به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
پاهای روی هم

مشاوره اصول مذاکره | معنای پاهای روی هم در حالت ایستاده هنگام مذاکره

دفعه بعد که در یک جلسه یا مهمانی شرکت می کنید، متوجه می شوید که عده ای در گروه های کوچکی دور هم، دست به سینه و با پاهای روی هم ایستاده اند.

مشاهده دقیق تر این افراد نشان می دهد که با فاصله بیش از معمول از یکدیگر ایستاده اند و اینکه اگر کت یا پالتو به تن دارند، معمولاً دکمه های آن بسته است.

چنانچه از آن ها سوال کنید، متوجه می شوید که یک نفر یا همه آنان با سایرین غریبه اند. مردم زمانی که میان افرادی قرار دارند که به خوبی نمی شناسند، به این شکل می ایستند.

ثبت درخواست مشاوره کسب و کار

سپس متوجه گروه دیگری می شوید که با دست های آزاد ایستاده اند، ضمن اینکه کف دست ها نمایان است، دکمه های کتشان باز است، چهره ای آرام دارند و در حالی که روی یک پا ایستاده اند، پای دیگر رو به سمت سایر اعضا گروه می باشد و به راحتی به حریم خصوصی یکدیگر وارد می شوند.

مشاهده نزدیک تر نشان می دهد که این افراد با یکدیگر دوست هستند یا شخصا همدیگر را می شناسند. اتفاقاً افرادی که دست به سینه با پاهای روی هم می ایستند، شاید چهره ای آرام داشته باشند و مکالمه شان آزاد و راحت صورت گیرد، اما نشانه دست به سینه آن ها و پاهای روی هم نشان می دهد که راحت و مطمئن نیستند.

مردم در حالی که به تدریج احساس راحتی در یک گروه می کنند و شروع به شناخت دیگران می نمایند، با پیروی از آیین نامه نانوشته حرکات و علایم، از حالت دفاعی با دست ها و پاها روی هم به حالت باز و راحت می رسند.

مطالعه افراد در استرالیا، زلاندنو، کانادا و آمریکا نشان داده که روش راحت بودن در حالت ایستاده در همه این کشورها به همین شکل است.

Picture of دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور