0

مشاوره فنی و مهندسی (Engineering)

مشاوره فنی مهندسی

شما برای راه اندازی یک کار یا پروژه نیاز به متخصصانی در زمینه‌های مختلف دارید تا بتوانید کار مورد نظرتان را دقیق و درست به انجام برسانید، یکی از این افراد مشاوران فنی و مهندسی هستند که پیشنهاد می‌کنیم حتما با آنها نمونه قرارداد مشاوره فنی را تنظیم کنید.

یک مهندس مشاور، تخصص و رهبری را در برنامه‌ریزی، طراحی، اصلاح و یا احیای زیرساخت‌های عمومی و خصوصی فراهم می‌کند. مشاورین فنی ومهندسی در بسیاری از رشته‌ها اعم از مهندسی عمران، محیط زیست، مکانیک، برق، ژئوتکنیک، شیمیایی، صنعتی و کشاورزی فعالیت می‌کنند.

مشاوره فنی و مهندسی حرفه ای

شرکت های مشاوره فنی و مهندسی توسط مشاوان و کارشناسان با تجربه خود خدماتی نظیر مشاوره های فنی و مهندسی به متقاضیانی که در حال راه اندازی کسب و کار یا اجرای پروژه میباشند ارائه میدهند.

اینکه یک مشاور دارای اطلاعات و دانش کافی و به روز بوده و سوابق کاری درخشانی در کارنامه خود ثبت نموده باشد، از مهم ترین و ابتدایی ترین مواردی که به هنگام انتخاب یک مشاور فنی و مهندسی باید به آن توجه داشته باشید. این مشاوران با استفاده از ایده ها و خلاقیت های خود نقش مفیدی در کمک به کسب و کار شما اجرا میکنند.

 

شرکت های مشاوره فنی و مهندسی پس از دریافت اطلاعات در خصوص کسب و کار شما و اینکه در چه زمینه ای به کمک نیاز دارید، مسائل مربوط به شغل شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و با تجزیه و تحلیل آنها راهکارهای درستی برای حل مشکلات ارائه مینمایند.

مشاورین ساکوراد علاوه بر مشاوره در زمینه ی فنی و مهندسی در سایر زمینه ها از جمله مشاوره فروش و افزایش درآمد و … نیز خدمات ارزنده ای توسط مشاورین حرفه ای ارائه می دهد.

مشاوره فنی و مهندسی

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

خدمات مهندسین مشاور

طبق مواردی که پیش از این ذکر شد، شرکت های مهندسین مشاور خدمات خود را در زمینه های مختلف ارائه میکنند که از میان آنها میتوان به بررسی سال مالی پروژه، کنترل کیفیت، تامین نیاز برق و آب و .. اشاره نمود.

در جهت بهبود کیفیت مشاوره ی شرکت های فعال در این زمینه، فدراسیون بین المللی و متمرکز بر صنعت ساخت و ساز، تدابیری اندیشیده که بر حسب آنها شرکت های مشاوره فنی و مهندسی میبایست بازرسی، کنترل، ارائه گزارشات، طراحی تفضیلی، گردآوری مدارک لازم، هماهنگ نمودن قراردادها، خدمات در حین ساخت و ارائه خروجی های پروژه را انجام دهند.

 

چرا باید در کسب‌ و کارتان به مشاورین فنی و مهندسی مراجعه کنید؟

در اینجا میخواهیم با ذکر یک مثال، نمونه کوچکی از خدمات مشاوره فنی و مهندسی را برایتان بیان کنیم.

به این فکر کنید که شرکتی دارید و برای اینکه بتوانید میزان کارایی کارمندانتان را افزایش دهید و از این طریق موجب پیشرفت و رونق کسب و کارتان گردید، یک نرم افزار مربوط به فعالیتتان تهیه نموده و بر کلیه سیستم های شرکت نصب مینمایید. حالا برای آنکه بر نرم افزار و طریقه کار با آن مسلط شوید باید از شخصی که در این زمینه تخصص دارد کمک بگیرید تا  آموزشهای لازم در جهت استفاده از آن را در اختیار خودتان و کارمندانتان قرار دهد. این شخص کسی نیست جز یک مشاوره فنی و مهندسی.

همانگونه که گفتیم این مورد تنها یک نمونه کوچک از خدمات مشاوره بود که برای عموم قابل درک و شفاف باشد. البته باید بگوییم شما در طول کار خود برای رسیدن به درجات عالی و پیشرفت شغلی، حتما در زمینه های دیگر نیز به مشاوره فنی و مهندسی نیاز خواهید اشت و ما استفاده از خدمات آنها را برای کسب و کارتان شدیدا توصیه مینماییم.

مشاوره فنی

به هرگونه ارائه خدمات مشاوره در زمینه دانش تخصصی و حرفه‌ای مانند مشاوره در زمینه نصب و اجرای نرم افزار‌های کامپیوتری، آمارگیری و امکان سنجی، مهندسی، نقشه برداری، استاندارد سازی، برنامه نویسی، طراحی شبکه‌های رایانه‌ای و … مشاوره فنی‌ می گویند.

شما برای کسب و کار خود در هر یک از زمینه های فوق ممکن است نیازمند کمک و دریافت مشاوره باشید. برای اینکار میتوانید به موسساتی که مشاوره فنی و مهندسی ارائه میدهند مراجعه نمایید.

این موسسات با کمک کارشناسان و مشاوران مجرب خود به ارائه خدمات مشاوره فنی و مهندسی میپردازند. همانطور که پیشتر گفتیم تحصیلات مرتبط، میزان دانش و آگهی، هوش، خلاقیت، تجربه و سوابق کاری از جمله مواردی هستند که یک مشاوره خوب باید دارا باشد. پس حتما قبل از آنکه قرارداد مشاوره خود را منعقد نمایید، به خوبی در مورد موسسه و مشاوری که میخواهید انتخاب کنید تحقیق نموده و اطلاعات لازم را به دست آورید.

برخی از فعالیت های مراکز مشاوره:

– ساخت شبکه‌ و به هم رسانی کسب‌وکارها مربوط به یک حوزه تخصصی

– ارائه خدمات مشاوره در زمینه های تهیه و اجرای طرح توجیهی فنی و اقتصادی

– راهنمایی افرادی که صاحب ایده و سرمایه هستند به جهت طی نمودن مسیر درست کسب و کار

– ارائه خدمات مشاوره‌ای به صاحبان مشاغل و کسب و کارهای نوپا در جهت افزایش توان رقابت‌پذیری در بازار

– ارائه مشاوره به متقاضیان در خصوص مباحث قانونی و حقوقی و ارائه راهکارهای تامین مـالی طرح‌های نوآورانه

– بررسی مسائل و مشکلات شغلی و یافتن نقاط ضعف و ارائه راه حل برای رفع آنها

– ارائه خدمات مشاوره برای کسب اطلاعات و جذب فناوری‌های نوین، به‌کارگیری تکنولوژی‌های مـدرن و افـزایش دانـش فنـی بنگاه‌های اقتصادی، تعاونی‌ها و بنگاه‌های اجتماعی

– مشاوره در زمینه های آموزشی، برنامه‌ریزی و مدیریتی به کارآفرینان و صاحبان مشاغل

– برگزاری و اجرای کارگاه‌های آموزشی تخصصی برای صاحبان مشاغل

 

فرایند دریافت مشاوره های فنی

در این بخش برایتان توضیح میدهیم که دریافت خدمات مشاوره فنی و مهندسی به چه صورت است و چه فرایندی دارد. اولین کاری که شما پس از مراجعه نزد مشاوره انجام میدهید، بیان مشکلات خود و اشاره به چیزی که مورد نیازتان میباشد است.در صورتی که می خواهید مشاوره طولانی مدت و پیوسته دریافت نمایید،  بهتر است با موسسه مشاوره و شخص مشاور، قرارداد مشاوره امضا نمایید. پس از عقد قرارداد کارشناس و مشاور وارد عمل میشود و طبق تعهداتی که در قرارداد ذکر شده به ارائه خدمات میپردازد. به اینصورت که شما به عنوان متقاضی دریافت مشاوره فنی و مهندسی مشکلات خود را بیان کرده و مشاور پس از طرح سوالات مربوط به کسب و کار شما و پرسش آنها، اطلاعاتی که در خصوص حل مسائل نیاز است را به دست آورده و آنها را مورد بررسی قرار میدهد و از میان آنها بهترین راهکار را برای شما برمی گزیند.


لازم به ذکر است شما میتوانید از خدمات مشاوره فنی و مهندسی هم به صورت موردی استفاده نمایید، یعنی هر زمان که دچار مشکل شدید با مشاوره تماس گرفته و از راهنمایی های او استفاده نمایید. و  هم میتوانید از ابتدای کار و به هنگام راه اندازی کسب و کارتان، شخصی را به عنوان کارشناس و مشاور خود انتخاب نمایید. 

ارسال دیدگاه