به کمک نیاز دارید؟

خدمات تخصصی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
OK

مشاوره اصول مذاکره | مفهوم علامت OK در زبان بدن

در اوایل قرن نوزدهم، این علامت در آمریکا و ظاهراً توسط روزنامه نگارانی که در آن زمان استفاده از حروف اول هر کلمه را برای مختصر کردن عبارات معمولی مُد نمودند، رواج پیدا کرد. نظرات متعددی در خصوص اینکه OK حروف اول چه کلماتی است ابراز شده اما شاید منشا دقیق آن را هرگز ندانیم.

خیلی ها فکر می کنند انگشتان دست در این حالت “O” و “K” را در کلمه OK نشان می دهند. احتمالا این اتفاق تصادفی است. حقیقت این است که این اشاره دست، قرن ها توسط معامله گران سنگ های قیمتی استفاده می شده است. سنگ قیمتی بین انگشت اشاره و انگشت شصت قرار می گرفته و در مقابل نور خورشید جلو و عقب برده می شده تا با تغییر زاویه آن، عیوب احتمالی آن مشخص شوند. امروزه ما هنوز از این حرکت استفاده می کنیم.

دریافت خدمات کوچینگ کسب و کار (کوچ بیزینس / بیزینس کوچ) 

استفاده از عبارت OK در همه کشورهای انگلیسی زبان رایج است و با اینکه خیلی سریع به کشورهای اروپایی و آسیایی نیز گسترش یافته، در بعضی جاها معنی متفاوتی دارد.

به عنوان مثال در فرانسه به معنی صفر یا پوچ نیز هست و در ژاپن به معنی پول است. در برخی دیگر از مناطق اروپا، از همین سیگنال به معنی این که شما هیچ هستید استفاده می‌شود و در برخی از کشور‌های آمریکای جنوبی، این نماد در واقع یک حرکت مبتذل است.

در برخی از کشورهای مدیترانه ای، علامت مردان هم جنس گرا می باشد. بنابراین مسافرانی که به خارج سفر می کنند، بهتر است در هر کشور، از علایم همان فرهنگ پیروی کنند. این کار می تواند از ایجاد موقعیت های ناخوشایند جلوگیری کند.

تصویر دکتر علی قوامی
دکتر علی قوامی
دانش‌آموخته دکترای تخصصی (PhD) کارآفرینی فناوری، بنیانگذار و مدیر گروه بین‌المللی کسب و کار ساکوراد با بیش از ۲۰ سال تجربه بعنوان کوچ، مدرس، مشاور و منتور در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در ۱۵ کشور جهان هستم. در تلاشم تا تجربیات ذی‌قیمت خود را با شما دوستان عزیزم به اشتراک گذارم.
پیشنهاد بر اساس سلیقه شما

مسیریابی تحصیلی - شغلی (آنلاین)

تست شغلی به آزمون روانشناسی گفته می شود که فرد با توجه به پاسخگویی به سوالات در انتها بهترین شغلی که می تواند در آن موفق باشد را معرفی می کند.

سئوالات و نظرات ارزشمند خود را با ما مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

کلینیک مشاوره کسب و کار

ارائه‌ی خدمات کوچینگ، مشاوره و منتورینگ توسط برترین متخصصان جوان

هاست سنتر حرفه‌ای

طیف وسیعی از خدمات حرفه‌ای هاستینگ با تنوع و کیفیت کنترل شده

کانال یوتیوب

آموزش‌ها و نکات کلیدی ما را دنبال کنید

کانال تلگرام

اخبار و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

صفحه اینستاگرام

آموزش‌ها و تخفیفات گروهی ما را دنبال کنید

راهنمای گام به گام تا دریافت مشاوره

گام اول

انتخاب حوزه تخصصی مدنظر

گام دوم

بررسی رزومه مشاوران مرتبط

گام سوم

انتخاب مشاور با تخصص مدنظر

گام چهارم

تکمیل فرم و ثبت درخواست

گام پنجم

پرداخت حق‌الزحمه مشاور

گام ششم

تماس با شما برای تعیین وقت

گام هفتم

برقراری ارتباط شما با مشاور