به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مالیدن دست

مشاوره اصول مذاکره | مالیدن دست ها به یکدیگر هنگام مذاکره

در زبان بدن وقتی کف دست ها را به هم می مالید، به این معناست که انتظار اتفاق خوبی را می کشید. سرعت مالیدن آنها به هم نشان می دهد که چه کسی سود می بَرَد. مالیدن آرام کف دست ها، موذیانه یا فریب کارانه به نظر می رسد و ممکن است شما را نگران و مضطرب کند.

در این حالت مطمئن باشید هر نتیجه ی خوبی که ممکن است اتفاق بیفتد به نفع کسی غیر از شماست. مالیدن سریع دست ها به هم نشانه ی هیجان و لذت و اشتیاق است. اگر کسی به شما فرصتی را پیشنهاد کند و در همان حال دستانش را سریع به هم بمالد، مطمئن باشید پیشنهاد او به نفع شماست.

به این نمونه ها توجه کنید:

وقتی دوستی به شما می گوید چقد از تعطیلاتی که در پیش دارد، از ترفیع درجه ای که گرفته است یا ایده ی حیرت انگیزی که در ذهن دارد هیجان زده است، با لبخندی آشکار بر صورت، کف دستانش را سریع به هم می مالد.

زمانی در لاس وگاس زندگی می کردم و همان جا مشغول به کار بودم. گاهی اینور و آنور می رفتم و بازیکن ها را تماشا می کردم. در آنجا متوجه شدم که مردم قبل از تاس انداختن حتما آنها را به هم می مالیدند. این حرکت به همراه حالت چهره شان، نشان می داد انتظار اتفاق خوشایندی را می کشیدند. که بیشتر اوقات این اتفاقات خوشایند رخ می داد، اما برای صاحب آنجا، نه برای بازیکن!

فروشنده ی ماشین یا دلال معاملات ملکی، شما را وادار به نشستن می کند و در حالیکه آرام دستانش را به هم می مالد، از شما می پرسد آیا آماده اید چک بکشید. معنای این حرکت چیست؟ خریدار باید هوشیار باشد!

فروشنده بعد از ارائه ی همه ی جزئیات مربوط به خریدی که می خواهید انجام دهید، دستانش را سریع به هم می مالد و می گوید: “همان چیزی را که می خواهید دارم!” در اینجا پیام این است که او انتظار دارد نتایج به نفع شما باشد و در این صورت احتمالا به نفع او نیز تمام می شود. در این مورد هر دو طرف برنده اند!

اخیراً یکی از دوستان صمیمی ما برای دیدن من و همسرم به منزلمان آمد تا راجع به جزییات مسافرت اسکی صحبت کنیم. در طول مکالمه ما، ناگهان دوست ما در صندلی خود به عقب نشست، لبخند زد و کف دست های خود را به هم مالید و گفت، « دیگر طاقت انتظار برای سفر ندارم!» او به طور غیر کلامی به ما گفته بود که انتظار دارد این سفر یک توفیق بزرگ باشد.

دریافت خدمات کوچینگ کسب و کار (کوچ بیزینس / بیزینس کوچ) 

مالیدن دست ها به هم روشی است که از طریق آن مردم به طور غیر کلامی انتظارات مثبت خود را بیان می کنند. (در بازی) شخصی که تاسی را پرتاب می کند، آن را به نشانه انتظار برنده شدن، بین دست هایش می مالد.

میزبان جلسه در حالی که دست هایش را به هم می مالد، خطاب به حاضران می گوید، «مدتی طولانی است که در انتظار شنیدن صحبت های سخنگوی بعدی هستیم»؛ و فروشنده هیجان زده در حالی که با گردن افراشته وارد دفتر مدیر فروش می شود، دست هایش را به هم می مالد و می گوید «رییس، همین الان یک سفارش خیلی بزرگ دریافت کردیم!»

البته گارسونی که آخر شب در حالی که دست هایش را به هم می مالد به سر میز شما می آید و می گوید، «قربان، سفارش دیگری ندارید؟» به طور غیر کلامی درخواست انعام دارد.

نکته مهم:

شخصی که در یخبندان زمستان در ایستگاه اتوبوس ایستاده و با سرعت دست هایش را به هم می مالد، فقط از زور سرما این کار را می کند.

 

Picture of دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور