0

مشاوره بیمه و قانون کار (Insurance & Laborlaw)

مشاوره بیمه و قانون کار

خدمات مشاوره بیمه ای و قانون کار که ارائه می شود به شما کمک می کند که از حوزه اختیارات و فعالیت هایی که بیمه در اختیار می گذارد اطلاعات دقیقی را به دست آورید.

همچنین درباره اینکه باید در هنگام بیمه کارگری، پیمانکاری و غیره چه نکاتی رعایت شود و چه شیوه هایی برای آسانی کار وجود دارد مطلع شوید.

تمامی افراد چه کارگر و چه کارفرما برای اینکه قادر باشند براساس قانون کار از میزان حقوق آگاه شوند و یا هنگامی که اختلافی میان آنها به وجود می آید راه حل آن را یاد بگیرند باید خدمات مشاوره ای مورد استفاده قرار گیرد.

مشاوران ساکوراد در حوزه «بیمه و قانون کار»

بیمه و قانون کار

قانون کار بخش مهمی از کسب و کارهای مختلف را شامل می‌شود. در واقع قوانینی که در مورد کار صادر شده و بروز می‌شود برای این است که حقوق کارگر، کارمند و حتی کارفرما نیز در این بین حفظ شود. متاسفانه بخش مهمی از جامعه ما با قانون‌کار آشنایی ندارند، از این رو به دلایل مختلفی مشکلات زیادی در سر راهشان قرار می‌گیرد. با دریافت مشاوره کسب و کار می توانید قراردادها و معاملات خود را در چهارچوبی امن انجام دهید. 

خدمات مشاوره بیمه ای و قانون کار که ارائه می شود به شما کمک می کند که از حوزه اختیارات و فعالیت هایی که بیمه در اختیار می گذارد اطلاعات دقیقی را به دست آورید همچنین درباره اینکه باید در هنگام بیمه کارگری، پیمانکاری و غیره چه نکاتی رعایت شود و چه شیوه هایی برای آسانی کار وجود دارد مطلع شوید. تمامی افراد چه کارگر و چه کارفرما برای اینکه قادر باشند براساس قانون کار از میزان حقوق آگاه شوند و یا هنگامی که اختلافی میان آنها به وجود می آید راه حل آن را یاد بگیرند باید خدمات مشاوره ای مورد استفاده قرار گیرد.


مشاور قانون کار چه کسی است ؟

مشاور قانون کار کسی است که از تمامی قوانین حاکم بر کار شامل تعهدات و وظایف کارگران، دستمزد کارگران ، ساعات کاری ، شرایط کاری و غیره آگاهی دارد. در واقع یک مشاور به شما مشاوره می دهد که چگونه یک شرکت را اداره کنید ، بدون آنکه حقی از کارگران و یا کارفرمایان ضایع گردد.

 

چه مواقعی باید از مشاور قانون کار یا وکیل اداره کار مشاوره بگیریم؟

در حال حاضر کمتر افرادی هستند که شاغل نباشند. چراکه گذران زندگی با وضعیت اقتصادی در حال حاضر به قدری مشکل شده است که اکثر افراد جامعه به دنبال کسب درآمد و دریافت حقوق و مزایا هستند .از این رو سعی بر این است که با حرفه ای که در آن آموزش دیده اند بتوانند برای خویش کسب درآمد نمایند.

اما تعداد بسیار کمی از افراد شاغل با قانون کار و بیمه تامین اجتماعی که از اصول اولیه کار است، آشنایی دارند و بدون کسب هیچ اطلاعاتی از حقوق خویش وارد کسب وکار مربوطه می شوند و پس از بروز مشکل کارگر با کارفرما و یا کارفرما با کارگر به فکر راه چاره می افتند، در حالیکه با یک مشاوره حقوقی صحیح پیش از اقدام در هر کسب و کاری به سهولت امکان پیشگیری از بسیاری از حوادث وجود دارد.

 

مشاوره بیمه و قانون کار شامل چه خدماتی می‌شود؟

هم کارفرمایان و هم کارگران در طول حیات کاری خود قطعا با برخی مسائل روابط کار روبرو خواهند شد که در بسیاری موارد حل آنها نیازمند دریافت خدمات مشاوره بیمه کارگری و قانون کار است. مواردی که گاه می‌توان با گرفتن یک مشاوره تلفنی قانون کار آن را حل کرد تا آنکه کار به دعاوی حقوقی کارگری و کارفرمایی بکشد. 

فردی که سال‌ها در زمینه مسائل کارگری و کارفرمایی، تامین اجتماعی، حقوق و دستمزد و روابط کار فعالیت داشته باشد، بی‌شک به جزئیات و نکات مهم این حوزه‌ها نیز آشنا خواهد بود. کارگران و کارفرمایان دو مخاطب اصلی مشاوره در این حوزه هستند. این دو گروه می‌توانند در زمینه‌های مختلف و به صورت‌های متنوع از خدمات مشاوره استفاده کنند. با این حال، هر مشاور قانون کار یا مشاور تامین اجتماعی، معمولا در یک یا چند حوزه خاص می‌تواند به شما کمک کند. 

 

حوزه‌هایی که در این خصوص می‌توانید مشاوره دریافت کنید، معمولا به صورت زیر است:

– مشاوره بیمه تامین اجتماعی

– مشاوره شکایت از کارفرما 

– مشاوره بیمه بیکاری 

– مشاوره دیه و ارش حوادث ناشی از کار 

– مشاوره بیمه کارگری 

– مشاوره حقوقیی کارگر و کارفرما

– مشاوره بیمه از کار افتادگی 

– مشاوره تامین اجتماعی بازنشستگی 

 

بهترین مشاور قانون کار یا وکیل اداره کار بایستی چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

یک مشاور قانون کار یا وکیل اداره کار متخصص فردی است که بر قانون کار، قانون تامین اجتماعی، آیین نامه ها، بخشنامه ها و سایرقوانین مرتبط آشنایی  دارد و میداند که باید در دادخواست خویش  به کدام مواد قانونی تمسک جوید  و چه ادله و مدارکی را بایستی در محکمه ارائه دهد و از طرفی دیگر به آنچه میخواهد در جلسات رسیدگی در مراجع اداره کار بیان نماید مسلط است و فن بیان قوی و گیرا دارد .

در کنار همه این موارد تجربه کاری نیز در کفه دیگر ترازو قرار میگیرد و بسیار نقش اساسی و مهمی در  عملکرد بهتر یک مشاور قانون کار یا وکیل اداره کار دارد و همیمن فاکتورهاست که از او فردی متخصص می سازد.

 

دریافت مشاوره حقوقی بیمه چه اهمیتی دارد؟

اینکه فردی برای هر موضوع بتواند شرایط لازم و اطلاعات کافی را درباره حقوق خود و یا بیمه‌گر خود در نظر بگیرد و سپس برای بیمه مطالبه کند؛ نیازمند این موضوع است که دراین‌باره با افرادی که اطلاعات کافی دارند مشورت‌هایی انجام شود. به همین ترتیب وکلا و مشاوران و کارشناسان حقوقی می‌توانند اطلاعات کافی را به افراد منتقل کنند و همچنین حقوق هر یک از طرفین بیمه را نیز به اطلاع افراد برسانند. دریافت مشاوره حقوقی برای بیمه به جهت اینکه بیمه می‌تواند نقش تعیین‌کننده در روند کار و ارتباطات افراد داشته باشد اهمیت بسیار زیادی دارد.


در پایان می توان گفت که قانون کار از جمله قوانین مهم در کشور است که باعث کاهش خسارات و جرایم ناشی از دور زدن قانون و زیر پا گذاشتن حق و حقوق کارگر و کارمند می‌شود. به همین دلیل کلیه افراد باید از قانون‌کار در کشور آگاهی کامل داشته باشند تا مشکلی ایجاد نشود.

مشاوره بیمه و قانون کار

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

ارسال دیدگاه
پشتیبانی