0

مشاوره رونق کسب و کار و افزایش درآمد (Business Improve)

مشاوره رونق کسب و کار

میل به بهترین بودن، پیشرفت و توسعه‌ی کار، تلاش برای افزایش درآمد امری طبیعی است. مدیران موفق وقتی به تعیین اهداف برای سازمان و شرکت خود مشغول هستند، یکی از موضوعاتی که همیشه مورد توجه قرار می‌دهند، نیاز به مشاوره رونق کسب و کار است که بتواند مسیرهای موفقیت را به آنها نشان دهد.
رونق کسب و کار فرمول‌ها و قوانین خاص خودش را دارد و یک شبه و البته بدون برنامه ریزی درست نمی‌توان انتظار داشت که موفقیت‌ها خودشان به سمت مجموعه‌ی کاری بیایند.

 

خدمات تخصصی ترجمه

به کمک شبکه مترجمین کسب و کار ساکوراد، با خیال راحت به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر کن!​

انتخاب مشاوره رونق کسب و کار

نیاز به استفاده از مشاور کسب و کار موضوع تازه ای نیست. اما به دلیل رقابت بالا در تجارت های امروز بحث در مورد مشاوره راه اندازی کسب و کار برای صاحبان مشاغل اهمیت زیادی پیدا کرده است. بسیاری از افراد در پی آن هستند که در مواردی همچون کار آفرینی در منزل ، کسب و کارهای اینترنتی ، بازگشایی تولیدی ، بازاریابی فروش و … وارد شوند. آنها می خواهند با استفاده از این روش ها به درآمدهای زیادی برسند.حتی بسیاری برای رونق کسب و کار و افزایش درآمد خود ایده هایی در ذهن دارند و به دنبال پیاده سازی ایده های خود هستند. اینجاست که جهت عدم اتلاف وقت ، انتخاب مشاور کسب و کار حرفه ای به شما کمک بزرگی میکند. 

 

برای رونق کسب و کار و افزایش درآمد از کجا باید شروع کنیم؟

علاوه بر اینکه تعداد زیادی از افراد به فکر راه اندازی یک کسب و کار جدید هستند، افراد زیادی نیز به دنبال توسعه تجارت خود و افزایش درآمد هستند. و در این راستا نیازمند یک مشاور توسعه کسب و کار میباشند.اما این رونق در کسب و کار به چه نحوی باید شکل بگیرید؟

 

نحوه ی شکل گیری رونق در کسب و کار

برای رونق و توسعه یک کسب و کار باید در ابتدا تحلیل و بررسی دقیق و کاملی از بازار ، رقبا ، شرایط فعلی شما و اطلاعاتی از این قبیل داشت. این اطلاعات شما را یاری میکند تا نقاط ضعف و قوت خود و رقبانتان را درک کنید. فهمیدن این موضوع که چرا برخی از افراد موفق و برخی ناموفق هستند بسیار اهمیت دارد. و اینکه این کار را چگونه و از کجا باید شروع کنید، از کارهای یک مشاور رونق کسب و کار می باشد.

 

یک مشاور حرفه ای همواره در جهت رشد و رونق کار شما فعالیت میکند. ممکن است شما در حال حاضر شروع به فعالیت در یک زمینه اقتصادی کرده باشید و در طول مسیری که طی میکنید ممکن است سرعت پیشرفت شما کم شود و حتی در مواردی سرعت پیشرفت ثابت بماند. نمودارهای فروش و ارائه خدمات شما دیگر رشدی نخواهد داشت و این در حالی است که نیاز به یک انرژی جدید و مضاعف دارید که شما را راهنمایی کند و به توسعه و رشد خدمات شما جان تازه ای ببخشد.

 

به نظر شما این توسعه چگونه شکل میگیرد؟ چه موارد مهمی میتواند در این حوزه مد نظر قرار گیرد؟ مشاور توسعه باید چه فرایندی را برای شما پیاده سازی کند؟ اینها و بسیاری از سوالات دیگر ممکن است برای شما پیش آید و ذهن شما را درگیر کند. 

 

بنابراین در چند گزینه فعالیت هایی که باید برای رونق کسب و کار و افزایش درآمد انجام شود را مطرح میکنیم.

– افزایش سهم شما در بازار از میزان فروش و مشتری

– برندسازی و برندینگ کسب و کار شما

– توسعه و افزایش مهارت پرسنل در زمینه های فن بیان و بازاریابی و مهارت های تخصصی و جلوگیری از هزینه های اضافی

– ایجاد مزیت رقابتی پایدار 

– برنامه ریزی جهت ایجاد یا توسعه باشگاه مشتریان که منجر به ایجاد مشتریان وفادار میگردد

– طراحی کمپین های تبلیغاتی حرفه ای با کمترین هزینه

– ساماندهی شبکه های اجتماعی و فعال کردن این درگاه ها

– تبلیغ برند شما و معرفی به مشتریان هدف با استفاده از بانک اطلاعات قدرتمند

– سیستم سازی کسب و کار شما

– استفاده از تمامی تکنیک های تحلیلی

و …


استفاده از صادرات و واردات جهت رونق کسب و کار

تجارت بین الملل در طول سال‌ها با توجه به مزایای بسیاری که به کشورهای مختلف در سراسر جهان ارائه می‌دهد، رونق زیادی یافته است. در واقع تجارت بین‌المللی، مبادله خدمات، کالاها و سرمایه بین کشورها و مناطق مختلف است و بخش مهمی از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می‌دهد. این یکی از منابع مهم درآمد برای کشورهای در حال توسعه نیز محسوب می‌شود.

 

شروع فعالیت در حوزه تجارت بین الملل

فعالیت در حوزه تجارت بین الملل اغلب با واردات یا صادرات برای شرکت‌های کوچک و متوسط شروع می شود. اما مهم‌‌ترین مسئله این است که در مرحله اول نیازمند بازاریابی، دانش فنی و تجربه کافی است. زیرا ورود به بازرگانی بین‌المللی شامل موانعی است که می تواند منافع شما را در بازارهای بین‌المللی به طور جدی به خطر بیاندازد.

 

مشاوره روانشناسی

با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای و موفق ساکوراد، موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

نیاز به مشاوره جهت اشراف به قوانین تجارت بین المللی

این درست است که بین المللی شدن می تواند برای هر شرکتی از لحاظ کاهش هزینه (انتقال)، تمایز بازار (صادرات) و توسعه ی نقاط قوت اصلی، مانند مزیت های رقابتی مفید باشد و یک عامل کلیدی برای رشد محسوب می شود. اما علی رغم این مزیت ها ممکن است به خاطر موانع تجاری، مشکلات فنی و تجربه و دانش کم، یا عدم شناخت افراد در مراودات تجاری به شکست و از دست دادن سرمایه و زمان ختم شود.

 

 نیاز به دانش، تجربه و اشراف به قوانین تجارت بین الملل، اصطلاحات تجاری بین المللی (Incoterms) و قوانین محلی کشورهای طرف تجارت، از ملزومات حتمی کار تجاری است.

 

آشنایی با مقررات و تعرفه های گمرکی کشورها و همچنین آشنایی با فرایند ورود و خروج کالا از گمرکات و فرایند سرمایه‌گذاری و جلب و حمایت سرمایه‌گذاران توسط دولت ها لازمه کار تجاری است که گروه مشاوران ساکوراد همواره آماده ارائه مشاوره در این گونه موارد می باشد. 

مسیریابی شغلی
دیدگاه کاربران
 • آواتار
  پروانه شیرزادی ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

  سلام دوستان
  اگر مرا یاری کنید سپاسگذار خواهم شد.
  همسر و برادر شوهرم مشترکا در یک تعمیرگاه اتومبیل که متعلق به پدر شوهرم هست، کار میکنند.
  میخواستم بدانم در شرایط بد اقتصادی فعلی که بخاطر تورم و کرونا برای اکثر مردم بوجود آمده، چطور میتوانند به کمک تبلیغات کسب و کارشان را رونق بدهند؟

  • سلام خانم شیرزادی عزیز.
   روشهای زیادی برای بازاریابی و تبلیغات وجود دارد که یکی از آنها بازاریابی و تبلیغات در اینترنت و شبکه های مجازی (دیجیتال مارکتینگ) است. شرکت‌ها و افراد زیادی هستند که بصورت تخصصی کار بازاریابی و تبلیغات را برای کسب و کارها انجام می دهند که چند شرکت مجرب فعال در حوزه بازاریابی و تبلیغات طرف قرارداد گروه بین المللی کسب و کار ساکوراد هستند و از طریق تماس با شماره های ۰۹۲۰۴۱۲۰۷۸۹ و یا ۰۲۱۲۸۴۲۳۸۸۹ موضوع را با کارشناسان ساکوراد مطرح نمایید.
   توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای اینکه بازده خوبی داشته باشید، باید روزانه تبلیغ کسب و کارتان را انجام دهید. به عنوان مثال، تبلیغاتی همانند پخش تراکت، پیامک‌های محله‌ای، تعیین جایزه به ازای هر خرید و… می‌تواند در موفقیت کسب و کار شما بسیار تاثیرگذار باشد.
   ایام به کام

 • آواتار
  کیانوش سرداری ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

  وقت بخیر.
  مدتیه یک کسب و کاری برای خودم راه اندازی کردم، ولی هرکاری میکنم رشد نمی کنه.
  دلیلش چی میتونه باشه؟

  • سلام جناب سرداری عزیز
   بروز این مشکل میتواند ناشی از دلایل زیادی باشد که از آنجمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
   – یا محصول نامناسب است
   – یا بازار هدف اشتباه است
   – یا شیوه معرفی محصول (تبلیغات) اشتباه است
   – یا روش عرضه و فروش کالا یا خدمت شما نیازمند بهبود است
   – و یا ترکیبی از موارد بالا وجود دارد.
   بیان دلیل اصلی این مشکل نیازمند بررسی دقیق کسب و کار شماست. برای این منظور می توانید از مشاوران زبده و مجرب گروه ساکوراد در حوزه بازاریابی، تبلیغات و فروش کمک بگیرید.
   ایام به کام

ارسال دیدگاه