به کمک نیاز داری؟

گروه کسب و کار ساکوراد
فهرست
مشاوره هنری، صنایع دستی و گردشگری (Art, Handicrafts & Tourism)

مشاوره هنری، صنایع دستی و گردشگری

مشاوره صنایع دستی و هنری چیست ؟ و مشاور هنری و صنایع دستی و گردشگری چه کمکی به راه اندازی کسب و کار و موفقیت در آن می کند؟
صنایع دستی از صنایعی است که بر پایه خلاقیت، هنر و ذوق انسان بنا شده است. صنایع دستی هر منطقه، شهر یا کشور به خوبی بیان کننده فرهنگ، اعتقادات، آداب و رسوم و سنن آنها می باشند.

به همین خاطر با تکیه بر این محصولات می توان به خوبی به انتقال و انتشار فرهنگ به سایر نقاط و افراد پرداخت.

بزرگترین‌ سرمایه‌ هر فرد برای‌ ورود به‌ این‌ حوزه، عشق‌ و علاقه‌ است‌ و‌ باید پایمردی‌ و حوصله‌ لازم‌ را برای‌ آموختن‌ هنر و صنایع‌ دستی‌ داشت‌ و در طراحی‌ بخصوص‌ طراحی‌ سنتی‌ قوی‌ و با نقوش‌ سنتی‌ آشنا بود.

از سوی دیگر، در دنیای امروز توریسم، گردشگری و بوم‌گردی به مبحثی جهانی و صنعتی تبدیل شده است و این صنعت گسترده بخش عظیمی از درآمد سالانه کشورها را بخود اختصاص داده است.

صنعت گردشگری یکی از گسترده‌ترین حرفه‌ها در جهان می‌باشد که میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان را به کار مشغول کرده است و با توجه به سروکار داشتن با جغرافیا و مکان‌های مختلف به عنوان مرکزیت خود تمام جهان و کشورها را شامل می شود. حتی کشورهای جنگ زده، قحطی زده و بمب اتمی خورده هم می توانند هدفی برای جذب توریست باشند.

این صنعت، ارزآوری و درآمدزایی بسیار چشگیر و مناسبی را درپی دارد و می‌تواند برای میلیون‌ها نفر اشتغال‌زایی نماید. حتی در برخی موارد خود مسافر هم قادر است در کشور مقصد برای خود درآمدزایی کند.

این چرخه شامل مسافران، آژانس‌های مسافرتی، تبلیغ کنندگان و بازاریابان مشتریان سفر، هتلها و کارکنان آنها، فرودگاهها و افرادی که بطور مستقیم مانند کارکنان فرودگاهها یا غیرمستقیم مانند تامین‌کنندگان سوخت هواپیماها و نیز افرادی که در کشورهای مقصد و گردشگرپذیر امرار معاششان به این صنعت وابسته شده و هزاران رشته و زیرمجموعه دیگر می‌شود.

اعضای شبکه مشاوران در حوزه «هنر، صنایع دستی و گردشگری»

گلچینی از برترین و مجرب‌ترین اساتید و متخصصان

مشاور مدلینگ و عکاسی سینما، تئاتر، تلویزیون و کنسرت

اگر به کارآفرینی یا فعالیت هنری در حوزه‌های مدلینگ یا…

مشاور عکاسی، فیلمبرداری، تدوین و کارگردانی | مترجم ترکی‌استانبولی

اگر به دنبال طراحی کمپین‌های تبلیغاتی با نگاه یک کارگردان…

مشاور گرافیک، طراح و گرافیست

اگر برای معرفی خود یا محصولاتتان نیاز به طراحی گرافیکی…

مشاور و طراح محصول

اگر به یک طراح محصول حرفه‌ای و آشنا به دغدغه‌های…

مشاور طراحی جواهرات و مدل سازی سه بعدی

اگر به هنر و کارآفرینی در زمینه طراحی جواهرات و…

مشاور زیورآلات دست ساز و حکاکی فلزات قیمتی

در صورت علاقمندی به کارآفرینی یا فعالیت هنری در زمینه‌های…

خدمات تخصصی ترجمه

به کمک شبکه مترجمین کسب و کار ساکوراد، با خیال راحت به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر کن!​

هنر و صنایع دستی

به مجموعه دانش، دین، هنر، قانون، اخلاقیات، آداب‌ و‌ رسوم و هرگونه توانایی و عادتی که انسان در قالب یک عضو از جامعه به دست می‌آورد، فرهنگ گفته میشود.

هنر تاثیر بسزایی بر فرهنگ هر کشور و جامعه دارد. هنر دارای حوزه های گوناگونی از جمله شعر، موسیقی، نقاشی، معماری، صنایع‌دستی و … میباشد. در واقع هنر در هر جامعه بر اساس فرهنگ شکل گرفته و فرهنگ توسط هنر است که تحقق می یابد.

زمانی که هنر و صنعت با یکدیگر تلفیق میگردند، صنایع دستی را به وجود می آورند. صنایع دستی، استفاده از مواد اولیه بومی به کمک دست و ابزار دستی میباشد که با ذوق و سلیقه سازنده، پدید آمده و جلوه گری میکند.

معمولا عمده متقاضیان و طرفداران صنایع دستی، گردشگران و مسافران در شهرها هستند که با استقبال خود موجب زنده نگه داشتن هنرهای بومی در هر شهر و استان میگردند و با حمایت از آنها باعث پیشرفت و گسترش صنایع دستی آنان میباشند.

صنایع دستی از زیرمجموعه های هنر است که به طور همزمان هم به یک رشته هنری میپردازد و هم در پیشبرد صنعت موثر است.

این به آن معناست که این حرفه با اینکه با کار هنری سر و کار دارد اما از آینده شغلی خوبی برخوردار است. بنابراین افرادی که علاقمند به کارهای هنری و فعالیت در این حرفه هستند، میتوانند در زمینه نحوه ورود به این کار، چگونگی بازار کار صنایع دستی، لیست رشته های صنایع دستی و … تحقیق و بررسی نموده و در صورت لزوم از مشاوره هنر و مشاوره صنایع دستی راهنمایی بگیرند.

میزان درآمد رشته هنر و صنایع دستی چقدر می تواند باشد؟

 اینکه میزان مهارت شما در حرفه صنایع دستی که از آن در قالب یک کسب و کار استفاده مینمایید چقدر باشد، تاثیر مستقیمی بر درآمدتان و چگونگی بازار کارتان دارد. معمولا کسانی که در این حرفه فعالیت میکنند از توان کاری بالایی برخودار هستند و میتوانند به صورت گسترده فعالیت نمایند. آنها با استفاده از ذوق هنری شان همزمان با اینکه صنایع دستی اکثر اقوام ایرانی را معرفی و ارائه میکنند، به آنها جنبه کاربردی نیز میدهند.

امروزه که میزان استفاده مردم از صنایع دستی بسیار کم شده، این کارشناسان این حرفه هستند که با هوش و خلاقیت خود موجب این گشته اند که مردم دوباره رو به استفاده از صنایبع دستی بیاورند.

پس به علاقمندان این حرفه میگوییم که امکان کسب درآمد از این راه وجود دارد و راههایی که بر این درآمد تاثیرگذارند مواردی مانند مهارت، خلاقیت و … میباشند. اگر این موارد را در خودتان میبینید مطمئنا میتوانید به فرصت های کم نظیری برای رشد و توسعه دست پیدا کنید.

چرا افراد مایل به حرفه ی صنایع دستی می باشند؟

یکی دیگر از دلایلی که افراد به سمت حرفه صنایع دستی تمایل پیدا میکنند، میزان بالای کارآفرینی آن است. بطوریکه یک شخص پس از آنکه دوره های آموزشی یکی از شاخه های صنایع دستی را دید بلافاصله میتواند با راه اندازی یک کارگاه هر چند کوچک شروع بکار نماید و حتی سایر افراد خانواده، دوستان و آشنایان خود را نیز صاحب شغل کند. البته میتوان این کار را به عنوان شغل دوم م در نظر گرفت و در اوقات فراغت خود به سراغ خلق، تولید و ارائه آثار هنری پرداخت.

ارگانهایی مانند سازمان فنی و حرفه ای حمایت بسیاری از کارآفرینان این حرفه میکنند و به دارندگان مهارت در هر یک از رشته های صنایع دستی کارت مهارت داده و با امکان بیمه شدن آنها و گاه پرداخت تسهیلات کمک به راه اندازی چنین مجموعه هایی می نماید .

وقتی کلیه موارد ذکر شده را در نظر بگیریم به این نتیجه میرسیم که دیگر جایی برای شکایت از بیکاری و کمبود درآمد وجود نداشته و هر کسی با هر میزان دانش و مهارتی میتواند کسب و کار مخصوص به خود را راه اندازی نماید. البته توصیه میکنیم اگر میخواهید وارد این حرفه و کسب و کار شوید حتما با مشاوره هنر و یا مشاوره صنایع دستی، مشورت نمایید.

افزایش فروش صنایع دستی

صنایع دستی ایران، صنعتی مستقل و بومی و از هنرهای کاربردی میباشد و یکی از سه قطب برتر صنایع دستی جهان است.

صنایع دستی نقش مهمی در اقتصاد دارد که برخی از آنها: کمک به توسعه اقتصادی، ایجاد شغل، سرمایه گذاری اندک و بهره وری بالا میباشد.

امروزه هدف بسیاری از دولت ها علی الخصوص کشورهای در حال توسعه، رشد اقتصادی میباشد. این کشورها اهداف خود در زمینه های مختلف اقتصاد، اجتماع، سیاست و … را در برنامه های توسعه اقتصادی خود دارند.

 

در صورتی که در جهت راه اندازی کسب و کار ، بازاریابی و فروش نیاز به مشاوره کسب و کار و یا مشاوره فروش دارید می توانید به توانایی مشاوران ساکوراد در این خصوص اعتماد کرده و با ما تماس بگیرید.

 

مشاوره روانشناسی

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

خدمات مشاوره هنر و صنایع دستی

خدمات مشاوره هنر و مشاوره صنایع دستی در جهت راه اندازی کارگاههای صنایع دستی شامل رشته هایی از قبیل سفال، شیشه، چوب، فلز، تراش سنگ، مینا کاری، ساخت زیورآلات و … میباشد.

مشاوره هنر و صنایع دستی در خصوص :

خدمات مشاوره ای که توسط مشاوره هنر و صنایع دستی ارائه میگردد شامل موارد زیر میگرد:

 • مشاوره جهت انتخاب رشته مناسب با توجه به شرایط محیطی, تواناییهای و علایق شخصی هر فرد
 • راهنمایی و کمک به تهیه امکانات و تجهیزات کارگاه
 • مشاوره در جهت تامین مواد اولیه
 • ارائه طرحهای توجیهی بابت دریافت مجوز و اخذ تسهیلات بانکی مرتبط با حرفه
 • کمک به دریافت جوازهای لازم مربوط به خدمات اجرایی
 • بازدید از کارگاه یا محل کار
 • خرید و یا ساخت تجهیزات کارگاه
 • تحقیق و توسعه بازار 
 • مشاوره در جهت برنامه های بازدید از کارگاههای تولیدی
 • مشاوره در جهت بازاریابی درست و فروش محصولات و افزایش درآمد
گردشگری

گردشگری و اشکال مختلف آن

سازمان جهانی گردشگری (WTO) در سال 1995 یک تعریف نهایی برای گردشگری ارائه کرد که عبارت است از: مجموعه فعالیت‌های فرد یا افرادی که به مکانی غیر از مکان عادی زندگی خود مسافرت و حداقل یک شب و حداکثر یک سال در آنجا اقامت می‌کنند و هدف از مسافرت آنان نیز گذراندن اوقات فراغت است. البته اهدافی نظیر اشتغال و کسب درآمد شامل آن نمی‌شود و بر اساس این تعریف از گردشگری، کسانی که شامل این تعریف می‌شوند گردشگر نامیده می‌شوند.

سازمان ملل سه شکل از گردشگری را معرفی کرده است:

 • توریسم داخلی (Domestic Tourism): سفر شهروندان یک کشور به نقاط مختلف همان کشور
 • توریسم ورودی (Inbound Tourism): سفر شهروندان کشورهای دیگر به یک کشور
 • توریسم خروجی (Outbound Tourism): سفر شهروندان یک کشور به کشورهای دیگر

توریسم خود اما انواع مختلفی دارد که شکل و کیفیت آن با توجه به انگیزه، اهداف، نیاز، زمان و مکان گردشگر تغییر می‌کند. گاه گردشگر برای تجربه‌ی خطر، سفر می‌کند و گاه برای سپری کردن تعطیلات و اوقات فراغت خود، گاهی نیز برای درمان راهی سفر شده و گاه برای آموزش، گاه می‌خواهد دور برود و گاه نزدیک و صدها دلیل دیگر!

باتوجه به این معیارهای مختلف، دسته‌بندی‌های مختلفی توسط صاحب‌نظران ارائه شده است. از همین رو است که انواع مختلفی از گردشگری مانند گردشگری ماجراجویانه، فرهنگی، ورزشی، تفریحی، خرید، کشاورزی، سلامت، زمستانه، بوم گردی و… شکل گرفته است.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید