به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
Domain name impact

تاثیر نام دامنه در افزایش رتبه سایت

تأثیر نام دامنه اهمیت به سزایی در رونق وب سایت شما خواهد داشت. نام دامین (دامنه سایت) فقط به مالک آن تعلق دارد و از جمله ویژگی‌هایی است که نمی توان در آن تقلب کرد، چرا که بعد از ثبت نام سایت، دیگر نمی توان آن را تغییر داد.

 

حتما بخوانید: ۷ استراتژی برای افزایش ترافیک وب سایت

 

تأثیر نام دامنه در افزایش رتبه و رونق سایت

در انتخاب نام دامنه باید انتخاب کنید که منظر بازاریابی برای شما مهم است و یا منظر رتبه موتورهای جست و جو؟

از دید مارکتینگ، نام مناسب باید راحت به خاطر سپرده شود. اما از لحاظ موتورهای جستجو مهمترین عامل در انتخاب نام، وجود کلمات کلیدی در آن است.

برای انتخاب کلمات کلیدی می توانید از اسناد و آمارهای موجود و از نرم افزار های مخصوص این کار مدد گرفت و تاثیر نام دامنه در افزایش رتبه سایت خود را مشاهده کنید.

پس زمان مناسب برای بهینه سازی وبسایت از همان آغاز کار و هنگام نامگداری سایت است. می توان با انتخاب نام دامنه مناسب قدم اول را بسیار محکم برداشت.

 

حتما بخوانید: آیا مرجعیت دامنه برای سئو مهم است؟

 

شرایط انتخاب نام دامنه

 • کوتاه و مختصر باشد.
 • املای ساده و راحتی داشته باشد.
 • به خاطر سپردنش آسان باشد.
 • دارای کلمات کلیدی باشد.

به صورت کلی، دامنه یکی از موارد بسیاری است که در رنکینگ سایت ها در گوگل تاثیر می گذارد.

 

حتما بخوانید:  ‎۵ نکته در مورد انتخاب عنوان وب سایت

 

تأثیر نام دامنه بر سئو و بهینه سازی سایت در چه مواردی است و هر کدام چگونه بر این امر تاثیر می گذارد؟

 • سن دامنه: سن دامنه بر روی سئو سایت تاثیر دارد ولی تاثیر آن بر رنکینگ سایت خیلی خیلی کم است و تفاوت چندانی بین یک سایت نو پا و تازه کار و یک سایت چند ساله وجود ندارد.
 • کلمات کلیدی: استفاده از کلمات کلیدی در دامنه اصلی تاثیر گذار است ولی بر سرعت بالا آمدن وبسایت در رتبه بندی آنچنان موثر نیست.
 • مالک دامنه: اگر گوگل یکی از دامنه های شخصی را به عنوان اسپمر بشناسد دیگر دامنه ها و وب سایت هایی که به نام این شخص است ممکن است با جریمه هایی رو به رو بشوند.
 • نام دامنه، کلمه کلیدی باشد: شاید با خود اینگونه بیاندیشید که اگر دامنه شما دقیقا خود کلمه کلیدی باشد برایتان بسیار خوب است. اما باید به شما بگوییم که نه تنها اثرات مطلوب شما را ندارد بلکه اگر این کار را بکنید گوگل این احتمال را می دهد که سایت شما از کیفیت چندانی برخوردار نیست.
 • پنهان کردن اطلاعات نویسنده: اگر اطلاعات وب سایت شما پنهان باشد گوگل فکر می کند که شما و وب سایتتان در حال مخفی کردن اطلاعات خود هستید و این به مذاق گوگل خوش نمی آید.
 • تغییر دائمی اطلاعات: در صورتی که اطلاعات نویسنده مرتبا تغییر کند یا فقط چند بار تغییر کند گوگل با خود فکر می کند که باید اطلاعات شما را پاک کند و این امر بر رتبه شما در رتبه بندی گوگل تاثیرات بد و منفی می گذارد.
 • کلمات کلیدی در زیر دامنه ها: استفاده از کلمات و عبارت کلیدی در زیر دامنه ها در بالا رفتن رتبه بندی وب سایت و بهینه سازی و سئو آن تاثیر بسیار مثبتی می گذارد.

 

با دریافت « مشاوره برنامه‌نویسی، وب و سئو» از کارشناسان جوان حرفه‌ای و باتجربه ساکوراد؛ موفقیت کسب و کار، رونق فروش و افزایش درآمد خود را تضمین کنید!

 

و اما کلام آخر…

تأثیر نام دامنه خوب و مناسب در افزایش آمار بازدید کنندگان و پیشرفت سایت بسیار مهم است. برای ارتقای سطح سایت می توان از نام دامنه سایت معتبر و بسیار مناسب استفاده کرد تا به سایت و عملکرد آن رونق بخشید. اهمیت تأثیر نام دامنه مناسب برای سایت و به کار بردن سئو هوشمند در روند سریع و رشد ترافیک سایت بسیار تاثیر گذار است.

دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور