به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مالش

مشاوره اصول مذاکره | معنای مالش چشم و مالش گوش در زبان بدن

مالش گوش

این حرکت در واقع تلاشی است از طرف شنونده تا به گذاشتن دست روی گوش یا اطراف آن، مانع ورود کلمات شود یا به عبارت دیگر «بدی نشنود». این مدل پیشرفته بزرگسالان از حرکت «دست ها روی هر دو گوش» است که توسط کودک برای اجتناب از شنیدن سرزنش های والدین به کار می رود.  انواع دیگر علامت مالش گوش عبارتند از مالیدن پشت گوش، حفاری به وسیله ی انگشت، کشیدن نرمه گوش یا خم کردن تمامی گوش به سمت جلو به صورتی که سوراخ گوش پنهان بماند. این حرکت آخر نشانه این است که شخص به حد کافی شنیده و یا اینکه مایل به صحبت کردن است.

حتما بخوانید: معنای حالات مختلف کف دست در زبان بدن

مالش چشم

میمون هوشیار می گوید «بدی را نبین». این حرکت تلاش مغر برای انسداد خیانت و تردید و دروغی که مشاهده می کند یا اجتناب از مشاهده چهره شخصی است که به او دروغ می کند. مردها اغلب چشم های خود را با شدت می مالند و چنانچه دروغ بزرگ باشد، اغلب نگاه خود را بر می گردانند که معمولاً به طرف زمین است. زنان یک مالش آرام و کوچک درست زیر چشم به کار می برند که دلیل آن می تواند در تربیت آن ها باشد که باید از انجام حرکات صریح اجتناب کنند یا اینکه از خراب کردن آرایش خود جلوگیری کنند. آنان نیز با تماشا کردن سقف، مانع دیدن شنونده می شوند.

اصطلاح «دروغ گفتن از لابه لای دندان ها» بسیار رایج است. این اصطلاح اشاره به یک دسته علایم دارد که عبارتند از دندان های روی هم فشرده و یک لبخند مصنوعی، همراه با حرکت مالش چشم و برگردان نگاه. این حرکت توسط هنر پیشه ها برای نشان دادن ریا کاری استفاده می شود، اما در زندگی واقعی به ندرت دیده می شود.

مالش

دریافت خدمات مشاوره کسب و کار

تصویر دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور