی می کند.

چه زمانی به یک مشاوره فروش نیاز داریم؟

معمولا بنگاههای اقتصادی تمایل دارند نسبت به استخدام یک مشاور بازاریابی اقدام نمایند تا دائما در حال تحلیل رقبا و مشتریان باشند. جالب آنکه، نیاز به مشاوره فروش و بازاریابی معمولا بر اساس ماهیت تجارت، صنعت و اندازه شرکت متفاوت است. در ادامه به مشاوره بازاریابی در مشاغل مختلف می پردازیم:

مشاوره فروش در استارتاپ ها و مشاغل کوچک

مشاغل کوچک و استارتاپ ها معمولا توانایی استخدام متخصصان بازاریابی تمام وقت را ندارند و معمولا از فارغ الحتصیلان تازه وارد در این رشته استفاده می کنند. مشاوره فروش و بازاریابی می تواند به صورت زیر در تنظیم استراتژی های بازاریابی به استارتاپ ها کمک کند:

– تجزیه بازاریابی مورد نیاز برای استقرار نام تجاری در بازار هدف

– انجام تحقیقات بازار و ساخت ماژول تجاری

– بررسی کانال های مختلف بازاریابی و تکنیک های تبلیغاتی

– کمک به طراحی سفر مصرف کننده و توسعه محصول

– راه اندازی کانال های مختلف بازاریابی و فروش

 

مشاوره فروش در برندهای متوسط

کسب و کارها و شرکتهای متوسط، معمولا تیم ها و یا آژانس های بازاریابی اختصاصی خود را دارند. استخدام مشاور بازاریابی و استفاده از خدمات مشاوره فروش در این گونه شرکت ها می تواند در انجام ماموریت های اصلی زیر به شرکت کمک کند:

– ارائه چشم اندازهای خارجی و بررسی چالشهای درونی شرکت

– بررسی فرصتهای بازار

– بازسازی و بهینه سازی فرآیند سازمانی

– مشاوره در حوزه مدیریت استراتژی های بازاریابی

– تهیه نقشه راه برای بهبود عملکرد و بازگشت سرمایه

– استفاده از تخصص های موجود در تیم بازاریابی شرکت

– ارائه دیدگاه های نوین از شخصیت مشتری و بازار

– تجزیه و تحلیل جامع بازار

 

تیم حرفه ای ساکوراد ارائه دهنده بهترین خدمات مشاوره از جمله مشاوره کسب و کار  ، مشاوره فروش ، مشاوره حقوقی ، مشاوره مالی و … می باشد. جهت دریافت خدمات مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره فروش

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

مهارت های مشاور بازاریابی مجرب جهت ارائه مشاوره فروش و بازاریابی

از آنجا که مشاور بازاریابی و فروش بسته به شرایط کسب و کار به مهارتها و توانایی های متفاوتی نیاز دارد. بنابراین، یک مشاور با تجربه می بایست در زمینه مشاوره فروش و بازاریابی ۶ مهارت اصلی داشته باشد تا بتواند نقش خود را به طور موثر ایفا کند:

۱- شناخت بازار

۲- شناخت مشتری

۳- تفکر استراتژیک

۴- تسلط بر کانال های بازاریابی

۵- تسلط بر فناوری

۶- مدیریت عملکرد

برندسازی چیست و چه تاثیری در بازاریابی و فروش دارد؟

برندینگ یا  برندسازی به معنای آن است که شما بتوانید برند خود را به مخاطبین تان معرفی نمایید. در واقع برند سازی یعنی تلاش برای رسیدن به معروفیت و محبوبیت. این کار معمولا برای اشخاص یا کسب و کارها و با هدف شهرت و اعتبار انجام میشود. روش های گوناگونی برای برندسازی وجود دارد که هدف کلی آنها آگاهی بخشیدن به عموم در مورد نام و برند شما است.

شاید برای خیلی از افراد این سوال پیش بیاید که برندینگ در بازاریابی چه نقشی دارد و تا چه حد تاثیرگذار است. اصولا برندسازی در دو سطح بازارهای صنعتی و بازارهای مصرفی انجام می‌شود که هرکدام از آنها از قواعد و اصول مشخصی پیروی میکنند. در واقع یکی از مواردی که در هنگام ارائه خدمات مشاوره فروش جهت افزایش فروش پیشنهاد می شود برندسازی است.

همه ما میدانیم که امروزه و در عصر حاضر صنعت و تجارت بین الملل هم مانند خیلی از موارد دیگر با سرعت در حال پیشرفت است. از این رو برندها دیگر به یک کشور و یک جامعه محدود نمیشوند و باید به وسیله ساخت یک برند موفق به تمام دهکده جهانی خدمت رسانی کرد.

مشاوره برندینگ چیست و چه وظایفی دارد؟

۱) مهمترین وظیفه مشاوره فروش یا مشاوره برندینگ یافتن راهکار مناسب برای حل مسائل و مشکلات شماست. 

۲) مشاور میتواند به واسطه تاثیری که برندینگ بر بازاریابی دارد، راه را برای فروش محصولات یا ارائه خدمات شما هموار سازد.

۳) اکثر مشاوران فروش و برندینگ در شرکت‌های مشاوره یا آژانس‌های تبلیغاتی مشغول به کار هستند.

۴) مشاوران به واسطه برندینگ با مدیران و برند‌های بزرگ در تعامل هستند.

۵) مشاوره برندینگ میتواند به شما کمک کند تا راهبردهایی که با کسب و کارتان متناسب است را در پیکره برند خود ایجاد نمایید.

۶) راهنمایی های مشاور میتواند باعث فروش بهتر کالایی که در بازار دارید یا کالایی که می‌خواهید به بازار عرضه کنید، گردد.

۷) مشاوره برندینگ از ابتدا تا انتهای ساخت یک برند موفق در کنار شما خواهد بود و برای رسیدن به نتایج بهتر، مشاوره های لازم را به شما ارائه میدهد.

مشاوره برندسازی چه تاثیری در تصمیم‌گیری شما دارد؟

مشاوره فروش یا مشاوره برندینگ (برندسازی) نقش مهمی در تصمیم گیری های شما دارد و با مشاوره های صحیح تاثیر بسیاری بر تصمیم‌ها و انتخابات شما میگذارد. زمانیکه برای ساخت یک برند یا توسعه آن اقدام میگردد، باید متناسب با آن تصمیم‌هایی اتخاذ نمود که ممکن است برخی از آنها به موفقیت بی انجامد و برخی دیگر شکست و ضرر و زیان‌ را در پی داشته باشد. مشاوره برندینگ به واسطه دانش، مهارت و تجربیاتی که در این زمینه دارند، به شما کمک میکنند که همواره تصمیم های درستی بگیرید و همچنین راه رسیدن به موفقیت را برایتان روشن و هموار میسازند. معمولا این دسته از مشاوران مدرک کارشناسی مربوط به انجام این کار را دارند و با تکیه بر آن، راه رسیدن به موفقیت شما را طی مسیر برندسازی آسان می‌نمایند. حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که برندسازی و مدیریت یک برند بزرگ نیازمند تبحر و تخصص است و همینطور صرف زمان و هزینه‌ های لازمه. که برای رسیدن به موفقیت هرچه بهتر، امری ضروری میباشد.

مسیریابی شغلی
دیدگاه کاربران
 • رضا محسنی ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید
  من حدودا چند ماه پیش کار استارتاپی خودم که در زمینه آموزش حسابداری و فروش نرم افزار حسابداری هست را راه اندازی کردم اما برای فروش دچار مشکل هستم بعضی از دوستانم به من پیشنهاد دادند که برای تبلیغات از تراکت استفاده کنم و بعضی هم به من گفتن که بازاریاب استخدام کنم البته با محدودیت مالی هم مواجه هستم نمی دانم بتوانم بازاریاب با دستمزد کم پیدا کنم یا خیر.
  می خواستم از شما به عنوان مشاوره فروش راهنمایی بگیرم و بدونم که شما چه روشی پیشنهاد می کنید که سریع تر بتوانم به نتیجه برسم؟

  • سلام جناب محسنی عزیز
   بنده بعنوان فردی که سالهاست در عرصه ارائه خدمات مشاوره بازاریابی و فروش به استارتاپها و شرکتهای دانش بنیان در حال فعالیت است باید خدمت شما عرض کنم:
   اولاً: پیش از شروع کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار (خانگی، اینترنتی و …) می بایست ابعاد مختلف ایده استارتاپی خود (دسته بندی مشتریان، ارزش پیشنهادی برای هر دسته، نحوه دسترسی به هر دسته و …) را به دقت بررسی و تاحد امکان پیش بینی و در بوم کسب و کار (bmc) پیاده سازی میکردید.
   دوما: برای بهره گیری از خدمات بازاریابان حرفه ای، می توانید حق الزحمه ایشان را بصورت پورسانت از فروش آن بازاریاب پرداخت کنید.
   سوما: میتوانید با ایجاد قابلیت مشارکت در فروش (بازاریابی مشارکتی: affiliate marketing) برای کاربران نرم افزار خود، کاربران یا بازدیدکنندگان نرم افزار خود را به بازاریاب تبدیل کنید.
   ایام به کام

 • آواتار
  بهاره اسدپور ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

  سلام به همه مشاوران عزیز ساکوراد
  حدود ۶ ماهه که در یک تیم نتورک مشغول کار شدم و این کار رو خیلی دوست دارم و این تجارت رو قبول دارم اما هنوز نتونستم ورودی بگیرم. لطفا راهنماییم کنید.

  • سلام خانم اسدپور عزیز
   برای رفع این مشکل کافیست چند نکته مهم را برای در جذب افراد جدید در مدل بازاریابی شبکه ای مدنظر داشته باشید:
   ۱- جلسات ملاقات خود با افراد جدید را در محیط شرکت و با حضور افراد بالاسریتان انجام دهید. زیرا زمانیکه جلسات در محیطی خارج از شرکت انجام شود، تاثیرگذاری شما بر فرد مقابل کاهش خواهد یافت.
   ۲- محیط جلسه را آرام، اما با انرژی مثبت نگه دارید.
   ۳- پیش از شروع جلسه، خصوصیات فردی دوستتان را در ذهن خود مرور کرده و به فرد بالاسریتان هم آنها را توضیح دهید.
   ۴- سعی کنید شناخت خوبی از دغدغه های ذهنی فرد مقابل بدست آوردید تا با کمک بالاسری خودتان، پاسخ مناسبی برای آنها پیدا کنید.
   ۵- در تمام طول جلسه نشان دهید که در حال بیان فرصتی عالی برای طرف مقابل هستید و بصورت برنده-برنده قرار است انجام شود.
   ۶- بدون استرس به حرف های دوست تان آرام و دقیق گوش کرده و در مقابل وی جهبه نگیرید. سعی کنید در تمام طول جلسه، تمرکز و خونسردی خودتان را حفظ نمایید.
   ایام به کام

   • آواتار
    دکتر بنفشه سید کُباری ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

    با سلام و احترام
    از حمایت دکتر قوامی عزیز و پاسخ بسیار عالی شان برای خانم اسد پور عزیز فقط اضافه کنم که وقتی شما کار تیمی انجام می دهید، باید همه ی اعضا فعالیت داشته باشند، گاهی کارهای تیمی ما بازدهی اش از کار تک نفره کمتر می شود برای اینکه هر کسی انتظار دارد یکی دیگر آن کار را انجام دهد.
    لطفا بعد از مطمئن شدن از این موضوع درباره اینکه این کار شما چه دردی از مردم را حل می کند تمرکز بالایی داشته باشید، و خیلی ساده و راحت آن را با ابزار بازاریابی اعلام کنید، مردم محصولات و خدمات ما را نمی خرند، ارزشی را می خرند که دردشان را حل کند و یا کم رنگ کند.
    اگر مشاوره بیشتری نیاز بود، حتما کسب و کارتان را بیشتر توصیف کنید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار داده شود.
    با تشکر

 • آواتار
  مرضیه نامداری ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

  سلام
  خانمی هستم ۲۷ ساله و ساکن کرج. حدود یکساله بعنوان مشاور املاک مشغول به کار شدم و نتایج خوبی رو هم توی این مدت کسب کردم اما دوست دارم در حوزه شغلیم روز به روز بهتر بشم.
  میخوام بدونم توی این شرایط بد اقتصادی، از چه روشهای تبلیغاتی و بازاریابی میتونم کمک بگیرم تا تعداد مشتریهام بیشتر بشه؟ مرسی

  • سلام خانم نامداری عزیز
   همانطور که اشاره کردید، شرایط اقتصادی اغلب مردم در وضعیت بدی قرار دارد. به همین دلیل در شیوه انتخاب و تصمیم به خرید مشتریان، تغییر رفتار محسوسی ایجاد شده است. بنابراین علاوه بر استفاده از روشهای مختلف بازاریابی و تبلیغات، می بایست بر دو اصل صداقت و اعتمادسازی تمرکز بیشتری داشته باشید تا احتمال جذب مشتری افزایش یابد. زیرا زمانی مشتری از شما خرید می کند که بتواند به شما و صداقتتان اعتماد کند و به زبان ساده‌تر، شما را دوست خود بیابد.
   ایام به کام

  • آواتار
   دکتر بنفشه سید کُباری ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

   سلام خانم نامداری عزیز
   شما دقیقا به اعتماد سازی نیاز دارید برای اینکار از داستان های کسب و کار خودتان با مشتری هاتون استفاده کنید، مطمئنا در بنگاه های املاک هر روز صد داستان جدید حتی وقتی خریدی اتفاق نیفتاده وجود دارد، از اینستاگرام برای بازار هدفی استفاده کنید که زوج های جوان هستند و دنبال خانه، داستان های مشابه به زندگی خودشان آن ها را به شما علاقه مند می کند و اعتماد پیدا می کنند.
   از لینکدین برای بازار هدف شرکت ها استفاده کنید، شرکت های خوب در لینکدین اکانت دارند و وقتی شما هم راستا با آن ها از تخصص ها و تجربه ها حرف می زنید راحت تر به شما اعتماد می کنند.
   موفق باشید.

ارسال دیدگاه