0

مشاوره مدیریت و رهبری (Management & Leadership)

مشاوره مدیریت و رهبری

مشاوره مدیریت نوعی از خدمات مشاوره است که با هدف بهبود عملکرد مدیریتی، مورد استفاده سازمان‌ها قرار می‌گیرد.

مشاور مدیریت اغلب راه‌های بهبود کارایی سازمان را بررسی کرده و بهترین گزینه و راه حل را به مدیران ارشد پیشنهاد می‌کند.

مشاور مدیریت به مدیران در حوزه‌های مختلفی چون افزایش سودآوری، کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد، آنالیز فرایند، توسعه فناوری، مدیریت تغییر، تدوین استراتژی، توسعه محصولات یا روش استخدام و آموزش نیروی انسانی، مشاوره می‌دهد.

مشاوره مدیریت و رهبری چیست؟

بر خلاف سایر مشاوران که در یک حوزه خاص فعالیت می کنند مشاوره مدیریت به همه ی ابعاد یک سازمان می پردازد و در رابطه با همه ی این ابعاد مشاوره می دهد تا در نهایت عملکرد سازمان ارتقا پیدا کند. شاید تصور همه ی ما از مشاوره مدیریت این باشد که در شرایطی که یک سازمان و یا یک شرکت دچار بحران شده باشد می توان از این تخصص کمک گرفت. در حالی که باید گفت مشاوره مدیریت تخصصی است که باید در همه ی شرایط حتی در شرایط مطلوب مورد استفاده قرار گیرد تا سازمان را از انحراف از هدف ها مصون نگه دارد. بنابراین با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت مشاوره مدیریت نوعی خدمات مشاوره ای برای بهبود عملکرد یک سازمان می باشد.

 

در این کار تمام راه های موجود برای رسیدن به عملکرد مطلوب مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت بهترین گزینه انتخاب می شود. گزینه ی انتخاب شده باید بالاترین بازدهی و کمترین هزینه را برای سازمان مورد نظر داشته باشد. بهبود عملکرد در سازمان ها از آن جایی به وجود می آید که مشاور از زاویه ی دیگری که زاویه ای تخصصی است به مسائل نگاه می کند که خود مدیران سازمان ها به دلیل مشغله هایی که در سازمان دارند توانایی درک آن ها را ندارند و معمولا این زوایا از چشم آن ها دور می ماند. بررسی همه ی ابعاد از زاویه ای دیگر باعث می شود تا مشکلات سازمان بهتر دیده شوند و در نتیجه راه حل های بهتری برای آن ها انتخاب شود. راه حل های بهتر منجر به دریافت نتیجه ی مطلوب که هدف نهایی سازمان است، می شود.

 

مشاور مدیر با مدیر چه تفاوتی دارد؟

مدیر و مشاور هر کدام نقش متفاوتی را اجرا می کنند. یک مدیر، مسئولیت مستقیم اجرای امور و تصمیم ها را دارد. هر تغییری که در سازمان و یا شرکت اتفاق می افتد باید با دستور مدیر باشد. مشاور می تواند بر یک فرد، گروه یا یک سازمان تاثیرگذار باشد اما قدرت مستقیم برای ایجاد و تغییر و اجرای برنامه را ندارد.

یک مشاور مدیر می تواند، برنامه ها و پیشنهادهایی برای تمامی حیطه از جمله فعالیت های برنامه ریزی، ارائه توصیه های لازم، حمایت و پیشنهاد در امور مربوط به نیروی انسانی، مدیریت مالی، بازرسی، تحلیل سیستم، تحقیقات بازار، طراحی محصول، برنامه ریزی بلند مدت، اثربخشی سازمانی، امنیت توسعه منابع انسانی را انجام دهد اما اینکه این پیشنهادها اجرا شود یا خیر با دستور مدیریت می باشد.

اما نکته حائز اهمیت در این است با توجه به اینکه مشاور از اعضای سازمان نیست، با یک دید و نگرش خارج  از سازمان، تصویر روشنی از مشکل ارائه می دهد. به عبارت دیگر، دیدگاه مستقل مشاور، به سازمان کمک می کند تا بدون نگرانی از جهت گیری های احتمالی ذی نفعان سازمان، به دنبال طرح مسأله و یافتن راه حل آن باشد. امروزه برای رویارویی با ایده های جدید و پیشنهاد های بدون جهت گیری، استفاده از یک مشاور در سازمان ها و شرکت ها ضروری است. 

 

مسئولیت ها و نمونه وظایف مشاور مدیریت

وظایف یک مشاور مدیریت در حوزه های تخصصی مختلف و یا شرکت ها یا سازمان های گوناگون متفاوت است و به صورت مشخص بسته به نوع تخصص و حوزه ای دارد که مشاور در آن فعالیت می نماید. برخی از مشاوران در حوزه مدیریت مالی، برخی در حوزه کیفیت و گروهی دیگر در بخش رویکردهای استراتژیک سازمان به مشتریان خود مشاوره می دهند.

در زیر نمونه از وظایف یک مشاور در بخش های مختلف اشاره شده است.

– جمع آوری و سازماندهی اطلاعات لازم برای حل مشکلات مطرح شده از سوی کارفرمایان به منظور امکان یافتن راهکار مناسب برای حل آن ها

-انجام مصاحبه های فردی با کارکنان و مدیران رده های مختلف سازمانی و بازدید از بخش های مختلف سازمان برای تعیین روشها، ملزومات و یافتن راهکار مناسب و پیشنهاد به مدیران ارشد سازمان

-تحلیل اطلاعات مالی و غیره شامل درآمدها، هزینه ها، میزان دارایی ها و بدهی ها به منظور کسب شناخت دقیق از وضعیت مالی شرکت مورد مشاوره و یافتن بهترین راهکار برای مسایل مطرح شده از سوی مدیران مربوطه

-ارائه راه حل ها و شیوه های جایگزین به مدیران و کارفرمایان بر اساس نیازی که آنها اعلام می کنند

پیشنهاد سیستم ها، رویه ها و تغییرات سازمانی جدید (در صورت نیاز) : در بسیاری از موارد مشاور با تجربه و عالم می تواند اشکالات و نقاط ضعف و قوت سازمان را بهتر از مدیران شرکت ببیند و برای رفع آنها راهکار مناسب ارائه دهد. زیرا مدیران خود شرکت یا سازمان از داخل سازمان به سازمان خود نگاه می کنند ولی مشاور از بیرون به آن نظر دارد لذا بهتر می تواند در خصوص آن ارزیابی و قضاوت داشته باشد

ارائه توصیه ها و پیشنهادات به مدیریت از طریق ارائه حضوری یا گزارشات مکتوب :در سازمان های دولتی مشاوران عموما به صورت مکتوب نظرها و مشورت های خود را اعلام می کنند ولی در شرکت های خصوصی فرهنگ ارتباطی مشاور با مدیر عموما به صورت شفاهی و از طریق جلسات مذاکره می باشد.

مشورت با مدیریت در خصوص روند انجام تغییرات : پس از تصمیم گیری برای انجام یک تغییر در سطح سازمان، معمولا مشاور در کنار مدیریت سازمان (شرکت) فرایند تغییر را پیگیری و رصد می نماید تا اشکالات پروژه تغییر به خوبی مشخص و رفع شود.

مشاوره مدیریت و رهبری

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

مشاوره مدیریت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

مدیران در وهله‌ی اول به مشاوری اعتماد می‌کنند که مطمئن باشند حافظ اسرار سازمانشان است. همچنین از قابلیت‌ها و مهارت و دانش آن فرد آگاه و راضی باشند و بدانند که مستعد یادگیری روش‌ها و متدهای جدید و کاربردی است. همچنین فرد باید در این زمینه تحصیلات مرتبط و یا سابقه‌ی کاری درخوری داشته باشد. مشاوره مدیریت بر چند نوع است: مشاوره مدیریت منابع انسانی، مشاوره مدیریت پروژه، مشاوره مدیریت برندسازی، مشاوره مدیریت بازاریابی و فروش و …


نتیجه گیری:

با اوصاف و توضیحات فوق باید به پاسخ این سوال برسیم که «چرا و در چه زمانی به صنعت مشاوره مدیریت نیاز داریم». پاسخ روشن و واضح است. اگر شما مدیر یک سازمان هستید – چه تازه تاسیس و چه قدیمی- باید بدانید که همیشه به مشاوره مدیریت نیاز دارید نه فقط در زمان بروز مشکل! در پاسخ به چرایی این مساله می‌توان به طور خلاصه گفت که به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از وقوع مشکل و حتی نابودی و ورشکستگی سازمان و همچنین برای بهبود عملکرد سازمان و عقب نماندن از رقبا، وجود مشاوره مدیریتی که روشنگر مسائل سازمان باشد همواره احساس می‌‌شود.

ارسال دیدگاه
پشتیبانی