به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
علامت v

مشاوره اصول مذاکره | مفهوم نشان دادن علامت V در زبان بدن

تحقیقات ثابت کرده اند که حرکت چهره، دستها (نظیر علامت V)، شانه ها و بطور کلی بدن (زبان بدن) تاثیر بسیار بالاتری در فهم منظورتان به مخاطب دارد (۸۰ به ۲۰! –یعنی فقط ۲۰ درصد انتقال مفهوم توسط کلمات و جملات انجام می شود!!)

انگلیسی ها را در دنیا به ندرت برای استفاده از حرکات بدن خود در طول ارتباطات مشهور می دانند، بنابراین اگر بدانید بیش از ۵۰ حرکت است که مردم بریتانیا در طی مکالمات استفاده می کنند – حرکات بی ادبانه محاسبه نشده اند!- ممکن است شگفت زده شوید.

بسیاری از حرکات از کشورهای دیگر قرض گرفته شده و یا به طور گسترده در کشورهای دیگر استفاده می شود، اما هیچ کدام از آنها جهانی نیستند و تعداد کمی از آنها نیز در خارج از انگلیس بسیار نادر است.

شاید بدترین و توهین آمیزترین حرکات در بریتانیا “علامت V” و “نشان دادن انگشت میانی” است. چرا که این نوع حرکات را نمی توان بدون رنجاندن و ناراحت کردن دیگران، توضیح داد.

دریافت خدمات مشاوره کسب و کار

علامت V در سراسر ایتالیا و زلاندنو و بریتانیای کبیر تعبیر توهین آمیزی دارد. وینستون چرچیل البته علامت V به معنی پیروزی در طول جنگ جهانی دوم استفاده و رایج نمود، اما در مدل مورد استفاده وی کف دست کاملاً آشکار بود.

در تعبیر توهین آمیز آن، کف دست رو به خود سخنگو می باشد. این علامت در اکثر نقاط اروپا در صورتی که کف دست رو به سخنگو باشد، به معنی شماره دو می باشد.

تصویر دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور