0

مشاوره امور بیمه ای (Insurance)

مشاوره بیمه و قانون کار

خدمات مشاوره امور بیمه به شما کمک می کند که از حوزه اختیارات و فعالیت هایی که بیمه در اختیار می گذارد اطلاعات دقیقی را به دست آورید.

همچنین درباره اینکه باید در هنگام بیمه کارگری، پیمانکاری و غیره چه نکاتی رعایت شود و چه شیوه هایی برای آسانی کار وجود دارد مطلع شوید.

تمامی افراد چه کارگر و چه کارفرما برای اینکه قادر باشند براساس قانون کار از میزان حقوق آگاه شوند و یا هنگامی که اختلافی میان آنها به وجود می آید راه حل آن را یاد بگیرند باید خدمات مشاوره ای مورد استفاده قرار گیرد

مشاوران ساکوراد در حوزه «بیمه و قانون کار»

بیمه و قانون کار

بخش مهمی از راه اندازی کسب و کارها مربوط به قانون کار میباشد. متاسفانه اغلب افراد در خصوص قانون‌کار اطلاعاتی ندارند. این قوانین شامل حق و حقوق کارگران، کارمندان و کارفرمایان میشود، اما عدم آگاهی افراد باعث میگردد که با مشکلات متعددی روبرو شوند.

استفاده از مشاوره بیمه و قانون کار به شما کمک میکند تا از خدماتی که بیمه در اختیارتان قرار میدهد مطلع باشید و تمام نکاتی که در زمان بیمه کارگری، پیمانکاری و … لازم است را بدانید. برای همه افراد لازم است که در خصوص موارد مختلف کار خود اطلاع داشته باشند، تفاوتی ندارد که کارگر باشید، کارمند و یا کارفرما. برای آنکه از قوانین کار اطلاع داشته باشید و بدانید حق و حقوقتان در جایگاهی که مشغول بکار هستید شامل چه مواردی میشود و یا حتی اینکه در زمان مشکلات چه کنید، بهتر است از خدمات مشاوره بیمه و قانون کار استفاده نمایید.

 

مشاور قانون کار کیست و چه کمکی می تواند انجام دهد؟

مشاور قانون کار به شما کمک میکند که بدانید چطور کسب و کارتان را اداره کنید و بدون آنکه حقی ازکارکنان خود ضایع نمایید موجب پیشرفت شغلتان گردید. 

 به طور کلی مشاوره قانون کار کسی است که بر تمامی قوانین کار شامل تعهدات و وظایف کارگران، دستمزد کارگران ، ساعات کاری ، شرایط کاری و … تسلط و آگاهی داشته باشد.

 

در چه زمانی باید از مشاوره قانون کار استفاده نماییم؟

امروزه روز با توجه به وضعیت اقتصادی و شرایط نابسامان، اکثر افراد در حال فعالیت هستند و در جستجوی کسب درآمد و دیگر کمتر کسی پیدا میشود که شاغل نباشد. اما از بین تمام افرادی که مشغول به کار هستند شاید فقط تعداد کمی از آنها با قوانین کار و بیمه آشنا باشند در صورتیکه این موارد از ابتدایی ترین اصول کار است. متاسفانه این ناآگاهی موجب میگردد که از حق و حقوق خود اطلاعاتی نداشته باشند و در حین کار به مشکل بربخورند. برای اینکه از بروز این مشکلات جلوگیری نماییم بهتر است از مشاوره بیمه و قانون کار کمک بگیریم.


خدمات مشاوره بیمه و قانون کار چیست؟

مسلما همه افراد چه کارگر چه کارفرما، در طول فعالیت کاری خود با مسائلی روبرو میشوند که خود از حل آنها عاجز میباشند. در این زمان بهتر است قبل از اینکه کار به دعاوی حقوقی کارگری و کارفرمایی بکشد از خدمات مشاوره بیمه و قانون کاراستفاده نمود. 

مشاوره بیمه و قانون کار معمولا تجربه زیادی در زمینه مسائل کارگری و کارفرمایی، تامین اجتماعی، حقوق و دستمزد و روابط کار دارد و بر تمام موارد این حوزه مسلط است. معمولا هر دو گروه کارگر و کارفرما به مشاوره بیمه و قانون کار مراجعه میکنند و از اطلاعات آنها بهره میبرند. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که هر مشاور قانون کار یا مشاور بیمه در یک یا چند حوزه خاص فعالیت میکند.

حوزه‌های مشاوره بیمه و قانون کار به صورت زیر است:

– مشاوره بیمه تامین اجتماعی

– مشاوره شکایت از کارفرما 

– مشاوره بیمه بیکاری 

– مشاوره دیه و حوادث ناشی از کار 

– مشاوره بیمه کارگران

– مشاوره حقوقی کارگران و کارفرمایان

– مشاوره بیمه از کار افتادگی 

– مشاوره بازنشستگی 

 

ویژگی های بهترین مشاور قانون کار یا وکیل اداره کار

از جمله وظایف مشاور قانون کار یا وکیل اداره کار میتوان به مواردی همچون تسلط بر قانون کار، قوانین بیمه، آیین نامه ها، بخشنامه ها و سایر قوانین مربوطه اشاره نمود. مشاوره قانون کار میداند که در زمان تنظیم دادخواست های خود باید از کدام مواد قانونی استفاده کرده و در محاکم قضایی چه دلیل و مدرکی ارائه دهد و چگونه با فن بیانی خوب در مراجع اداره کار، به آنچه که بعنوان هدف در نظر دارد دست یابد. و دیگر نکته مهمی که در مورد یک مشاوره بیمه و قانون کار صدق میکند، تجربه کاری او در این زمینه است.

 

دلایل اهمیت مشاوره حقوقی بیمه

 هر فرد برای اینکه بتواند شرایط لازم و اطلاعات کافی را درباره حقوق خود و یا بیمه‌گر خود بداند لازم است که این اطلاعات را شخصی که در این کار تخصص دارد دریافت نموده و با او مشورت نماید. پس قطعا کسی که میتواند به شما کمک کند و این اطلاعات را در اختیار شما بگذارد، کارشناسان حقوقی، مشاوره بیمه و قانون کار و وکلا هستند. آنها حقوق مربوط به هر یک از طرفین بیمه را نیز بررسی نموده و به شما ارائه میدهند. 

ضمنا بیمه نیز نقش مهمی در کار و زندگی هر فرد دارد که اشخاص برای کسب اطلاعات در این زمینه هم میتوانند از مشاور بیمه راهنمایی بخواهند.

 

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی باید به این مورد اشاره کنیم که قانون کار از جمله قوانین مهم در کشور است و رعایت این قوانین باعث میگردد که از بروز خسارات و جرایم ناشی از دور زدن قانون و زیر پا گذاشتن حق و حقوق کارگران، کارمندان و به طور کل کارکنان، جلوگیری نمود. 

پس بهتر است تمام افراد قبل از آنکه وارد بازار کار شوند از حقوق خود چه در جایگاه کارفرما و چه در جایگاه کارگر و کارمند مطلع باشند و در صورت لزوم با مشاور بیمه یا مشاوره بیمه و قانون کار مشورت نمایند.

 

مشاورین گروه کسب و کار ساکوراد آماده ارائه هر گونه مشاوره در جهت بهبود وضعیت کسب و کار از جمله بازاریابی فروش ، افزایش درآمد ، قانون کار و … می باشند. جهت مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره امور بیمه ای

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

ارسال دیدگاه
پشتیبانی