0

مشاوره سلامت و درمان (Health & Treatment)

مشاوره سلامت و درمان
مشاوره سلامت و درمان به مشتریان این امکان را می دهد تا رفتارهای سالم در زندگی را اتخاذ کرده و آن‌ها را حفظ کنند؛ که این کار می تواند از بیماری‌های مزمن جلوگیری و یا آن‌ها را کاهش دهد.
مشاوران سلامت و درمان از افرادی که خواستار اصلاح سبک زندگی و رفتار خود هستند، پشتیبانی می کنند.

مشاوره سلامت و درمان چیست و چه وظیفه ای دارد؟

 وظیفه یک مشاوره سلامت به طور کل این است که به افراد کمک کند تا بهترین رفتار و سالم ترین رفتار را در زندگی انتخاب کنند و با اینکار از پیشامد بسیاری از بیماری ها جلوگیری نموده و یا شدت آن را کاهش دهند. کسانی که تمایل دارند سبک زندگی خود را اصلاح نمایند و رفتارشان را بهبود بخشند میتوانند با مراجعه به مشاوره سلامت و درمان، از خدمات آنها بهره گیرند. 

به عنوان مثال اگر شما قصد داشته باشید که روش تغذیه خود را بهبود بخشید، انرژی تان را افزایش دهید و یا کاهش وزن داشته باشید میتوانید به مشاور سلامت و تغذیه مراجعه نمایید. مشاور به حرفهای شما گوش داده و کمک میکند تا هدف خود را پیدا کنید و در راه رسیدن به هدفتان همراه شما خواهد بود و با توصیه های مفید شما را پشتیبانی میکند.

در واقع مشاور به جای آنکه به شما دستور غذایی کتبی دهد، به شما کمک میکند تا رفتار و سبک زندگی و عادات غذایی تان را تغییر دهید

یک مشاور سلامت می تواند در انجام همه عادات و رفتارهای خوب، به شما کمک کند.

 

مشاوران ساکوراد به عنوان متخصصین مشاوره در زمینه های مختلف کسب و کار  از جمله مشاوره فروش ، سلامت و درمان و … آماده خدمت رسانی به شما کاربران گرامی می باشند. جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره سلامت و درمان

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

تعدادی از زمینه های خدمات مشاوره سلامت و درمان

مشاوره تغذیه

 شما برای بهبود وضعیت سلامت بدن خود میتوانید از کمک های مشاوره تغذیه استفاده نمایید. مشاور تغذیه با دریافت اطلاعات لازم از شما،  عادات غذایی تان را کنترل میکند، مواد مورد نیاز بدن تان را شناسایی نموده و ایرادات آن را رفع می نماید.

چرا از مشاوره تغذیه به عنوان مشاوره سلامت و درمان استفاده کنیم؟

افراد برای تغییر یا تثبیت یک رژیم غذایی مناسب، بهتر است که از مشاوره تغذیه راهنمایی بگیرند. مشاوره تغذیه کمک میکند تا یک بیمار ذهنی یا فیزیکی بداند که به مواد غذایی مغذی‌تری برای مقابله با داروهای شیمیایی و عوارض جانبی آنها نیاز دارد. مشاوره تغذیه در درمان افراد مبتلا به اختلالات تغذیه نیز نقش مهمی دارند.

افرادی که به طور مستمر از داروهای خاص، مثل داروهای افسردگی استفاده می‌کنند، باید یک برنامه غذایی سالم و منظم هم داشته باشند تا اختلال در اثربخشی دارو را کم کنند. 

خیلی از داروها در کاهش یا افزایش وزن بسیار تاثیرگذارند. در این مواقع این مشاوره تغذیه است که با راهکارهای خود سلامت جسکی افراد را حفظ مینماید.

مشاور تغذیه با توجه به اطلاعاتی که از بیمار دریافت میکند، برنامه غذایی فعلی را بررسی نموده و اگر نیاز به تغییری داشته باشد آن را اعمال مینماید. 

مشاوره سلامت و درمان با توجه به تحصیلات مرتبط، تجارب خود در زمینه مشاوره سلامت و برخورداری از استانداردهای پزشکی، میتواند کمک شایانی به اشخاص داشته باشد و بر سبک زندگی آنان موثر باشد.

 

مشاوره ارتوپدی

 ارتوپدی یکی از شاخه های پزشکی و جراحی است که مربوط به سیستم حرکتی بدن که شامل عضلات ، استخوان ها ، مفاصل و دیگر بافت ها است، میباشد.

ارتوپدی از زیر مجموعه های علم جراحی است اما متخصص ارتوپد نمیتواند به تنهایی عمل جراحی انجام دهد.

تخصص ارتوپد در زمینه سیستم حرکتی بدن میباشد. اگر در نواحی دست ها ، پاها ، گردن ، کمر و لگن دچار مشکل گشتید، میتوانید به  یک متخصص ارتوپد مراجعه کنید.

تشخیص درست توسط هر پزشک از نکات مهم در حوزه درمان بیماران است. متخصص ارتوپدی نیز مانند سایر پزشکان برای اینکه بتواند به خوبی و درستی درمان بیماران را انجام دهد، باید تشخیص درستی درباره بیماری فرد انجام دهد.

مشاوره ارتوپدی به عنوان مشاوره سلامت و درمان برای چه افرادی توصیه می شود؟

– کسانی که از درد مفاصل رنج میبرند

– کسانی که شاهد تغییر در شکل اتصالات اندام های حرکتی خود هستند 

– کسانی که به دلیل دردهای ناحیه کمر در ایستادن مستقیم مشکل دارند

– کسانی که دچار صدمات استخوانی شده اند

– کسانی که در اطراف مفاصل خود تورمی حس میکنند و یا دچار آسیب دیدگی استخوان میشوند

 

مشاوره قلب و عروق

 مشاوره قلب و عروق، در زمینه پیشگیری، تشخیص، درمان و پیگیری اختلالات و بیماری های مرتبط با قلبی به افراد کمک میکند.

بیماری هایی مانند اختلالات مادرزادی قلب، بیماری های عروق کرونر، نارسایی قلب، بیماریهای دریچه ای قلب، بی نظمی ها یا آریتمی های قلبی، بیماری های عضله قلب (میوکارد)، بیماری های مرتبط با فشار خون، از جمله مواردی هستند که در این تخصص به آنها پرداخته می‌شوند.به طور منظم توسط متخصص قلب و عروق، معاینه گردید و تحت نظر او باشید. با این کار میتوانید با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی روز دنیا در زمینه دستگاه های پزشکی، خیلی از مشکلات قلبی را در مراحل اولیه تشخیص دهید و با کمک دارو کنترل نمایید تا درصد بالایی از عمل های جراحی جلوگیری نمایید. همچنین  در بیماری هایی نظیر بیماری های عروق کرونر و بیماری های مرتبط با فشار خون که زمینه ژنتیکی در آنها بسیار موثر است معاینه منظم بیمار نقش بسیار مهمی دارد.

چه کسانی نیاز به متخصص قلب و عروق به عنوان مشاوره سلامت و درمان دارند؟

– بسیاری از بیماران مانند دیابتی ها برای بررسی عملکرد قلب و عروق به صورت مرتب باید تحت معاینه قرار گیرند. این مورد در خصوص بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند نیزصدق میکند.

– خیلی از افراد در اقوام و نزدیکان درجه اول خود کسانی را دارند که مبتلا به بیماری قلبی هستند، این افراد باید از سنین کم پیگیر درمان خود باشند. و با کمک پزشک خود از روشهایی مانند انجام تست ورزش و … برای تشخیص بیماری استفاده نمایند.

– افرادی که سیگار میکشند نیز باید هرازگاهی معاینات قلبی و عروقی انجام دهند.

– افرادی که چربی خون بالا و فشار خون بالا دارند، البته فشارخون بالا معمولا علامت خاصی ندارد و پزشک تنها با چک کردن مرتب فشارخون میتواند بالا یا نرمال بودن آن را تشخیص دهد.

– افرادی که دارای اضافه وزن هستند و یا کسانی که علائم بیماری های قلبی را دارند.

 

مشاوره زنان

 همه بانوان در زندگی خود به دکتر زنان نیاز دارند و خصوصا در دوره های مختلفی باید تحت نظر متخصص زنان قرار بگیرند. به همین جهت انتخاب یک دکتر زنان خوب برای تمام بانوان امری مهم  ضروری میباشد. 

خیلی از خانم ها فکر میکنند که تنها در موارد خاص باید به متخصص زنان مراجعه کنند، اما خانم‌ها به دلیل مشکلات و بیماری هایی که به خاطر نحوه زندگی ، ساختار  فیزیولوژیک بدن ممکن است برایشان اتفاق بیفتد، باید مرتبا به یک متخصص زنان مراجعه کرده و تحت نظر باشند.

ایجاد اختلالات دوران قاعدگی از دیگر دلایلی است که بانوان را مجبور میکند که به پزشک زنان مراجعه کنند. چون اگر این اختلالات درمان نشود، میتواند مسائل جدی تری به وجود آورد. به همین دلیل ، توصیه اکثر متخصصین زنان این است که با ملاحظه کوچکترین تغییراتی در بدن، سریعا به متخصص زنان مراجعه کنند. 

 

مشاوره طب سنتی

 طب سنتی نیز مانند بسیاری از چیزهای دیگر با گذشت زمان دستخوش تغییرات گشته و دیگر مانند گذشته با روشهای قدیمی انجام نمیشود.  امروزه طب سنتی به عنوان یک راه پزشکی با اصول کلاسیک برای جلوگیری و درمان بیماران تحت نظر پزشکان انجام می شود.

طب سنتی میتواند باعث کاهش عوارض داروهای شیمیایی شود. طب سنتی دارای معایبی نیز میباشد، برخی معتقدند که طب سنتی نمیتواند درمان کامل بیماری ها باشد و تنها باید به عنوان روش های درمانی مکمل استفاده گردد.

البته طب سنتی طرفداران پر و پا قرصی دارد که برای اکثر مشکلات و بیماری های خود از این روش استفاده میکنند و به داروهای شیمیایی اعتقادی ندارند.

طب سنتی به عنوان مشاوره سلامت و درمان برای درمان کدام بیماری ها توصیه میشود؟

طب سنتی ابتدا به عنوان پیشگیری و سپس به عنوان درمان مورد استفاده قرار میگیرد. طب سنتی طبع هر فرد را در نظر گرفته و با بررسی آن برای بسیاری از بیماری ها راه حل ارائه میدهد و برای هر بیمار بسته به شرایط او داروهای مخصوص و روش درمانی اختصاصی پیشنهاد میدهد.

طب سنتی برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های پوستی، بیماری های جنسی، بیماری های زمینه ای از جمله قند خون ، چربی خون ، دیابت و … و مشکلات و مفصلی و… استفاده میگردد.

ارسال دیدگاه